Horoskop Panna

Znak zodiaku: Panna – horoskop opisowy | Fot. David Hofmann

Znak zodiaku: Panna – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Panna to osoby urodzone pomiędzy: 23 sierpnia – 22 września.

Zanim Panna na coś się zdecyduje, od rozwiązania jakiegoś problemu do pomysłu na urlop, musi przeanalizować wszystkie fakty i znać wszystkie szczegóły. Decyzje podejmuje po rozważeniu wszystkich "za" i "przeciw".

Dla osoby urodzonej pod znakiem Panny poglądy są rzeczywistością. W żadnym innym znaku zodiaku nie jest to tak mocno zarysowane. Według Panny to, o czym jest przekonana, wydarzy się z całą pewnością. Jeśli więc będzie pewna swojej porażki, poniesie ją.

Jeśli jednak Panna jest pozytywnie do czegoś nastawiona, prawie na pewno osiągnie sukces. Umysł Panny jest bardzo silny. Dlatego jej postawa ma tak ogromny wpływ na życie. To, czy będzie szczęśliwe i udane, zależy w głównej mierze od tego, w co Panna wierzy.

Cechy charakteru zodiakalnej Panny

Panna zazwyczaj wydaje się oziębła i odseparowana od reszty otoczenia. To dlatego, że ma problem z identyfikowaniem się z własnymi emocjami. Jest podatna na życie w sprzeczności z uczuciami. Nie lubi ich analizować, więc często udaje, że wszystko jest w porządku. To dobry mechanizm obronny – przynajmniej tak jej się wydaje.

Zdarza się, że Panna okazuje się osobą nieprzewidywalną i czasami ma niestabilny temperament. Na szczęście są to raczej sporadyczne przypadki.

Najważniejsze cechy: Panna porządkuje i segreguje, pomaga i służy; jest staranna i krytyczna. Bardzo dba o zdrowie.

Zalety Panny: efektywna, uważna, wnikliwa.

Wady Panny: krytyczna, pedantyczna, nietolerancyjna.

Zodiakalna Panna w miłości

Panna jest z reguły nieśmiała i dlatego zawieranie związków jest dla niej dość trudne. Nie bardzo potrafi wyrażać swoje emocje i trzyma je na wodzy. To sprawia, że długo czeka, zanim zrobi pierwszy krok w kwestii miłości. Często ta druga strona jest zmuszona przejąć inicjatywę na początku znajomości.

Kiedy już Panna spotka odpowiednią osobę, związek rozkwita. Zadziwiająco szybko Panna staje się oddanym partnerem. Dba o ukochaną osobę i dąży do tego, by związek był udany. Jest wierna, oddana i od samego początku dąży do stabilizacji, czyli małżeństwa. Nie interesują jej przelotne znajomości.

Panna długo wzbrania się przed fizycznym zbliżeniem. Zanim spędzi z kimś noc, musi poczuć się z tą osobą bezpiecznie. Panna potrzebuje czasu i szczególnych warunków, by się odprężyć. Z czasem staje się całkiem wprawnym kochankiem, lecz seks zawsze pozostaje dla niej sprawą drugorzędną.

Jak zainteresować sobą Pannę?

Panna potrzebuje stymulacji intelektualnej. Zaimponujesz jej znajomością faktów i posiadanymi informacjami. Zawsze staraj się w rozmowie zmierzać do określonego punktu kulminacyjnego. Panna nie lubi rozmawiać na tematy, które donikąd nie prowadzą. Każda dyskusja musi mieć finał i konkluzję. Nawet jeśli na zakończenie stwierdzicie, że się ze sobą nie zgadzacie w danej kwestii, musi być właściwe zamknięcie dialogu.

Panna to bardzo konserwatywna osoba. Nic nie robi spontanicznie i nie zmusisz jej do podjęcia pochopnych decyzji. Potrzebuje czasu, by przemyśleć każdy temat. Nie zrozum mnie źle – nie chodzi o to, że Panna jest powolna. Jej umysł pracuje bardzo sprawnie, ale musi dokładnie przeanalizować każdy aspekt rozważanej kwestii. A to zajmuje nieco czasu.

Zodiakalna Panna w rodzinie

Panna ma bardzo praktyczny pogląd na kwestie rodziny. Przede wszystkim chce, żeby rodzina miała zapewniony byt i żaden z jej członków nie musiał martwić się o pieniądze. Ceni sobie przy tym spokój i dąży do tego, by życie rodzinne było zorganizowane. Stara się uniknąć nieprzewidzianych sytuacji i niespodzianek. Sporządza plan zajęć dla wszystkich członków rodziny i organizuje wspólne aktywności.

Panna często zamartwia się drobiazgami – nie inaczej jest w rodzinie. Martwi się o zdrowie dzieci, o oceny w szkole i wiele innych kwestii. Nie wszystkie są ważne, ale w oczach Panny jawią się jako kluczowe sprawy.

