Horoskop Skorpion

Znak zodiaku: Skorpion – horoskop opisowy | Fot. Shayna Take

Znak zodiaku: Skorpion – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Skorpion to osoby urodzone pomiędzy: 23 października – 21 listopada.

Skorpion to najbardziej tajemniczy ze wszystkich znaków w astrologii. Jest pełen sprzeczności, a jego wewnętrzne przeżycia są bardzo intensywne. Ma silną psychikę, można nawet powiedzieć, że posiada prawdziwą duchową moc.

Zodiakalny Skorpion lubi mieć świadomość aktualnej sytuacji i zawsze wie, co się dookoła niego dzieje. Orientuje się w otoczeniu dzięki umiejętności sondowania umysłów napotykanych ludzi. Interesuje się również często okultyzmem, zjawiskami paranormalnymi, teoriami spiskowymi i ogólnie wszystkim, co dotyczy niewyjaśnionych tajemnic.

Posiada ogromną, bardzo silną intuicję i zdaje się w naturalny sposób rozumieć sekrety i potęgę ludzkiego umysłu. Niektórzy uważają Skorpiona za mędrca, ale to coś zupełnie innego. Co? Trudno to wyjaśnić.

Cechy charakteru zodiakalnego Skorpiona

Człowiek urodzony pod znakiem Skorpiona odczuwa wielki lęk przed poniesieniem porażki w jakiejkolwiek dziedzinie. Z tego powodu przez większość życia jest bardzo skryty. Dzięki temu – jeśli coś się nie uda, kariera pójdzie nie po jego myśli albo przegra w dyskusji – będzie mógł szybko się przystosować bez okazywania, jak wielką poniósł porażkę.

Najważniejsze cechy: zgłębia wiedzę i wszelkie tajemnice; szuka odpowiedzi. Drąży, póki nie ujawni całej prawdy.

Zalety Skorpiona: odważny, skrupulatny, wnikliwy, analityczny, nieustępliwy, posiada zdolność psychicznej regeneracji, lojalny, namiętny, zaradny, spostrzegawczy, dynamiczny.

Wady Skorpiona: pamiętliwy, mściwy, władczy, skrajny i bezkompromisowy, zazdrosny, obsesyjny, podejrzliwy, niepokorny.

Zodiakalny Skorpion w miłości

Skorpion to człowiek, który zakochuje się na zabój. Do tego odczuwa silne pożądanie – w wyniku czego wyznaje zasadę "wszystko albo nic". Nie ustąpi i nie podda się do samego końca. Tym bardziej że dla większości Skorpionów życie uczuciowe jest najważniejsze. Miłość to esencja egzystencji.

Osoba urodzona pod znakiem Skorpiona jest bardzo zmysłowa, więc przyciąga ludzi z wielką łatwością. Nie ma problemu z adorowaniem płci przeciwnej. Przy czym problem może pojawić się, kiedy ktoś odrzuca zaloty Skorpiona. Wówczas może on zacząć być natrętny, nie przyjmując odmowy. Wówczas znajomość może łatwo przerodzić się w bolesny dla obu stron toksyczny związek.

Swoje emocje Skorpion wyraża głównie przez seks, który jest dla niego niezwykle ważnym elementem życia. Wszelkie inne rozrywki – wyjście na miasto, imprezy, kino czy kolacja w renomowanej restauracji – sprawiają mu przyjemność, ale bez dobrego seksu nie ma mowy o udanym związku ze Skorpionem.

Niestety Skorpion potrzebuje dużo czasu, zanim dojrzeje do małżeństwa. Za bardzo lubi zabawę i przez długie lata nawet nie myśli o ustatkowaniu się. Nie potrafi też zachować wierności. Za bardzo lubi seks, by ograniczać się do jednego partnera. To się na szczęście zmienia po ślubie.

Jak zainteresować sobą Skorpiona?

Nigdy niczego nie udawaj przed Skorpionem – wyczuje kłamstwo na kilometr. Bądź szczery w wyrażaniu swoich poglądów i słuchaj Skorpiona uważnie. Zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia, więc nie zanudzisz się.

Nie próbuj przed Skorpionem niczego ukrywać czy drażnić go, on zawsze musi wiedzieć, co się dzieje. Pamiętaj – tylko Skorpion może się droczyć i mieć tajemnice. Przynajmniej sam tak uważa. U innych ludzi lubi szczerość i uczciwość. Mów, co myślisz, a będzie cię szanować.

Skorpion jest zainteresowany prawie wszystkimi formami spędzania wolnego czasu, więc znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno być problemem. Jest też nieprzewidywalny i może zmienić przebieg randki całkowicie niespodziewanie. Przyjmij wszystkie nagłe zmiany z uśmiechem na twarzy i spróbuj czegoś nowego. Skorpion lubi ludzi, którzy nie boją się porzucić planowania na rzecz nowych doświadczeń.

Zodiakalny Skorpion w rodzinie

Od najmłodszych lat Skorpion marzy o głębokich więzach rodzinnych i trwałym związku z ukochaną osobą. Niestety ma zbyt silną osobowość, by życie z nim mogło być sielanką. Mimo lojalności i dbałości o bliskich, często jest źródłem niepokoju i problemów w rodzinie.

