Horoskop Lew

Znak zodiaku: Lew – horoskop opisowy | Fot. Arleen wiese

Znak zodiaku: Lew – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Lew to osoby urodzone pomiędzy: 23 lipca – 22 sierpnia.

Osoba urodzona pod tym znakiem to prawdziwy lew – król dżungli. To zwierzę jest naprawdę rewelacyjnym symbolem przedstawiającym osobowość tego człowieka. Jest on panem na włościach i bardzo troskliwie opiekuje się tym, co uznaje za swoje królestwo. A może tym być wszystko, od domu, przez pracę zawodową, aż do życiowego partnera czy dzieci.

Lew jest przez swoje otoczenie zazwyczaj wysoko ceniony. Jest honorowy i bardzo pewny siebie. Ma wysokie poczucie własnej wartości. Lew jest zawsze w centrum uwagi i stara się utrzymać swój dobry wizerunek. Cieszy go pławienie się w świetle reflektorów.

Cechy charakteru zodiakalnego Lwa

Lew jest pełen energii, która działa jak magnes na innych ludzi. Przyciąga ich do Lwa jego dowcip, urok i wszystko, co ma do powiedzenia. A trzeba przyznać, że mówi o rzeczach wielkich i bardzo interesujących.

Osoba urodzona pod tym znakiem nigdy nie zgodzi się być na drugim miejscu. Pod żadnym pozorem i w żadnej sytuacji czy sferze życia. Lew po prostu chce być najlepszy, co może być źródłem frustracji, także finansowej. Lew miewa trudności z kontrolowaniem wydatków, ponieważ chce cieszyć się życiem w luksusie. Choć taki nawyk wydaje się mało szlachetny, jest w mniemaniu Lwa uzasadniony. Wszak wielki i wspaniały człowiek nie powinien egzystować w nędzy, prawda?

Najważniejsze cechy: pewność siebie i duma. Lew jest bardzo ekspresyjny i często dramatyzuje. We wszystko, co robi, angażuje się bez reszty.

Zalety Lwa: pewny siebie, ambitny, hojny, lojalny, zachęcający, optymistyczny, posiada wyśmienite zdolności organizacyjne.

Wady Lwa: pretensjonalny, apodyktyczny, melodramatyczny, uparty, próżny, egoistyczny.

Zodiakalny Lew w miłości

Lew jest bardzo romantyczny i łatwo się zakochuje. Jest przy tym dość natrętny i męczący. Okazuje uczucia z wielką namiętnością i nie potrafi przyjąć odmowy. Od obiektu swoich westchnień Lew oczekuje akceptacji i odwzajemnienia uczuć. Jest przy tym osobą mającą skłonność do dominacji i przytłaczania partnera (zarówno panowie, jak i panie).

Nie da się ukryć, że Lew jest atrakcyjny i przyciąga płeć przeciwną. Ma wielką siłę przebicia i jest bardzo przekonujący. To daje mu wielką przewagę w miłości. Niewiele osób potrafi oprzeć się zalotom Lwa. Dodatkową zaletą jest jego urok osobisty. Charakteryzuje się charyzmą i ludzie po prostu lubią być przez niego wyróżniani.

Jak zainteresować sobą Lwa?

Podziw jest kluczem. Podziwiaj Lwa, a będzie twój. Dość łatwo możesz przyciągnąć jego uwagę i rozpocząć rozmowę. Jest bowiem bardzo otwarty na nowe znajomości. Komplementuj go – możesz to robić bez ogródek, ponieważ Lew nie uważa, by w chwaleniu można się posunąć za daleko. Nie będzie więc podejrzliwie patrzył na twoje zachwyty. Nawet jeśli Lew udaje, że to go nie obchodzi, tak naprawdę uwielbia być w centrum uwagi.

Jedno musisz wiedzieć, jeśli chcesz zdobyć serce Lwa. On uwielbia się bawić i śmiać. Jeśli go rozśmieszysz, jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

Zodiakalny Lew lubi przyjemności w wielkim stylu. Zaproś go na wystawną kolację lub ekskluzywną imprezę. Wybieraj przy tym zawsze to, co najlepsze z najlepszych. Nie oferuj mu niczego na pół gwizdka. Nic nie jest zbyt dobre dla osób urodzonych pod znakiem Lwa.

Zodiakalny Lew w rodzinie

Osoba urodzona w znaku Lwa kocha zabawę i żarty – potrzebuje do tego ciepłej rodzinnej atmosfery, w której będzie mógł poczuć się bezpiecznie. Jako człowiek o silnej osobowości, może być skłonny do kłótni. Trzeba więc umieć się z nimi obchodzić, szczególnie w obliczu jakichkolwiek rodzinnych problemów.

Zodiakalny Lew bezapelacyjnie jest bardzo kochającym rodzicem. Jest wymagający, owszem, ale tylko dla dobra swoich potomków. Pragnie wychować dzieci dobrze i chce, by "wyszły na ludzi". Dlatego też stara się utrzymywać w domu dyscyplinę (a przynajmniej jej wrażenie).