Zodiakalna Panna w przyjaźni

Urodzeni w znaku Panny starannie dobierają przyjaciół. Są osobami twardo stąpającymi po ziemi, więc nie chcą marnować czasu na kogoś, z kim nie warto się przyjaźnić. Typowa Panna interesuje się więc ludźmi inteligentnymi, aktywnymi, dążącymi do realizacji marzeń. Nie lubi osób marudnych i stojących w miejscu. Brak rozwoju osobistego uważa za marnowanie życia.

Panna lubi regularnie spotykać się ze swoimi przyjaciółmi. Umawia się przy tym z wyprzedzeniem i dba o każdy szczegół spotkania. Chce bowiem do maksimum zoptymalizować sposoby spędzania wolnego czasu.

Jedno trzeba zaznaczyć, jeśli chodzi o osoby urodzone w znaku Panny: są lojalnymi przyjaciółmi. Można im zaufać i podzielić się sekretami. Jako że Panny potrafią właściwie ocenić ludzki charakter, sprawdzają się również w roli doradcy.

Praca i kariera Panny

Osoba urodzona pod znakiem Panny nie chce wykonywać pracy, która nie będzie dawała jej zadowolenia. Panna jest praktyczna i zazwyczaj dobrze wykształcona. Jest przy tym inteligentna, dzięki czemu potrafi radzić sobie w naprawdę trudnych sytuacjach. Do zakładu pracy wnosi zdyscyplinowanie i atmosferę wzajemnego wsparcia.

W pracy daje się poznać jako osoba przykładająca się do powierzonych obowiązków. Nie boi się odpowiedzialnych zadań, ponieważ jej wrodzona inteligencja podpowiada właściwe rozwiązania. Panna jest z natury perfekcjonistką, więc nawet najtrudniejsze polecenie będzie starała się wykonać najlepiej, jak to tylko możliwe.

Finanse Panny

Zodiakalna Panna jest ostrożna, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Nie chodzi tutaj o skąpstwo, ale dość minimalistyczne podejście do życia. Panna jest oszczędna – niektórzy sądzą, że nawet do przesady. W sklepie zastanawia się nad każdym zakupem, jakby wydawała ostatnie pieniądze. Nie waha się poświęcić czasu na szukanie przecen i okazji. Dla zaoszczędzenia kilku złotych jest gotowa odwiedzić kilka sklepów.

Panna – jako osoba miłująca porządek – nie ma bałaganu również w swoich finansach. Stara się nie mieć długów, ale za to konto oszczędnościowe jest pełne ślicznych cyferek. Dzięki temu przyszłość Panny jest zwykle dobrze zabezpieczona.

Zdrowie Panny

Osoby urodzone pod znakiem Panny bardzo troszczą się o swoje ciało. Starają się utrzymać dobrą kondycję i dbają o to, by jak najmniej chorować. Takie podejście sprawia, że zazwyczaj zachowują względnie dobre zdrowie przez całe życie. Oczywiście pod warunkiem, że nie będą przesadzać.

Obsesja na punkcie zdrowia może doprowadzić Pannę do hipochondrii. W takim wypadku nawet niewielka dolegliwość będzie urastała do rangi śmiertelnej choroby. Wówczas Panna robi wszystko, by jak najszybciej wyzdrowieć.

Aktywność fizyczna: zodiakalna Panna chce być zdrowa, co mobilizuje ją do uprawiania sportów, a przynajmniej regularnych ćwiczeń. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, toteż sporty takie jak bieganie czy jazda na rowerze są dla niej idealne.

Horoskop Panna: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: szósty.
Żywioł: ziemia.
Jakość: zmienna.
Szczęśliwe kolory: brązowy, beżowy, zielony.
Kraje: Szwajcaria, Grecja.
Szczęśliwe kamienie: szafir, jaspis, sardonyks.
Planeta rządząca: Merkury.
Szczęśliwe rośliny: czarny bez, lawenda, jaskier.
Prezenty dla Panny: narzędzia, ozdoby, zdrowa żywność, dzieła sztuki, książki związane z jej hobby.
Najodpowiedniejsze zawody: naukowiec, nauczyciel, matematyk, księgowy, fizyk, sekretarka, lekarz, rzemieślnik, zegarmistrz.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Kogut.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Panna, Koziorożec.
Interesujący związek: Bliźnięta, Rak, Skorpion, Ryby.
Przeciętnie, ale rokuje: Waga.
Mało zrozumienia: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik.

Sławne Panny

Agata Christie, Anna Habsburg, Lew Tołstoj, Ludwik XVI, Greta Garbo, Jean Auguste D. Ingres, Anthony de Mello, Andrzej Frycz Modrzewski, Jesse James, Matka Teresa, Sophia Loren, Sean Connery, Michael Jackson, Freddie Mercury, Eazy-E, Stanisław Lem, Julian Tuwim, Katarzyna Nosowska, Keanu Reeves, Jason Statham, Cameron Diaz, Ray Charles, Michael Faraday, Peter Stormare, Peja, Pink, Keith Flint, Paulo Coelho, Stephen King, Juliusz Słowacki, Aya Ueto.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop panna, panna horoskop opisowy, panna znak zodiaku, zodiakalny panna, panna znak zodiaku cechy charakteru, astrologia panna, panna znak zodiaku charakterystyka, horoskop panna miłość, horoskop panna dzienny, horoskop panna partnerski.