Skorpion posiada zdyscyplinowany umysł i właśnie dyscypliny wymaga od wszystkich członków rodziny. Zdarza się, że może ją dość ostro egzekwować. Do tego organizuje rodzinie (szczególnie dzieciom) wiele zajęć pozaszkolnych. Nie chce, by ktokolwiek marnował czas – nie toleruje lenistwa. Szkoda, że nie dostrzega, iż nie każdy jest tak aktywny jak on. Ułatwiłoby to wiele spraw.

Zodiakalny Skorpion w przyjaźni

Skorpion jest chyba najbardziej nieprzenikniony i zadziwiający spośród wszystkich znaków zodiaku. Bardzo trudno jest go naprawdę poznać. Nie otwiera się przed byle kim. Musi komuś naprawdę zaufać, zanim zdradzi swoje sekrety.

Zazwyczaj posiada wąski krąg wiernych przyjaciół, choć nawet przed nimi nie odkrywa się całkowicie. Jednocześnie wkłada wiele wysiłku w kontynuowanie znajomości, które są tego warte. Jeśli jest twoim przyjacielem, z pewnością będzie lojalny, ale i będzie tego samego wymagał od ciebie.

Praca i kariera Skorpiona

Dla Skorpiona liczą się przede wszystkim uczucia, dlatego praca niedająca satysfakcji emocjonalnej nie będzie dla niego dobrą ścieżką kariery. Jeśli jednak Skorpion znajdzie zadowolenie z wykonywanej pracy, będzie uparcie dążył do sukcesu. Umie skoncentrować się na celu i nie będzie bujał w obłokach.

Większość osób urodzonych pod znakiem Skorpiona ciężko pracuje, by zaspokoić swoje ambicje. Kieruje się przy tym rozsądkiem, więc potrafi sprostać nie lada wymaganiom. Skorpion jest doceniany przez pracodawcę, ponieważ widać, że ten traktuje swoje obowiązki jako wyzwanie. Zawsze stara się wykonywać je najlepiej, jak to tylko możliwe.

Finanse Skorpiona

Oto coś, w czym Skorpion czuje się bardzo dobrze – finanse. Można wręcz powiedzieć, że ma smykałkę do pieniędzy. Troszczy się przy tym o swoje finanse bardzo mocno. Chce mieć zabezpieczoną przyszłość, więc buduje majątek wytrwale i z uporem.

Nawet w obliczu kłopotów finansowych nie załamuje rąk. Robi dobrą minę do złej gry i walczy o poprawę sytuacji. Ludzie z jego otoczenia mają wrażenie, że Skorpion jest tak silny i pomysłowy, iż z pewnością poradzi sobie z każdym problemem.

W biznesie Skorpion często kieruje się intuicją, która zazwyczaj dobrze mu podpowiada. Nie zmienia to faktu, że Skorpion musi ciężko pracować na sukces.

Zdrowie Skorpiona

Osoba urodzona pod znakiem Skorpiona jest z natury bardzo wytrzymała. Jej ciało jest doskonale zbudowane i odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Zdrowie zazwyczaj dopisuje Skorpionowi, toteż nie musi on zbytnio się martwić ani odwiedzać regularnie gabinetu lekarskiego.

Niestety dobre zdrowie ma też swoje wady. Skorpion ma skłonność do uznawania, że skoro jest zdrowy, to tak będzie zawsze. Nie oszczędza się więc ani w pracy, ani w życiu prywatnym. Dysponuje ogromną energią, ale powinien pamiętać, że żadna energia nie jest niewyczerpana.

Aktywność fizyczna: ćwiczenia fizyczne są dla Skorpiona gwarantem zachowania równowagi duchowej. Dzięki sportom walki wyładowuje on agresję, a dzięki innym ćwiczeniom wymagającym wysiłku daje ujść nagromadzonej energii – zmniejsza przez to napięcie, które mogłoby doprowadzić do nasilenia się jego napastliwej natury.

Horoskop Skorpion: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: ósmy.
Żywioł: woda.
Jakość: stała.
Szczęśliwe kolory: czarny, purpurowy.
Kraje: Norwegia, Maroko, Tybet.
Szczęśliwe kamienie: opal, turkus, topaz.
Planeta rządząca: Mars, Pluton.
Szczęśliwe rośliny: wilcza jagoda, amarylis, brzoza.
Prezenty dla Skorpiona: wykrywacz metali, filmy i książki ezoteryczne, kamera, kosmetyki.
Najodpowiedniejsze zawody: farmaceuta, lekarz, analityk finansowy, bankier, naukowiec, policjant, jasnowidz.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Świnia (Dzik).

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Byk, Panna, Skorpion.
Przeciętnie, ale rokuje: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik.
Mało zrozumienia: Bliźnięta, Waga.

Sławne Skorpiony

Grace Kelly, Fiodor Dostojewski, Pablo Picasso, Charles de Gaulle, Maria Antonina, Maria Skłodowska-Curie, Indira Gandhi, Bill Gates, Leonardo DiCaprio, Diego Armando Maradona, Ignacy Jan Paderewski, David Guetta, Demi Moore, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Julia Roberts, Owen Wilson, Francis Bacon, Leszek Kołakowski, Jodie Foster, Eve.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop skorpion, skorpion horoskop opisowy, skorpion znak zodiaku, zodiakalny skorpion, skorpion znak zodiaku cechy charakteru, astrologia skorpion, skorpion znak zodiaku charakterystyka, horoskop skorpion miłość, horoskop skorpion dzienny, horoskop skorpion partnerski.