Horoskop Rak

Znak zodiaku: Rak – horoskop opisowy | Fot. Katarzyna Pracuch

Znak zodiaku: Rak – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Rak to osoby urodzone pomiędzy: 21 czerwca – 22 lipca.

Osobowość Raka jest często bardzo trudna do zrozumienia. Miewa on bardzo zmienne nastroje i czasami nie jest łatwo mu dogodzić. W jednej chwili potrafi być w pełni zadowolony z życia, by w następnej popaść w wisielczy nastrój i martwić się Bóg wie czym.

Rak to znak pełen sprzeczności i tajemniczości. Z jednej strony, jest wytrwały w dążeniu do tego, na czym mu zależy; do tego samowystarczalny i nie musi polegać na innych. Z drugiej strony, łatwo uzależnia się od emocjonalnego wsparcia i pomocy bliskich osób. Rak potrzebuje stałego zapewniania o swojej wartości; pragnie uwagi i pocieszania. Najszczęśliwszy jest wtedy, gdy ma małą grupę bliskich przyjaciół lub niewielką rodzinę.

Cechy charakteru zodiakalnego Raka

Człowiek urodzony pod znakiem Raka odczuwa silny związek z naturą i potrafi żyć z nią w doskonałej harmonii. Dba o ekologię i smucą go katastrofy naturalne oraz degradacja środowiska dokonywana przez ludzką cywilizację.

Najważniejsze cechy: wrażliwy i nieśmiały – czasami wręcz chorobliwie. Bardzo mocno przywiązuje się do bliskich mu osób oraz do przedmiotów. Towarzyski, chętnie otacza się ludźmi.

Zalety Raka: lojalny, niezawodny, troskliwy, wrażliwy.

Wady Raka: skoncentrowany na sobie, humorzasty, użalający się nad sobą, przewrażliwiony, za bardzo przywiązujący się (np. do drugiej osoby).

Zodiakalny Rak w miłości

Bardzo emocjonalna natura Raka sprawia, że jest ostrożny w obdarzaniu kogokolwiek głębszymi uczuciami. Boi się zranienia, więc musi najpierw zaufać drugiej osobie, zanim pozwoli sobie na coś więcej niż zwyczajna znajomość. Oczywiście za tym idzie również potrzeba bycia w stałym (i bardzo trwałym) związku. Raka z reguły nie interesują przelotne flirciki z przypadkowymi partnerami.

Osobie spod znaku Raka niełatwo przychodzi randkowanie, ponieważ zwykle obawia się zrobić ten pierwszy krok. O ile w przypadku kobiet nie musi to mieć wielkiego znaczenia, w przypadku mężczyzn jest to często przeszkoda nie do pokonania. Powszechnie przyjęty model społeczny zakłada bowiem, aby to mężczyzna zainicjował znajomość. Tak jest w wielu przypadkach, choć nie jest to reguła. Niemniej mężczyzna Rak nie jest typem podrywacza. Raczej będzie długo wzdychał do ukochanej i marzył o jakimś cudzie, który go z nią połączy.

Trzeba również zaznaczyć, że uczucia osoby spod znaku Raka zdumiewają swoją siłą. Jego miłość jest naprawdę potężna i gorąca. Będzie dbać o partnera i zrobi wszystko, by ten czuł się kochany i doceniany.

Jak zainteresować sobą Raka?

Przede wszystkim trzeba być bezpośrednim, ponieważ Rak nigdy taki nie będzie. Niech twoje uczucia będą mu znane – to pierwszy krok do rozpoczęcia bliższych relacji z Rakiem. W ten sposób znajomość z tobą nie będzie dla niego ryzykowna. Nie zacznie od razu bać się odrzucenia. A jest to wszak jedna z największych obaw ludzi urodzonych pod tym znakiem zodiaku.

Jeśli szukasz krótkiego romansu, bądź w tej kwestii szczery z Rakiem. Nie próbuj go zwodzić obietnicami w stylu "żyli długo i szczęśliwie", bo bardzo mocno zranisz tego wrażliwego człowieka. Oczywiście on nie będzie zainteresowany przelotnym romansem, ale przynajmniej nie zmiażdżysz jego kruchego serca.

