Horoskop Byk

Znak zodiaku: Byk – horoskop opisowy | Fot. Thomas Evans

Znak zodiaku: Byk – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Byk to osoby urodzone pomiędzy: 20 kwietnia – 20 maja.

W swoich poglądach i upodobaniach Byk jest niezwykle stały. Trudno przekonać go do zmiany zdania, kiedy już do czegoś się przyzwyczai. Byk znany jest ze swojego uporu.

Poza tym bardzo lubi posiadać – zarówno rzeczy materialne, jak i osoby (przyjaciół, partnera) oraz jest gorącym zwolennikiem komfortu. Dużo uwagi poświęca przyjemnościom zmysłowym. Można nawet powiedzieć, że chłonie rzeczywistość wszystkimi zmysłami.

Cechy charakteru zodiakalnego Byka

Zodiakalny Byk lubi wygodę oraz zmysłowe przyjemności. Człowiek urodzony pod tym znakiem jest zazwyczaj rzeczowy i praktyczny. Charakteryzuje się powolnością w działaniu, wytrwałością i cierpliwością. Często potrzebuje nieco więcej czasu na realizację zadań, ale za to wykonuje swoje obowiązki dokładniej i bardziej zwraca uwagę na szczegóły.

Najważniejsze cechy: gromadzenie i posiadanie. Byk ceni dostatnie życie i rozkoszuje się nim. Jest stały, wytrwały, pracowity i zmysłowy.

Zalety Byka: niezawodny, wytrwały, lojalny, cierpliwy, hojny.

Wady Byka: uparty, leniwy, zaborczy, materialistyczny.

Zodiakalny Byk w miłości

Byk to człowiek zmysłowy, choć czasami ma problemy w romansowaniu. Jeśli znajdzie odpowiedniego dla siebie partnera – chce, żeby miłość trwała wiecznie. Jest gotowy do wielkich poświęceń, by tylko osiągnąć swoje marzenie. Jeśli Byk uzna, że ktoś jest mu przeznaczony, będzie o niego walczyć do ostatniego tchu.

Na początku każdej znajomości Byk ma spore problemy z przełamaniem nieśmiałości. Kiedy już to zrobi, rozluźnia się i przestaje stresować. Wówczas jego natura zaczyna błyszczeć niczym gwiazda na nocnym niebie. Szczególnie ważne znaczenie ma dla niego życie seksualne. Stawia je na tym samym poziomie priorytetów, co jedzenie czy oddychanie.

Zodiakalny Byk jest ze swej natury wierny. Nie zdradzi swojego partnera, ponieważ jego marzeniem jest silny, trwały związek. W miłości jest więc pełen oddania i tego samego oczekuje od partnera.

Jak zainteresować sobą Byka?

Byk lubi ekskluzywne restauracje i wszystkie miejsca, które można określić jako "najlepsze w mieście". Chętnie wydaje pieniądze na rozrywki – im bardziej luksusowe, tym lepiej. Jeśli chcesz, żeby Byk zwrócił na ciebie uwagę, stań się bezcennym skarbem, który zostanie uznany za rzadko spotykane dobro. Pokaż się od jak najlepszej strony.

Pamiętaj również, żeby niczego nie przyspieszać i nie wymuszać. Byk jest bardzo cierpliwy, ale też oczekuje tego od innych. Jeśli więc poczuje, że ktoś go zmusza do... czegokolwiek – ucieknie i schowa się w jakimś bezpiecznym miejscu.

Droga do serca Byka wiedzie przez jego żołądek. Ugotuj coś dla niego lub zaproś do dobrej restauracji, a z pewnością nie odrzuci oferty. O czym rozmawiać przy kolacji? Byka cieszą rozmowy o finansach, biznesie, pieniądzach oraz dobrach materialnych. Jeśli takie tematy cię nie nudzą, czeka was udana randka.

Zodiakalny Byk w rodzinie

Rodzina to dla Byka jeden z gwarantów poczucia bezpieczeństwa. Lubi tradycyjną atmosferę i dlatego najlepiej odpoczywa w gronie najbliższych. Trzeba przyznać, że bez rodziny Byk będzie zawsze nieszczęśliwy. Ciężko pracuje, by zapewnić byt swoim dzieciom i dobrze je wychować. Dba, żeby nikomu w rodzinie niczego nie brakowało.

