Blog o duchowości

Poznaj polski blog o duchowości | Fot. Abaren

Blog o duchowości i rozwoju duchowym

Blog o duchowości i rozwoju duchowym – zajmuję się właśnie taką tematyką. Propaguję pozytywną, uniwersalną duchowość, dostępną dla każdego, niezależnie od wyznania czy przynależności kulturowej.

Na łamach Przewodnika duchowego staram się publikować wiedzę, która zainspiruje cię do działania. Życie wydaje się trudne, a życie duchowe w szczególności. Ale to nie znaczy, że nic w tej kwestii nie można zrobić.

Ponadczasowa mądrość zawarta w starożytnych tekstach i współczesnych opracowaniach może z pewnością pomóc każdemu człowiekowi w polepszeniu własnego życia. Pamiętaj jednak, że książki to nie wszystko. Najważniejsza jest praktyka duchowa i osobiste doświadczenia.

Jak było na początku?

Początkowo Przewodnik duchowy był elektronicznym magazynem dostępnym do pobrania w formie dokumentu PDF. Chciałem, z pomocą kilku przyjaciół, stworzyć pismo o uniwersalnej duchowości, które pomoże ludziom w ich własnym rozwoju duchowym.

Przyznaję jednak, że taka formuła się wyczerpała. Jako że pismo było darmowe, każdy z członków redakcji mógł pracować na rzecz Przewodnika duchowego tylko w czasie wolnym. Można powiedzieć, że to było takie małe hobby dla każdego z nas.

Ja również pracuję zawodowo i nie mogłem zaangażować się w pełni w publikację magazynu oraz pisanie odpowiedniej ilości artykułów do kolejnych numerów. Dlatego w końcu nadszedł czas na podjęcie decyzji o poważnych zmianach.

Jak jest teraz?

W 2016 roku wszystko się zmieniło. Po 15 numerach Przewodnik duchowy przeniósł się całkowicie na stronę internetową. Zamiast pobierać plik PDF, wszystko można przeczytać on-line. Dzięki temu zyskaliśmy większą swobodę twórczą.

Zmiany przyczyniły się także do większej wygody Czytelników. W dobie wielkiej popularności urządzeń mobilnych, wersja PDF jest mało czytelna. Tymczasem dobrze zaprojektowana strona www wyświetla się na tabletach tudzież telefonach komórkowych o wiele lepiej.

Dlaczego powstał Przewodnik duchowy?

Ta strona jest nowoczesnym kompendium wiedzy duchowej, przynoszącym świeże spojrzenie na rzeczy oczywiste. Takie jest założenie.

Ale dlaczego w ogóle rozpocząłem ten projekt? Z powodu wielkiej potrzeby tysięcy duchowych poszukiwaczy żyjących w Polsce – ludzi pragnących osiągnąć wewnętrzną równowagę, niezbędną do zbierania doświadczenia i kształtowania siebie jako świadomej jednostki.

Wiele osób błądzi w gąszczu niezliczonych tradycji duchowych. Ugrupowania poświęcające się nauczaniu duchowemu bardzo często zwalczają się wzajemnie i konkurują o zwolenników, co wprowadza zamieszanie w umysłach ludzi poszukujących prawdziwej, uniwersalnej ścieżki duchowej.
Nie chcę, by ludzie walczyli ze sobą z powodu wyznawanych wartości czy przekonań. Dlatego stworzyłem miejsce, gdzie wszyscy możemy uczyć się bez strachu o własne duchowe bezpieczeństwo.

Nie propaguję żadnej religii czy "jedynie słusznej ideologii"; nie wojuję z ludźmi o odmiennych poglądach i wierzeniach. Moim celem jest udostępnianie wiedzy, która prowadzi do polepszania życia duchowego. Dostarczam informacji na temat różnych kwestii o potencjale edukacyjnym – dla każdego, kto jest gotowy zmienić swoje życie.

Wspieram ludzi chcących wzrastać duchowo i pracujących nad własnym rozwojem. Przygotowuję materiały z wielką starannością, ponieważ chcę zapewnić swoim Czytelnikom możliwie najwyższą jakość przekazu, wolną od sztywnych dogmatów i społecznych uwarunkowań.

Artykuły publikuję w oparciu o zasadę "dobrej woli" – nie chcę nikogo wprowadzać w błąd czy obrażać, a tym bardziej krzywdzić. Nie jestem stronniczy ani uprzedzony do kogokolwiek. Proponuję duchową wolność pozwalającą cieszyć się każdą chwilą istnienia.

Do ciebie, Czytelniku, należeć będzie podjęcie decyzji, w jaki sposób korzystać z przekazywanych przez nas informacji. Mam nadzieję, że będziesz postępował w sposób właściwy dla siebie i osób z twojego najbliższego otoczenia. Jeśli tylko zechcesz, możesz uczynić z naszej planety wspaniałe miejsce. Przecież świat, w jakim żyjesz, zależy przede wszystkim od ciebie.

Nazwa strony

Na zakończenie chciałbym wyjaśnić znaczenie nazwy tej strony. Pojawiło się kilka nieporozumień w tej kwestii. A że nie chcę nikogo wprawiać w zakłopotanie, warto napisać kilka słów w tym miejscu.

Znajdujesz się na stronie: Przewodnik duchowy. Nazwa ta nie ma sugerować, że jestem jakimś nauczycielem duchowym czy guru. Nie kieruję też żadną grupą religijną czy duchową – jestem zdecydowanym przeciwnikiem sekciarstwa.

Przewodnik oznacza dokładnie to samo, co w publikacjach – dla przykładu – turystycznych. Przewodnik po jakimś mieście (Przewodnik po Paryżu), regionie geograficznym, etc. A zatem niniejsza strona jest po prostu przewodnikiem po zagadnieniach duchowych – w skrócie Przewodnik duchowy.

Mam nadzieję, że od teraz będziemy się lepiej rozumieć. Nie traktuj mnie, Czytelniku, jako kogoś, kto próbuje pozować na mistrza czy nauczyciela duchowego. Nie jestem kimś takim. Jestem takim samym poszukiwaczem jak wszyscy na tej pięknej planecie.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: blog o rozwoju duchowym, rozwój duchowy blog, trener rozwoju duchowego, blog duchowość, blog o duchowości, blogi duchowe, a journey to yourself, blog o samodoskonaleniu.