Jak mieć więcej energii?

Jak mieć więcej energii na co dzień? | Fot. Pixabay

Jak mieć więcej energii?

Chcesz mieć więcej energii? Oto 15 sposobów na zwiększenie energii życiowej.

Człowiek zmaga się z tak wieloma problemami codzienności, że często wieczorem nie starcza mu już sił na nic poza tępym gapieniem się w telewizor. Po całym dniu po prostu nic już się nie chce. Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego tak się dzieje? Przecież można robić tak wiele pięknych rzeczy… zamiast tego marnujemy swój czas. Brakuje sił na szczęście i prawdziwe zadowolenie z życia.

Na szczęście istnieje całe mnóstwo sposobów na podniesienie poziomu energii. Nawet jeśli codzienność wyczerpuje cię, możesz zadbać o to, żeby mieć wystarczająco dużo sił na wszystko, co tylko zechcesz.

Wypróbuj kilka poniższych sposobów, a dostrzeżesz zmiany zachodzące w twoim życiu. Ja doświadczyłem ich niezwykle szybko.

1 – Pozbądź się telewizora – najlepiej w ogóle go nie posiadać, ponieważ będzie cię kusił niczym starożytny demon. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że oglądanie telewizji drastycznie obniża motywację do aktywnego spędzania wolnego czasu. Łatwiej jest usiąść przed telewizorem niż poczytać książkę czy uprawiać sport. W ten sposób tworzą się „niskoenergetyczne” nawyki.

2 – Wykonuj swoją pracę z zaangażowaniem i postaraj się być zadowolonym z jej efektów. Im większy entuzjazm twoja praca będzie wywoływać, tym chętniej będziesz się podejmował związanego z nią wysiłku.

3 – Znajdź swoją pasję. Bez niej całe życie będzie jałowe. Rozwijanie pasji motywuje do podejmowania się trudniejszych zadań niż w przypadku braku jakichkolwiek zainteresowań. Z kolei twoje działania będą napełniały cię radością oraz podnosiły poziom energii. Po prostu będziesz czuł się silniejszy.

4 – Naucz się medytować. Jeśli nie chcesz uprawiać medytacji (wszak nie każdy musi mieć na nią ochotę), spróbuj chociaż nauczyć się stosowania kilku technik relaksacyjnych. Odpoczynek regeneruje siły witalne.

5 – Więcej się baw. To może być taniec, czas spędzony z dziećmi lub psem. Cokolwiek, co całkowicie oderwie cię od reszty świata.

6 – Znajdź swoje „święte miejsce”. Może być nim pokój, balkon, ławka w parku czy zaciszny zakątek pobliskiego lasu. Niech przebywanie w tym miejscu będzie dla ciebie okazją do wyciszenia i rozmyślań lub medytacji czy modlitwy.

7 – Jedz mniej mięsa, a więcej owoców i warzyw. Lekkostrawne jedzenie dostarcza energii i mniej męczy organizm. Staraj się również nie przejadać. Jeśli jesz zbyt dużo i niezbyt zdrowo, nie spodziewaj się posiadania wielkich pokładów energii. Zamiast tego będziesz borykać się z chronicznym zmęczeniem i nastawieniem typu „nie chce mi się”.

8 – Doceń chwilę obecną, ona jest najważniejsza. Wszystko, co robisz, odbywa się w teraźniejszości. Pamiętaj o tym.

9 – Każdego dnia pozostawaj w kontakcie z naturą. Nie siedź ciągle w domu czy w pracy. Zwyczajny spacer po parku wystarczy do poprawy twojego samopoczucia.

10 – Unikaj śmieciowego pożywienia. To jeden z największych wrogów twojego organizmu. Tym bardziej, że najczęściej takie pożywienie wygląda i smakuje wyśmienicie. Łatwo przyzwyczaić się do jego spożywania. Konsekwencją jest jednak gorszy stan zdrowia. Chyba nie trzeba wyjaśniać, że chory organizm ma o wiele mniej energii niż zdrowy?

11 – Używaj ziół i przypraw, by urozmaicać smak spożywanych potraw. Zioła cię pobudzą. Są nie tylko zdrowe, ale też nadają życiu lepszy smak. Pozwalają bardziej docenić posiłki i poprawiają samopoczucie.

12 – Bądź jak dziecko. Nie chodzi o dziecinność, lecz o naturalność, szczerość i ciekawość świata.

13 – Rzuć palenie, nie nadużywaj alkoholu i innych używek. Nałogi sprawiają, że twoje ciało marnuje mnóstwo energii na walkę z truciznami, jakie rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Tracisz więc niepotrzebnie ogromne pokłady swojej wewnętrznej mocy, którą mógłbyś spożytkować na coś bardziej opłacalnego.

14 – Niech strach pracuje na twoją korzyść. Opanowanie strachu nie jest łatwą sztuką. Zazwyczaj to on panuje nad człowiekiem. Niestety w konsekwencji powstrzymuje przed podejmowaniem pozytywnych działań. Człowiek opanowany przez swoje lęki staje się słaby. Nie pozwól im więc okradać się z energii.

15 – Kochaj! Miłość – taka prawdziwa, niezmiernie głęboka – dodaje najwięcej energii ze wszystkiego we wszechświecie.

Autor: Wojciech Zieliński

Wojciech ZielińskiSpędzam sporo czasu na czytaniu o filozofii i psychologii, choć w rzeczywistości po prostu szukam pretekstu, żeby uniknąć zmywania kubków po kawie.

Zawsze chciałem pisać o rzeczach poruszających mnie osobiście. Największą frajdę mam wtedy, gdy mogę zgłębić jakiś fascynujący temat. Zwłaszcza że trzeba się nieźle napracować, by dojść do czegoś sensownego. A kiedy już dochodzę (tylko bez skojarzeń), chętnie dzielę się tym w Internecie. Z nadzieją, że komuś moje słowa pomogą...

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: chce mieć więcej energii, jak mieć więcej energii, jak mieć więcej energii do życia, jak miec wiecej energii zyciowej, co zrobić aby mieć więcej energii, jak mieć więcej energii w ciągu dnia, jak zyskać energię, jak nabrać energii życiowej, brak energii życiowej, jak mieć więcej energii na co dzień.