Horoskop Koziorożec

Znak zodiaku: Koziorożec – horoskop opisowy | Fot. Annette Keys

Znak zodiaku: Koziorożec – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Koziorożec to osoby urodzone pomiędzy: 22 grudnia – 19 stycznia.

Koziorożec jest wyjątkowo ambitnym człowiekiem. Zawsze jest w trakcie realizowania jakiegoś projektu, który ma oczywiście wielkie znaczenie. Chce robić w życiu coś, co ma sens i jest ważne. Jest przy tym bardzo cierpliwy i będzie długo czekać na okazję.

W międzyczasie Koziorożec będzie uważnie planować swoje działania. Niektórzy mogą uważać, że Koziorożec waha się przed podjęciem decyzji, ale nie jest to prawdą. On po prostu wie, że jest tylko jedna szansa na sukces i należy podjąć odpowiednie kroki we właściwym czasie. Nie wcześniej i nie później.

Cechy charakteru zodiakalnego Koziorożca

Koziorożec ma bardzo aktywny umysł i zdolność głębokiej koncentracji. Stara się kontrolować wszystko i wszystkich w swoim otoczeniu. Postępuje bardzo ostrożnie, ale to tylko w celu wybadania sytuacji przed ruszeniem do boju. Nigdy nie będzie działać pośpiesznie.

Koziorożec akceptuje zmiany, ale wprowadzane na tyle powoli, aby mógł się do nich przyzwyczaić i wdrożyć do swojego życia. Postrzega przy tym życie w czarno-białych barwach. Coś jest albo dobre, albo złe. Nie ma żadnych półśrodków ani odcieni szarości.

Najważniejsze cechy: konserwatywny i wytrwały. Potrafi czekać latami na realizację swoich celów.

Zalety Koziorożca: zdyscyplinowany, cierpliwy, zorientowany na cel, odpowiedzialny, praktyczny, dojrzały, konsekwentny.

Wady Koziorożca: wymagający, za wszelką cenę dąży do sukcesu, nie umie się bawić, przywiązuje zbytnią wagę do opinii innych.

Zodiakalny Koziorożec w miłości

Osoba spod znaku Koziorożca sprawia wrażenie chłodnej i pozbawionej uczuć. Rzeczywiście, jest to raczej samotnik, ale musi również czuć się doceniany i kochany. Przed sobą jednak często doskonale ukrywa tę prawdę. Jest bardzo samodzielny, okazuje raczej obojętność niż emocje, ale to jest jego sposób obrony przed światem.

To ukrywanie się przed wszystkimi sprawia, że Koziorożca trudno poznać naprawdę. Jest to spowodowane niepewnością i kwestionowaniem poczucia własnej wartości. Koziorożec utrudnia innym emocjonalne zbliżenie się do siebie. Jeśli jednak komuś się uda, nie puści go nigdy. Niestety więź emocjonalna z drugim człowiekiem sprawia, że Koziorożec czuje się zagrożony. Tak powstaje wewnętrzny konflikt w jego umyśle.

Jak zainteresować sobą Koziorożca?

Rozśmiesz go – to podziała na pewno. Koziorożec ma tendencję do melancholii, więc każdy, kto może go rozbawić, zostanie doceniony. Ponadto z Koziorożcem możesz rozmawiać praktycznie o wszystkim, dopóki nie wejdziecie na grząski grunt jego uczuć. To jest tematyka, której lepiej nie poruszać.

Przygotuj się na to, że Koziorożec zmusi cię do słuchania. Kiedy poczuje się bezpieczny, zaczyna się zwierzać i może przy tym być nieco gadatliwy. Będzie rozprawiać na poważne tematy – opowie o rzeczach, które się dla niego liczą. Ominie jednak tematy niekonwencjonalne, sam jest bowiem bardzo konserwatywnym człowiekiem i nie lubi poruszać szokujących tematów.

Wszystkie Koziorożce lubią być na tym samym poziomie intelektualnym, co rozmówca. Lubią też prezenty, nie ekstrawaganckie i drogie, lecz praktyczne i użyteczne. Powinny jednak być to przedmioty pierwszej klasy. Koziorożce nie przepadają za prezentami drugorzędnej jakości.

Na randkę najlepiej będzie zabrać Koziorożca do komfortowej galerii sztuki, teatru lub eleganckiej restauracji. Pamiętaj, że nie możesz się spóźnić. Koziorożec jest bardzo punktualny i żyje według harmonogramu. Nie cierpi na kogoś lub coś bezproduktywnie czekać. Według niego, spóźnialstwo to oznaka nieodpowiedzialności.

Bądź uczciwy i lojalny w stosunku do Koziorożca. Jeśli raz stracisz jego zaufanie, raczej nigdy go nie odzyskasz.

Zodiakalny Koziorożec w rodzinie

Człowiek urodzony pod znakiem Koziorożca potrzebuje bezpieczeństwa, jakie daje rodzina. Bez niej brakuje mu poczucia przynależności do czegoś większego, a co za tym idzie nie ma celu w życiu. Rodzina, najlepiej wielopokoleniowa, jest dla niego kwintesencją ludzkości. Każdy człowiek bowiem skądś się wywodzi i – według Koziorożca – powinien dbać o swoje korzenie.

Koziorożec jest człowiekiem dość zamkniętym w sobie. Zrelaksowanie się w towarzystwie innych ludzi (nawet bliskich) nie przychodzi mu łatwo. Potrzebuje do tego ciszy i spokoju, które ukoją myśli. W domu z dorastającymi dziećmi trudno jednak o ciszę i spokój.

