Jakości zodiakalne

Jakości zodiakalne | Fot. Pavlofox

Jakości zodiakalne

Każdy znak zodiaku przynależy do konkretnego żywiołu. Twój znak również jest jednym z nich: ogniem, ziemią, powietrzem lub wodą. Do tego dochodzi jeszcze tzw. jakość żywiołu, która zmienia się w zależności od znaku zodiaku.

Istnieją trzy jakości w astrologii: kardynalna, stała i zmienna. Tylko jedna z nich odnosi się do konkretnego znaku w danym żywiole. To połączenie daje wspaniały opis osobowości - o samym rdzeniu twojej istoty.

Oto trzy jakości zodiakalne:

Jakość kardynalna

Znaki kardynalne lubią być pierwsze i zaczynać różne rzeczy. Są pierwsze, często przez przypadek, ale również dzięki swojej naturze. Ludzie urodzeni pod tymi znakami zodiaku przecierają szlaki w wielu dziedzinach. Mogą się zagubić, ale odkrycia jakich dokonują, przynoszą korzyści wszystkim. Są pionierami i wizjonerami, ale niekoniecznie muszą przywiązywać się do swoich odkryć. Wolą iść dalej i szukać kolejnych wspaniałych pomysłów do zrealizowania.

Znaki jakości kardynalnej: Baran, Rak, Waga, Koziorożec.

Jakość stała

Ludzie urodzeni w znakach o tej jakości są z natury stali. Uczą się, jak coś zrobić i trzymają się tego. Dobrze wykonują polecenia i przekazują je dalej, jeśli zachodzi taka potrzeba. Przywództwo jest ich specjalnością, pod warunkiem, że znane są im zasady. Osoba urodzona pod znakiem o jakości stałej może być postrzegana przez innych jako sztywna, ale ona po prostu trzyma się tego, co jest znane. Nowych odkryć może dokonywać za pomocą bezpiecznych metod.

Znaki jakości stałej: Byk, Lew, Skorpion, Wodnik.

Jakość zmienna

Ludzie urodzeni pod znakami o tej jakości stale się zmieniają. Mają charakter eksperymentalny, który niejako łączy w sobie cechy znaków o jakości kardynalnej i stałej. Zawsze gotowi do wypróbowania nowych rzeczy, ale niestety często niekonsekwentni, co jest częścią ich natury. Składając to wszystko razem można powiedzieć, że są to mistrzowie kreatywności.

Znaki jakości zmiennej: Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: jakości znaków zodiaku, znaczenie znaków zodiaku, dopasowanie znaków zodiaku, jakości zodiakalne, co to są jakości, żywioły i jakości, astrologia jakości, znaki zodiaku jakości.