Horoskop Baran

Znak zodiaku: Baran – horoskop opisowy | Fot. Kirill

Znak zodiaku: Baran – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Baran to osoby urodzone pomiędzy: 21 marca – 19 kwietnia.

Człowiek spod znaku Barana jest inteligentny, odważny i pewny siebie. Cechuje go szlachetny charakter, dlatego jest godny zaufania. Do tego dysponuje doskonałą, niemal fotograficzną pamięcią, która obok sukcesów może także przysporzyć kłopotów.

Typowy Baran to nieustraszony przywódca, który bez obaw wychodzi na pole bitwy. Nie lęka się przeciwnika, nawet jeśli ten ma przewagę. Odwaga jest jedną z wielu jego zalet – choć może być również powodem zguby. Barana cechuje ponadto dość ograniczona tolerancja, toteż często miewa trudności w zjednywaniu sobie ludzi.

Cechy charakteru zodiakalnego Barana

Najważniejszym dążeniem człowieka spod znaku Barana jest osiąganie sukcesów i odnoszenie zwycięstw. To go napędza przez całe życie. Lubi rywalizować i jest przy tym dość agresywny. Porażka nie wchodzi w grę. Baran po prostu musi być we wszystkim najlepszy i zajmować pierwsze miejsce.

Najważniejsze cechy: przywództwo – to główna domena tego znaku. Baran działa i ciągle posuwa się naprzód. Jest aktywny, czasami wręcz agresywny w swoim postępowaniu.

Zalety Barana: niezależny, hojny, optymistyczny, entuzjastyczny, odważny.

Wady Barana: nieokrzesany, humorzasty, za bardzo skupiony na samym sobie, impulsywny, niecierpliwy, naiwny.

Zodiakalny Baran w miłości

Człowiek urodzony w znaku Barana bardzo łatwo się zakochuje. To przez jego impulsywną i pobudliwą naturę. Od najmłodszych lat interesuje się płcią przeciwną i bez zażenowania wyraża swoje pragnienia. Jest śmiały, więc nie ma problemu z podrywaniem. Niestety jego metody zdobywania partnerów nie należą do wyrafinowanych.

Zaloty uprawiane przez Barana mogą wydawać się dosyć prymitywne. Mają cechy zwyczajnego polowania na zwierzynę, a ich celem jest raczej potwierdzenie baraniej atrakcyjności niż zdobycie miłości. Wiele z takich związków jest przelotnych, ponieważ opierają się tylko na zauroczeniu.

Inaczej jest, kiedy Baran naprawdę się zakocha. Jeśli spotka swoją bratnią duszę – wówczas nie istnieją dla niego żadne półśrodki. Idzie na całość. Zrobi wszystko, by utrzymać związek – nawet jeśli ten jest już tylko rozsypującą się ruiną. Baran jest w stanie rozwiązać każdy problem, zdobyć się na wspaniałe gesty, a nawet zmienić swoje co bardziej szkodliwe nawyki. Wszystko po to, by zapewnić szczęście ukochanej osobie.

W miłości jak w życiu – Baran nienawidzi monotonii i rutyny. Ciągle musi się coś dziać. Oczekuje od życia przeróżnych bodźców i emocjonujących zdarzeń. Jeśli partner Barana będzie w stanie mu to zapewnić, związek na pewno okaże się udany.

Jak zainteresować sobą Barana?

Baran powinien widzieć, że go podziwiasz – pragnie bowiem admiracji oraz oddanych miłośników swojej osoby. Daj mu do zrozumienia, że podzielasz jego życiowe pasje i radości dnia codziennego.

Nikt tak nie uwielbia otrzymywać komplementów jak Baran. Chwal go ze względu na walory fizyczne, jak i psychiczne. Prowadź inteligentną rozmowę, a z pewnością zwróci na ciebie baczniejszą uwagę. Tym bardziej że kocha wyzwania i stymulującą dyskusję na wysokim poziomie intelektualnym. Możesz poprosić go o poradę – niech wie, że cenisz jego mądrość i wiedzę.

Pamiętaj, że Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. To znaczy, że lubi przewodzić i najlepiej czuje się w towarzystwie osób, które chętnie za nim podążają. Nie zachowuj jednak swoich opinii dla siebie (by mu się przypodobać), ponieważ Baran szybko się znudzi, jeśli będziesz zgadzać się ze wszystkim, co powie.

