Horoskop Bliźnięta

Znak zodiaku: Bliźnięta – horoskop opisowy | Fot. Daiga Ellaby

Znak zodiaku: Bliźnięta – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Bliźnięta to osoby urodzone pomiędzy: 21 maja – 20 czerwca.

Bliźnięta to ludzie pełni energii i witalności. Są inteligentne i bardzo łatwo dostosowują się do każdej sytuacji i każdego człowieka. Bliźnięta są ciekawe świata i zawsze chcą wiedzieć, co się dzieje wokół nich. Nie chcą przy tym tylko usiąść i obserwować – pragną się stale angażować.

Zachowanie zodiakalnych Bliźniąt czasami może być odbierane jako wścibstwo. Dzieje się tak dlatego, że Bliźnięta bardzo lubią kontakty międzyludzkie i rozmowy. Mogą mówić i mówić... i tak bez końca. Trzeba jednak przyznać, że mają ciekawe rzeczy do powiedzenia. Ich wypowiedzi nie są bezmyślnym bełkotem. Mają intrygujące opinie i przemyślenia na temat wielu rzeczy. I nie boją się mówić, co myślą.

Cechy charakteru zodiakalnych Bliźniąt

Bliźnięta są bardzo niezależne. Nie pozwolą na zniewolenie siebie przez drugiego człowieka ani na żadne krępujące zasady. Nikt nie będzie im dyktować warunków. Chcą odkrywać świat na własną rękę. Lubią zmiany i wolność – są to rzeczy niezwykle ważne dla Bliźniąt.

Bliźnięta mają zdolność do natychmiastowego reagowania na sytuacje. Wynika to z ich nerwowego temperamentu. Można powiedzieć, że próbują wchłonąć wszystko na raz ze swojego otoczenia. To sprawia, że nie czekają z działaniem. Podejmują je szybko i zdecydowanie. Nie lubią długo zastanawiać się i rozważać wszystkich "za i przeciw".

Jedną ze słabych stron Bliźniąt jest brak umiejętności głębszego wglądu w innych ludzi. Oceniają ich zwykle dość powierzchownie. Zamiast zajrzeć w głąb danej osoby i odnaleźć jej prawdziwe przymioty, Bliźnięta będą ją oceniać przez pryzmat sposobu, w jaki są przez tę osobę traktowane. To może prowadzić do wielu błędnych założeń na temat spotykanych ludzi.

Najważniejsze cechy: myślenie i mówienie – Bliźnięta są gadatliwe i ciekawskie, a przy tym bardzo towarzyskie. Zbierają i przekazują informacje, starając się jak najlepiej je wykorzystać.

Zalety Bliźniąt: energiczne, mądre, pomysłowe, dowcipne, umiejętność przystosowania się do różnych warunków, ciekawskie.

Wady Bliźniąt: powierzchowne, impulsywne, nerwowe, kłamliwe, chytre, niezdecydowane.

Zodiakalne Bliźnięta w miłości

Bliźnięta doskonale porozumiewają się z płcią przeciwną. Bardzo lubią flirtować i wychodzi im to całkiem nieźle. Tym bardziej że już od najmłodszych lat szukają emocjonalnej bliskości. Pragną czuć głęboką więź z partnerem i są bardzo wrażliwe (kiedy już się przed kimś otworzą). Miłość jest więc dla nich niezwykle ważna.

Zodiakalne Bliźnięta uwielbiają żyć między ludźmi. Nie są typem pustelników i źle znoszą samotność. Ich romantyzm nakłania do szukania bratniej duszy. Lubią słuchać romantycznych opowieści i same często angażują się w namiętne związki.

Jak zainteresować sobą Bliźnięta?

Bliźnięta uwielbiają rozmawiać – to jest pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką możesz je zainteresować. Poza tym zaimponujesz im wiedzą, bo Bliźnięta są inteligentne i dysponują rozległą wiedzą na wiele tematów.

Jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, spróbuj nauczyć Bliźniaka czegoś z tego zakresu. Z pewnością zrobisz wrażenie, ponieważ wiedza Bliźniąt jest zazwyczaj dość ogólna – mimo że jest szeroka, osoby spod tego znaku nie koncentrują się na szczegółach. Są na to zbyt zajęte. Tworząc w ich oczach wizerunek eksperta, zyskasz szacunek i zainteresowanie.

Bądź uczciwy i lojalny w stosunku do Bliźniąt. Jeśli raz stracisz ich zaufanie, raczej nigdy go nie odzyskasz.

Zodiakalne Bliźnięta w rodzinie

Urodzeni pod znakiem Bliźniąt bardzo cenią szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Co prawda, czasami mają trudności ze zrozumieniem, iż ludzie są różni – ale kiedy już to zaakceptują, stają się radośni i skorzy do pomocy we wszystkich problemach.

Bliźnięta do późnej starości zachowują młodzieńcze podejście do świata. Dzięki temu łatwo dogadują się z dziećmi. Czasami pociechy wystawiają na próbę ich cierpliwość, ale jeśli tylko można z nimi porozmawiać, Bliźniak-rodzic szybko się uspokaja i zaczyna odczuwać satysfakcję.

Zodiakalne Bliźnięta w przyjaźni

Bliźnięta to bardzo ekscytujący przyjaciele. Lubią zostawiać swój ślad na wszystkich napotkanych ludziach. Są bardzo kapryśne i mogą zniknąć na długi czas, żeby poznawać nowych przyjaciół i zwiedzać nowe miejsca. Kiedy wracają z wyprawy, mają nowe pomysły, opinie i ciekawe rzeczy do opowiedzenia. Życie jest bardzo interesujące i zabawne z przyjacielem spod znaku Bliźniąt.