Zaufanie jest dla Raka najważniejsze. Do osoby, która okaże się go godna, Rak będzie się stopniowo zbliżał emocjonalnie. Należy przy tym uważać na szastanie komplementami i chwalenie Raka, ponieważ ten łatwo wyczuje, kiedy ktoś jest z nim nieszczery. Zachowaj więc otwartość i nie okłamuj go.

Jeśli chcesz spędzić z Rakiem nieco czasu, zapytaj go o radę, podziel się swoimi problemami. Raka cieszy możliwość pomagania i doradzania ludziom. Możecie spędzić długie godziny na rozmowie, podczas której będziecie mieli okazję lepiej się poznać. W międzyczasie – dzięki wzajemnemu wsparciu – może zakiełkować prawdziwe uczucie.

Rak lubi kulturę, sztukę oraz doświadczenia "na poziomie". Zabierz go do muzeum lub ekskluzywnej restauracji. Nie zmuszaj go do podejmowania decyzji w trakcie trwania randki. W takim wypadku szybko się od ciebie oddali. Wykaż się cierpliwością – to jest klucz do serca Raka. Nie wędruj myślami i koncentruj na nim całą swoją uwagę – on to uwielbia.

Zodiakalny Rak w rodzinie

Rodzina zajmuje niezwykle ważne miejsce w życiu każdego Raka. Utrzymuje on bliskie kontakty z większością krewnych, nawet tymi nieco odleglejszymi od głównej gałęzi rodu. Lubi spędzać czas na zjazdach rodzinnych, a okresy świąteczne należą do jego ulubionych.

Rak nie zazna spokoju, dopóki nie będzie czuł się bezpiecznie. A bezpieczeństwo zapewnić mu może tylko szczęśliwa i zżyta rodzina. To jest jego sposób na spełnione i szczęśliwe życie.

Zodiakalny Rak w przyjaźni

Rak jest bardzo lojalny wobec tych, którzy go wspierają i doceniają. Jest to znak określany mianem największego opiekuna w zodiaku – Rak potrafi bowiem cierpliwie chronić i pielęgnować bliskie mu osoby przez długi czas. Jedną z jego największych zalet jest to, że ludzie czują się w jego towarzystwie bardzo dobrze.

Rak zawsze chętnie wysłuchuje zwierzeń innych ludzi i stara się im jak najlepiej pomagać. Sam jednak rzadko wyraża swoje emocje; nie lubi się odsłaniać, lecz skrywa w sobie bardzo głębokie przemyślenia i uczucia. Rak jest zazwyczaj oddanym przyjacielem przez całe życie i naprawdę można mu zaufać.

Praca i kariera Raka

Uczucia i bezpieczeństwo – tymi dwoma kwestiami Rak kieruje się przy wyborze kariery zawodowej. Jako że jest z natury osobą opiekuńczą, zadowolenie znajduje w zawodach związanych z opiekowaniem się innymi ludźmi. Rak lubi mieć bezpośredni kontakt z ludźmi, wykazuje daleko idącą cierpliwość w pozyskiwaniu klientów i potrafi wyszukiwać dobre okazje do zrobienia intratnego interesu.

Jako pracodawca Rak dba o swoich pracowników i traktuje ich bardziej jak rodzinę niż zwykłych podwładnych. Oczywiście nie znaczy to, że jest pobłażliwy. Wręcz przeciwnie, wymaga efektywności i poświęcenia dla firmy. Pracownicy, którzy sprostają wymaganiom Raka-szefa, mogą liczyć na uprzejmość i dobre warunki pracy.

Rak jest też dobrym pracownikiem. Jest rzetelny i odpowiedzialny; lubi pracować w zespole i jest otwarty na wszelkiego rodzaju współpracę. Oczywiście każdemu pomaga, dzięki czemu zadania mogą być sprawniej realizowane. Jedyną jego wadą mogą być w kwestii zawodowej humory i nadwrażliwość, które przełożeni Raka powinni nauczyć się tolerować.

Finanse Raka

Osoba urodzona pod znakiem Raka jest niezwykle rozważna, jeśli chodzi o sprawy finansowe. Boi się stracić swój majątek, co czyni zeń osobę dość zachowawczą. Jest przy tym na tyle przenikliwa, że nie da się naciągnąć na różnego rodzaju przekręty finansowe, jakich w dzisiejszych czasach nie brakuje.

