Współpraca

Przewodnik duchowy to blog poświęcony szeroko pojętej duchowości, założony w 2012 roku. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: O stronie.

Zapraszam do współpracy redakcyjnej i promocyjnej na zasadzie obopólnych korzyści, autorów oraz wszystkie instytucje, które chciałyby, aby informacje o wynikach ich wspaniałej pracy były udostępnione na stronach mojego bloga duchowego.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje współpracy, jednak z góry zaznaczam, że swoich partnerów wybieram bardzo skrupulatnie. Nie każdy może zostać partnerem Przewodnika duchowego. Podejmę współpracę tylko z osobami i organizacjami, których działalność jest zgodna z wyznawanymi przeze mnie wartościami.

Jeśli jesteś zainteresowany / zainteresowana współpracą ze mną, skontaktuj się.

Proponuję następujące formy współpracy:

 • Artykuły sponsorowane – treści dostarczane przez firmy i organizacje. Tego typy artykuły są wyraźnie oznaczane, jako sponsorowane.
 • Patronat medialny nad akcją, wydarzeniem, produktem lub usługą – zgodnymi z tematyką Przewodnika duchowego oraz moimi osobistymi przekonaniami.
 • Artykuły gościnne – na zasadach ustalanych indywidualnie.
 • Przygotowanie oraz publikacja recenzji i opinii o produktach związanych z praktyką duchową (głównie książki – patrz sekcja dla wydawców poniżej).

Zasady współpracy

Promuję tylko i wyłącznie produkty i usługi wysokiej jakości, które są zgodne z wyznawanymi przeze mnie wartościami oraz dotyczą – w mniejszym lub większym stopniu – duchowości.

Do każdej współpracy podchodzę indywidualnie i dokładam wszelkich starań, by wszystkie strony były zadowolone, ale:

 • działam przede wszystkim w oparciu o dobro moich Czytelników.

Oczywiście biorę pod uwagę wytyczne firmy podejmującej ze mną współpracę, ale ostatecznie nie zgodzę się na coś, co mogłoby okazać się szkodliwe dla kogokolwiek.

Nikt – nawet przedstawiciele firm płacących horrendalne wynagrodzenie – nie ma wpływu na moje opinie i oceny, a tym bardziej na moje poglądy (chyba że przedstawi przekonujące argumenty).

Statystyki

Miesięczne statystyki:

Odbiorcy

Dane demograficzne:

Demografia

Dla wydawców

Serdecznie zapraszam wydawnictwa oraz autorów do współpracy w zakresie recenzowania i promowania wartościowych książek.

Recenzje książek piszę na następujących zasadach:

 • Na łamach Przewodnika duchowego publikuję recenzje książek powiązanych tematycznie z szeroko pojętym rozwojem duchowym i osobistym, w tym książek popularnonaukowych, psychologicznych, historycznych, literatury faktu oraz wszelkiego rodzaju poradników. Mile widziana jest również literatura, ale tylko wówczas, gdy jej treść w jakiś sposób może przyczynić się do rozwoju duchowego Czytelników.
 • Napisanie recenzji to praca wymagająca czasu i zaangażowania, a więc jako taka nie jest wykonywana bezpłatnie. Cenę za każdą recenzję ustalam indywidualnie, ale zazwyczaj mieści się ona w przedziale od 150-300 zł (w zależności od długości recenzowanej książki). Książki otrzymane w ramach współpracy stają się moją własnością. Traktuję je jako część zapłaty za napisanie recenzji.
 • W recenzjach wyrażam swoje subiektywne zdanie. Jestem niezależny w wystawianiu opinii, czyli nie konsultuję treści recenzji z wydawcą. Jeżeli książka mi się nie spodoba, nie będę jej chwalił wbrew sobie.
 • Po opublikowaniu recenzji informację na ten temat wysyłam mailem do wydawcy.
 • Na przeczytanie i napisanie recenzji potrzebuję około 1 miesiąca od momentu otrzymania książki. W przypadku dużej ilości pozycji do zrecenzowania czas oczekiwania może się wydłużyć (maksymalnie do 2 miesięcy).
 • Nie publikuję recenzji sponsorowanych. Jeśli zależy ci na artykule sponsorowanym, nie ma sprawy, ale będzie to wyraźnie zaznaczone w tekście. Taki materiał nie jest jednak recenzją i jest wyceniany indywidualnie.
 • Recenzuję tylko książki drukowane – nie przyjmuję e-booków ani audiobooków.
 • Nie recenzuję książek, których nie zamawiałem w ramach współpracy. Zastrzegam sobie prawo do recenzowania tylko tych książek, które uznam za odpowiednie dla gustów moich oraz Czytelników Przewodnika duchowego.
 • Jeśli otrzymam książkę bez wcześniejszych ustaleń, nie zobowiązuję się do jej zrecenzowania. Nie zwracam książek do mnie wysłanych.

Do tej pory Przewodnikowi duchowemu zaufali następujący wydawcy:

Wydawnictwa