Jeśli potrzebujesz porady, Bliźnięta są właściwą osobą, by o nią poprosić. Są mistrzami komunikacji i mogą dać ci to, czego potrzebujesz. Pomagają za pomocą perswazji i entuzjazmu, a ich rady są zwykle trafne. Nie należy jednak zawracać Bliźniętom głowy wszystkimi swoimi problemami emocjonalnymi. Nie umieją one często radzić sobie z własnymi emocjami, ponieważ ograniczają ich wolność. Tym bardziej więc mogą nie być w stanie pomóc komuś innemu w tej kwestii.

Praca i kariera Bliźniąt

Bliźnięta mają tendencję do rozpraszania swojej energii na różne zadania. Nie potrafią koncentrować się tylko na jednym, dlatego pozostawiają za sobą liczne niedokończone projekty. Jeśli jednak już dadzą radę skupić swoją uwagę na jednym konkretnym celu, ich spryt i inteligencja pozwoli osiągnąć sukces.

Osoba spod znaku Bliźniąt to doskonały menedżer, ponieważ potrafi motywować zespół i zarażać entuzjazmem oraz witalnością. Jest też doskonałym sprzedawcą dzięki łatwości komunikacji i nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Potrafi świetnie przekonywać i manipulować rozmówcą (klientem).

Finanse Bliźniąt

Bliźnięta nie mają dobrej ręki do gotówki. Co prawda, nie mają problemów z zarabianiem pieniędzy, ale też szybko je wydają. Nie chcą rezygnować z rozrywek i kupowania interesujących przedmiotów. Zawsze mają coś ciekawego na oku.

Jeśli chodzi o finanse, Bliźnięta nie mają do tego głowy. Może zdarzyć się, że zapomną zapłacić rachunki. Dokumenty finansowe to dla nich czarna magia i zazwyczaj mają w nich totalny bałagan. Nie potrafią też sensownie gospodarować swoim majątkiem. Za bardzo koncentrują się na korzystaniu z życia.

Zdrowie Bliźniąt

Bliźnięta charakteryzują się ogromną witalnością – mają mnóstwo energii. Szybko spalają kalorie, więc nadwaga raczej im nie grozi (choć od tej zasady są wyjątki). Zazwyczaj mogą cieszyć się dobrym zdrowiem, ale pod warunkiem, że nie eksploatują swojego ciała ponad miarę. Trzeba rozumieć własny organizm – wówczas nie grozi mu wielkie niebezpieczeństwo.

Słabością Bliźniąt jest układ nerwowy. Jako że często prowadzą dość gorączkowy tryb życia, są bardzo zestresowane. Jeśli nie chcą zagrozić swojemu zdrowiu, powinny pamiętać o relaksie i umiejętności wyluzowania. Nadmierne zdenerwowanie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych.

Aktywność fizyczna: życie Bliźniąt jest dość nerwowe. To wynika z ich wewnętrznej natury. Bardzo dużo zyskałyby więc na uprawianiu sportu – to wspaniały sposób na zrelaksowanie się i nawiązanie głębszej więzi z własnym ciałem. Bliźnięta są bardzo aktywne intelektualnie, więc ćwiczenia fizyczne pozwolą na chwilę wyłączyć szaleńczy bieg myśli.

Jaki sport jest najlepszy dla Bliźniąt? Przede wszystkim musi to być dyscyplina uprawiana w towarzystwie innych ludzi. Sporty uprawiane w samotności nie bawią ich w ogóle. Najczęściej Bliźnięta wybierają tenisa lub squasha.

Bliźnięta: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: trzeci.
Żywioł: powietrze.
Jakość: zmienna.
Szczęśliwe kolory: żółty, czarny.
Kraje: Belgia, Armenia, Sardynia.
Szczęśliwe kamienie: agat, topaz.
Planeta rządząca: Merkury.
Szczęśliwe rośliny: konwalie, kminek, drzewa orzechowe.
Prezenty dla Bliźniąt: gadżety, zegarki, wszelkiego typu nowości, gry, puzzle, dodatki do stroju.
Najodpowiedniejsze zawody: praca związana z mediami, pisarz, redaktor, dziennikarz, prezenter telewizyjny, handlowiec, podróżnik.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Koń.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Waga.
Interesujący związek: Baran, Bliźnięta, Lew, Panna, Strzelec, Wodnik.
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Rak, Ryby.
Mało zrozumienia: Skorpion, Koziorożec.

Sławne Bliźnięta

Morgan Freeman, Clint Eastwood, Tupac Shakur, Aleksander Puszkin, Marilyn Monroe, Ice Cube, B-Real (Cypress Hill), Angelina Jolie, Szymon Majewski, Hugh Laurie, Cezary Pazura, Natalie Portman, Helena Bonham Carter, James Clerk Maxwell, Blaise Pascal, Laurence Tureaud, Bartosz Żukowski, Ralph Waldo Emerson, Kylie Minogue, Lenny Kravitz, Paul Kalkbrenner, Jamel Debbouze,Dufy Raoul, Marguerite Yourcenar, Isadora Duncan, John Fitzgerald Kennedy, Robert Alexander Schumann, Królowa Wiktoria, Anna Frank, Lech Kaczyński, Johnny Deep, Paul Gaugin.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop bliźnięta, bliźnięta horoskop opisowy, bliźnięta znak zodiaku, zodiakalne bliźnięta, horoskop bliźnięta miłosny, bliźnięta znak zodiaku cechy charakteru, astrologia bliźnięta, horoskop partnerski bliźnięta.