Zodiakalny Baran w rodzinie

Baran dobrze dogaduje się z członkami własnej rodziny. Doskonale wie, że życie rodzinne polega nie tylko na braniu, ale także i na dawaniu. Dlatego też potrafi się poświęcać dla bliskich. Troskliwie zajmuje się dziećmi i wspaniale umie je zrozumieć. Sam bowiem ma nieco młodzieńczą duszę. Chętnie bawi się z dziećmi, gra z nimi w piłkę, chodzi na spacery, odrabia z nimi lekcje. Jednym słowem, wydaje się idealnym rodzicem. To wszystko prawda, dopóki nie trzeba egzekwować od dziecka dyscypliny. Baran pragnie bowiem stać na pierwszym miejscu w sercach swych pociech i nie chce być uznany za tyrana. W efekcie łatwo idzie na ustępstwa.

Zodiakalny Baran w przyjaźni

Horoskop Barana zdradza, że jest to bardzo dobry przyjaciel. Zawsze zwraca uwagę na osoby mu bliskie – jest pełen troski i ofiarności. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie bronić każdego, na kim mu zależy.

W przypadku konfrontacji, Baran może okazać się dość dziecinny. Jest znany z napadów złości i agresywnego usposobienia. Łatwo można się z nim pokłócić.

Praca i kariera Barana

Praca to dla Barana rodzaj wyzwania. Jeśli nie będzie trudna i wymagająca, zapewne nie przyniesie mu zadowolenia. Osoba urodzona pod znakiem Barana ma dużo wewnętrznej energii, dlatego musi mieć poczucie robienia czegoś wartościowego. Lubi szybkie rezultaty i sukcesy.

Baran musi wiedzieć, że jego pracę ktoś docenia. Nie za bardzo wychodzi mu praca zespołowa i woli wydawać polecenia, niż je wykonywać. Dysponuje wieloma talentami i nie chce, żeby się one marnowały.

Szefowie urodzeni pod znakiem Barana bywają szorstcy w stosunku do podwładnych.

Finanse Barana

Człowiek urodzony pod tym znakiem zazwyczaj wie, jak zarabiać pieniądze. W dodatku jest w tym całkiem niezły. Niestety impulsywna natura sprawia, że pieniądze nie trzymają się go zbyt długo. Baran nie myśli za dużo o przyszłości, żyje raczej skupiony na teraźniejszości – przysłowiowym tu i teraz. Zamiast odkładać gotówkę do skarpety, woli inwestować ją w bieżące przedsięwzięcia, które – według niego – są opłacalne, a przynajmniej na tyle interesujące, by poświęcić im uwagę.

Zdrowie Barana

Zodiakalny Baran ma wyjątkowo odporny organizm. Jest z natury silny i nie przejmuje się drobnymi dolegliwościami. Kieruje się rozsądkiem i zaprzęga do pracy swój umysł, co może powodować emocjonalne napięcie i migreny. Szybkie tempo życia Barana może skutkować przemęczeniem.
Aktywność fizyczna: Większość Baranów lubi sport i ćwiczenia fizyczne. Są więc zazwyczaj bardzo aktywni. Dysponują ogromnymi zasobami energii, a sport to doskonały sposób na jej spożytkowanie.

Horoskop Baran: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: pierwszy.
Żywioł: ogień.
Jakość: kardynalna.
Szczęśliwe kolory: czerwony, biały.
Kraje: Polska, Niemcy, Anglia.
Szczęśliwe kamienie: rubin, diament.
Planeta rządząca: Mars.
Szczęśliwe rośliny: lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski.
Prezenty dla Barana: podarunki osobiste, niespodzianki, narzędzia, pikantne potrawy, akcesoria samochodowe, stroje sportowe.
Najodpowiedniejsze zawody: strażak, żołnierz, policjant, sportowiec, mechanik, handlowiec, stanowiska kierownicze, samodzielny przedsiębiorca.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Smok.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Waga, Strzelec.
Interesujący związek: Bliźnięta, Lew, Wodnik.
Przeciętnie, ale rokuje: Baran, Skorpion.
Mało zrozumienia: Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby.

Sławne Barany

Jackie Chan, Charlie Chaplin, Russell Crowe, Vincent Van Gogh, Lady Gaga, Marguerite Duras, Władimir Władimirowicz Kliczko, Casanova, Nikita Chruszczow, Leonardo da Vinci, Jacek Kaczmarski, Kurosawa Akira, Marlon Brando, Steven Seagal, Billie Holiday, Keira Knightley, Quentin Tarantino, Johann Sebastian Bach, Kartezjusz, Herbie Hancock, Method Man, Prince Paul, Doris Day, Ed O'Neill, Céline Dion, Mistinguett, Steven Tyler, Hans Christian Andersen, Jayne Mansfield.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop baran, baran horoskop opisowy, baran znak zodiaku, zodiakalny baran, baran znak zodiaku cechy charakteru, astrologia baran, baran znak zodiaku charakterystyka, horoskop baran miłość, horoskop baran dzienny, horoskop baran partnerski.