Zodiakalny Byk w przyjaźni

Byk zazwyczaj z trudem zawiera przyjaźnie. Jest z natury podejrzliwy i ostrożny. Dlatego nikogo nie dopuszcza do siebie zbyt łatwo. Jeśli ktoś będzie próbował go do czegokolwiek przymuszać, spotka się z zaciekłym oporem. Poczucie bezpieczeństwa jest dla Byka zbyt ważne, by pozwolić sobie na kontakty z osobami, z którymi nie czuje się komfortowo.

Zodiakalny Byk szuka ludzi stabilnych emocjonalnie i ceniących sobie spokój; unikających niepotrzebnego ryzyka. Nie znaczy to jednak, że Byk nie lubi się dobrze bawić. Wręcz przeciwnie. Niezwykle ceni sobie odpowiednią rozrywkę, więc nie stroni od wydawania pieniędzy w czasie wolnym od pracy. Bez skrupułów dzieli się swoim dostatkiem również z przyjaciółmi.

Praca i kariera Byka

Byk lubi życie na wsi. Doskonale sprawdza się przy hodowli zwierząt oraz uprawie roli. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że ma wrodzone zdolności do tego typu zawodów. Twardo stąpa po ziemi, więc nic dziwnego, że taka praca mu odpowiada.

Finanse Byka

Finanse są dla zodiakalnego Byka niezmiernie ważne. Od najmłodszych lat orientuje się w tym, jaką rolę pełnią pieniądze w życiu każdego człowieka. Zasobny portfel to poczucie bezpieczeństwa i możliwości. Wiedząc to, Byk gromadzi majątek, oszczędza i stara się dobrze inwestować zarobioną gotówkę.

Ze wszystkich znaków zodiaku Byk jest najzdolniejszym finansistą. Jego dochody są zadowalające i rzadko zdarza mu się popełniać błędy w decyzjach dotyczących pieniędzy. Warto zasięgać jego rady w tych kwestiach, ponieważ zwykle można na nich polegać.

Zdrowie Byka

Część osób urodzonych pod znakiem Byka ma problemy z nadwagą. Nic w tym dziwnego, skoro uwielbiają dobre jedzenie i szlachetne trunki. Niestety zazwyczaj mają też wolną przemianę materii, więc zbyt obfite posiłki nie są korzystne dla ich zdrowia. Każdy Byk powinien dbać o prawidłowe odżywianie i zwracać uwagę na to, co zjada.

Aktywność fizyczna: większość Byków unika forsownych ćwiczeń. Tylko problemy z nadwagą mogą przeciętnego Byka zmusić do pójścia na siłownię. W przeciwnym razie woli spacery po lesie lub pracę w ogrodzie.

Horoskop Byk: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: drugi.
Żywioł: ziemia.
Jakość: stała.
Szczęśliwe kolory: zielony, różowy.
Kraje: Iran, Cypr, Irlandia.
Szczęśliwe kamienie: szmaragd, topaz.
Planeta rządząca: Wenus.
Szczęśliwe rośliny: mięta, migdałowiec, jabłoń, śliwa.
Prezenty dla Byka: kosztowne podarunki, świeże kwiaty, kolacja w wytwornej restauracji, książki (najlepiej na temat pieniędzy i bogacenia się), perfumy i kosmetyki (najlepiej markowe), rośliny do ogrodu.
Najodpowiedniejsze zawody: ogrodnictwo, kwiaciarstwo, branża budowlana i remontowa, sektor bankowy i finansowy.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Królik.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Panna, Koziorożec.
Interesujący związek: Rak, Skorpion, Ryby.
Przeciętnie, ale rokuje: Wodnik, Waga, Lew.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Strzelec.

Sławne Byki

Al Pacino, Królowa Wiktoria, Jack Nicholson, Sugar Ray Robinson, Jet Li, Charlotte Brontë, Mark Zuckerberg, Audrey Hepburn, Megan Fox, Eugene Delacroix, Penélope Cruz, David Beckham, George Clooney, Johannes Brahms, Michelle Pfeiffer, William Szekspir, Pierce Brosnan, Jan Paweł II, Max Planck, Fred Aster, Djimon Hounsou, Busta Rhymes, Malcolm X, Enya, Cher, królowa Elżbieta II, Bono, Henryk Sienkiewicz, Katarzyna II, Salvador Dali, Zygmunt Freud, Ewa Peron.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop byk, byk horoskop opisowy, byk znak zodiaku, zodiakalny byk, byk znak zodiaku cechy charakteru, astrologia byk, byk znak zodiaku charakterystyka, horoskop byk miłość, horoskop byk dzienny, horoskop byk partnerski.