Pozytywne nastawienie do życia sprawia, że w rodzinie ogólnie dobrze się dzieje. Takie podejście jest zaraźliwe i pomaga we wszechstronnym rozwoju dzieci, także duchowym. To przynosi radość Lwu, ponieważ pragnie być dumny ze swoich pociech. Duma jednak nie bierze się z próżni, więc dzieci muszą na nią zasłużyć.

Zodiakalny Lew w przyjaźni

Lew jest z natury dumną osobą, ma skłonność do zbyt pochopnego osądzania innych ludzi. Dlatego też potrzebuje czasu, by przyjaźń z nim rozwinęła się w pełni. Zanim Lew się kimś zainteresuje, musi wiedzieć, że ta osoba jest coś warta. Kiedy już się taka okaże, Lew jest oddanym przyjacielem o wielkim sercu. Czas spędzony w jego towarzystwie jest czystą przyjemnością.

Lew ma zawsze mnóstwo ciekawych pomysłów, więc w jego towarzystwie nie sposób się nudzić. Osoba urodzona pod tym znakiem posiada naturalną umiejętność nakłaniania innych do zapominania o troskach i kłopotach dnia codziennego. Przecież każdy zasługuje na odrobinę odpoczynku – powie Lew.

Praca i kariera Lwa

Ludzie urodzeni pod znakiem Lwa są ambitni, toteż kariera zawodowa ma dla nich priorytetowe znaczenie. Dzięki osiąganym sukcesom w pracy mogą się dowartościować. Wiedzą, że mogą zabłysnąć w każdej niemalże dziedzinie i właśnie tego pragną: zyskać wielkie uznanie otoczenia.

Finanse Lwa

Lew jest ekstrawagancki i zwykle nie zwraca uwagi na drobiazgi. Lubi korzystać z życia i nie skąpi sobie pieniędzy na rozrywki czy przyjemności. Zdarza mu się wydać nieco za dużo pieniędzy.

W dodatku nie potrafi zacisnąć pasa, kiedy wymaga tego sytuacja życiowa. Nawet w obliczu finansowych tarapatów chce utrzymać dotychczasowy standard życia. Pożycza więc pieniądze i zadłuża się – wszystko po to, by nie doświadczać niedostatku. Lew czuje się dobrze tylko w otoczeniu dostatku. Bieda go przeraża i demotywuje. Dlatego potrafi naprawdę ciężko pracować, żeby utrzymać przynajmniej iluzję wysokiego poziomu życia.

Zdrowie Lwa

Zodiakalny Lew ma silny organizm i nie ulega drobnym dolegliwościom. Nie przywiązuje zbytniej wagi do dbania o zdrowie – ciężko pracuje i bawi się bez zahamowań. Dlatego też, kiedy zaczyna poważnie chorować, przyjmuje to z wielkim zaskoczeniem.

Aktywność fizyczna: upór Lwa sprawia, że raz zaplanowany program ćwiczeń z pewnością zostanie zrealizowany. Może nawet trzymać się swoich ćwiczeń przez całe lata i nawet na chwilę się nie zniechęci. Tym bardziej że większość Lwów lubi być aktywna fizycznie.

Jakie sporty Lew ceni najbardziej? Przede wszystkim lekkoatletykę oraz sporty zespołowe (chociaż jego wrodzona chęć przewodzenia utrudnia mu radowanie się takimi dyscyplinami w pełni).

Horoskop Lew: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: piąty.
Żywioł: ogień.
Jakość: stała.
Szczęśliwe kolory: pomarańczowy, żółty.
Kraje: Francja, Włochy, Czechy, Turcja.
Szczęśliwe kamienie: rubin, diament.
Planeta rządząca: Słońce.
Szczęśliwe rośliny: nagietek, słonecznik, cedr, wawrzyn.
Prezenty dla Lwa: biżuteria, kosmetyki, luksusowe podarunki wszelkiego rodzaju.
Najodpowiedniejsze zawody: aktor, prezenter, komik, public relations, handlowiec, kierownik, dyrektor, branża odzieżowa, model, biznesmen.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Małpa.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Lew, Strzelec.
Interesujący związek: Bliźnięta, Waga.
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Rak, Skorpion, Koziorożec, Wodnik, Ryby.
Mało zrozumienia: Panna.

Sławne Lwy

Kuba Wojewódzki, Robert De Niro, Jean Renour, Jennifer Lopez, Jan III Sobieski, Arnold Schwarzenegger, Ewa Farna, Roman Polański, Sandra Bullock, Marta Żmuda Trzebiatowska, Erwin Schrödinger, Hans Christian Ørsted, Katarzyna Smutniak, David Duchovny, Madonna, Whitney Houston, Steve Harris, Liam Paris Howlett, Gillian Anderson, Kevin Spacey,Cecil Blount DeMille, Mata Hari, Peter Paul Rubens, Emily Jane Brontë, Napoléon Bonaparte, Amelia Earhart, Gene Kelly, Fidel Castro, Henry Fonda.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop lew, lew horoskop opisowy, lew znak zodiaku, zodiakalny lew, lew znak zodiaku cechy charakteru, astrologia lew, lew znak zodiaku charakterystyka, horoskop lew miłość, horoskop lew dzienny, horoskop lew partnerski.