Rak jest bardzo oszczędny. Nie wynika to jednak ze skromnego charakteru, lecz ze strachu przed tym, że w niedalekiej przyszłości może mu zabraknąć funduszy. On musi czuć się absolutnie bezpiecznie – między innymi w zakresie finansów. Chomikuje więc wszystkie pieniądze, jakie jest w stanie zgromadzić. To daje mu poczucie zabezpieczenia na wypadek kłopotów.

W sprawach finansowych Rak kieruje się często intuicją, która zwykle go nie zawodzi. Jako osoba wrażliwa, posiada bardzo rozwinięte i delikatne wnętrze. Jego przeczucia podpowiadają mu, jak postępować, w wyniku czego może stać się nawet wybitnym biznesmenem. Niektórzy sądzą, że w interesach szczęście bardzo sprzyja Rakowi.

Zdrowie Raka

Osoba urodzona pod znakiem Raka łatwo ulega emocjom. Z tego powodu jego system immunologiczny jest poddawany ciągłym naciskom ze strony psychiki. Zadowolony Rak prawie w ogóle nie choruje. Rak w depresji natomiast jest bardzo podatny na wszelkie wpływy z zewnątrz – najmniejsza zmiana pogody może wywołać przeziębienie.

Rak to z reguły człowiek o dość silnym i odpornym organizmie. Szybko kuruje się z różnych chorób, a jako pacjent nie uskarża się i cierpi w milczeniu. Najlepszą gwarancją zachowania dobrego zdrowia przez całe życie jest dla Raka poczucie szczęścia.

Aktywność fizyczna: każdy Rak powinien regularnie ćwiczyć. Dzięki temu będzie mógł się zrelaksować. Najlepsze są dla niego sporty wodne, szczególnie pływanie. Rak ciągnie do wody jak wilk do lasu. A i las nie jest dla Raka obcy. Bardzo lubi przyrodę, więc chętnie wybiera się na piesze wędrówki. Ładuje wówczas baterie, mogąc w samotności (lub zaufanym gronie przyjaciół) podziwiać dzikie tereny.

Horoskop Rak: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: czwarty.
Żywioł: woda.
Jakość: kardynalna.
Szczęśliwe kolory: indygo, srebrny.
Kraje: USA, Kanada, Holandia.
Szczęśliwe kamienie: perła, opal, kamień księżycowy, koral.
Planeta rządząca: Księżyc.
Szczęśliwe rośliny: melisa, lotos, wierzba, olcha.
Prezenty dla Raka: lornetki, pieniądze, muszle, jedzenie, coś do domu, książki kucharskie.
Najodpowiedniejsze zawody: wszystkie zawody związane z opieką nad innymi ludźmi (np. pielęgniarstwo), sprzedawca, kucharz, hotelarz, dekorator wnętrz.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Koza (Owca).

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Byk, Panna.
Przeciętnie, ale rokuje: Lew.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik.

Sławne Raki

Achille-Claude Debussy, Józefina Bernadotte, Salvador Dali, George Sand, Pearl Sydenstricker Buck, Georges Jean Raymond Pompidou , Gajusz Juliusz Cezar, Marc Chagall, Nelson Mandela, Wojciech Jaruzelski, Sylwester Stallone, Tom Cruise, Mike Tyson, Marcin Prokop, Francesco Petrarca, Antoine de Saint-Exupéry, 50 Cent, Magdalena Gessler, Liroy, Vin Diesel, Robin Williams, Harrison Ford, Meryl Streep, Danny Glover, Maciej Orłoś, Leibniz, Nikola Tesla, Donnie Yen, Connie Nielsen, Mamed Khalidov, David Hasselhoff, Lil' Kim, Missy Elliott, Carlos Santana, Czesław Miłosz, Ernest Hemingway, Robert Burneika, Pamela Anderson.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop rak, rak horoskop opisowy, rak znak zodiaku, zodiakalny rak, rak znak zodiaku cechy charakteru, astrologia rak, rak znak zodiaku charakterystyka, horoskop rak miłość, horoskop rak dzienny, horoskop rak partnerski.