Jako rodzic Koziorożec może więc okazać się zbyt surowy dla swoich potomków. Będzie próbował je dyscyplinować i prawdopodobnie przesadzi. Stworzy atmosferę niepewności i strachu, gdzie nikt nie będzie mógł pozwolić sobie na psychiczny luz.

Zodiakalny Koziorożec w przyjaźni

Koziorożec to solidny i wytrwały przyjaciel. Zawsze gotowy do niesienia pomocy, a przy tym bardzo sympatyczny. Podniesie cię na nogi nawet z najgorszego dołka. Osiągnie to dzięki cierpliwości i planowaniu sukcesu. W dodatku nic w zamian nie będzie od ciebie oczekiwać.

Przyjaciel Koziorożec jest tajemniczy i pełen intryg; zawsze wydaje się, że coś mu chodzi po głowie. Ma jakiś sekretny plan i po cichu go realizuje. Trzeba mieć tylko nadzieję, że nie planuje niczego szkodliwego.

Kogo Koziorożec wybierze na swojego przyjaciela? Z pewnością nie kogoś, kto nie ma szacunku dla pracy i nie ma za grosz ambicji. Tacy ludzie go po prostu denerwują. Nie wytrzyma z nimi zbyt długo. No, chyba że będzie do tego zmuszony.

Praca i kariera Koziorożca

Kariera zawodowa dla wielu Koziorożców jest kwestią zasadniczej wagi. Są bardzo ambitni i z uporem wspinają się po szczeblach kariery. Chcą czuć się bezpiecznie i realizować swoje marzenia, a tylko dobrze rozwijana kariera może im to zapewnić.

Koziorożec ma wielkie, dalekosiężne plany. Bardzo szczegółowo wyznacza kolejne cele do realizacji i ciężko pracuje, by udało mu się osiągnąć sukces. Na szczęście lubi pracować. Nie jest jednym z tych, co przychodzą na osiem godzin odbębnić swoje obowiązki. On woli zaangażować się i brać nadgodziny, byle tylko udało się osiągnąć swoje cele.

Finanse Koziorożca

Zodiakalny Koziorożec jest człowiekiem rozważnym. Dba o swoje finanse i planuje je długofalowo. Jest z natury oszczędny i nienawidzi bezsensownie wydawać pieniędzy. Potrafi odmówić sobie wielu przyjemności, żeby tylko zaoszczędzić kilka dodatkowych złotówek. Czasami prowadzi wręcz minimalistyczny styl życia – wszystkie pieniądze trzyma w banku, a w domu brakuje nawet podstawowych udogodnień.

Człowiek urodzony pod znakiem Koziorożca chętnie wykupi polisę ubezpieczeniową i zainwestuje w akcje. Skorzysta jednak przy tym z rady doświadczonego finansisty. Woli dmuchać na zimne i kierować się doświadczeniem specjalisty. Czuje się wówczas bezpieczniej.

Zdrowie Koziorożca

Koziorożec to tytan pracy. Jego zdrowie jednak tytaniczne nie jest. Zbyt dużo pracy często wywołuje u niego kłopoty zdrowotne. Zwykle jest przemęczony i zestresowany, a to osłabia układ immunologiczny. W efekcie Koziorożec jest podatny na liczne infekcje i drobne dolegliwości.

Aktywność fizyczna: nie jest to niestety zbyt mocna strona Koziorożca. On za bardzo się koncentruje na pracy zawodowej. Spędza więc w biurze długie godziny, a na siłownię czy jogging nie ma już czasu. To sprawia, że jego ciało jest słabe i chorowite. Powinien pomyśleć o regularnych ćwiczeniach.

Horoskop Koziorożec: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dziesiąty.
Żywioł: ziemia.
Jakość: kardynalna.
Szczęśliwe kolory: szary, brązowy.
Kraje: Afganistan, Indie.
Szczęśliwe kamienie: bursztyn, onyks.
Planeta rządząca: Saturn.
Szczęśliwe rośliny: żywokost, ciemiernik, sosna, jodła.
Najodpowiedniejsze zawody: analityk, archeolog, agent nieruchomości, handlarz antyków, bankowiec, architekt, inżynier.
Prezenty dla Koziorożca: wakacje, markowe podarunki, pięknie wydane książki.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Bawół.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Skorpion.
Przeciętnie, ale rokuje: Lew, Wodnik.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec.

Sławne Koziorożce

Paul Cézanne, Konrad Hermann Josef Adenauer, Marlena Dietrich, Joanna d'Arc, Ludwik Pasteur, Simone de Beauvoir, Stanisław Wyspiański, Mao Tse-Tung, Al Capone, Richard Nixon, Ava Gardner, Martin Luther King, Muhammad Ali, Elvis Presley, Anthony Hopkins, Jim Carrey, Takeshi Kitano, Michael Schumacher, Adam Mickiewicz, Melchior Wańkowicz, Mujū Dōkyō, Marilyn Manson, Weronika Rosati, Denzel Washington, Nicolas Cage, Mel Gibson, Kevin Costner, Anna Przybylska, Aleksandra Woźniak, Joanna Brodzik, Isaac Newton, Lars Ulrich, Dj Tiësto.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop koziorożec, koziorożec horoskop opisowy, koziorożec znak zodiaku, zodiakalny koziorożec, koziorożec znak zodiaku cechy charakteru, astrologia koziorożec, koziorożec znak zodiaku charakterystyka, horoskop koziorożec miłość, horoskop koziorożec dzienny, horoskop koziorożec partnerski.