Horoskop Ryby

Znak zodiaku: Ryby – horoskop opisowy | Fot. Ravi N Jha

Znak zodiaku: Ryby – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Ryby to osoby urodzone pomiędzy: 19 lutego – 20 marca.

Osobowość ludzi urodzonych pod znakiem Ryb jest bardzo zmienna i podatna na wpływy. Do tego charakteryzuje się wysoką wrażliwością na krzywdę, szczególnie swoją.

Ryby to znak mistycyzmu, tajemniczości oraz rozwoju duchowego. Żyją w dwóch światach: materialnym i duchowym. Dzieje się tak, ponieważ chcą uniknąć bólu i cierpienia realnego świata. Mają ogromnie silną intuicję. Często w jakiś sposób angażują się z sprawy związane z okultyzmem i spirytyzmem.

Cechy charakteru zodiakalnych Ryb

Osoba urodzona pod znakiem Ryb bardzo dobrze rozumie ludzi, ponieważ posiada umiejętność zagłębiania się w ludzką psychikę i dostrzegania tego, co daną osobę napędza.

Wielką wadą Ryb jest ich wrażliwość oraz ich niezdolność do odrzucenia innej osoby. Starają się traktować wszystkich tak, jak same chciałyby być traktowane. Odczuwają więc obawę przed powiedzeniem komuś, co naprawdę myślą. Nie chcą ranić czyichś uczuć. Chętnie pomogą w rozwiązywaniu cudzych problemów, ponieważ dzięki temu czują się dobrze.

Ryby to znak zodiaku, który często działa na rzecz własnej zguby. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie są pechowe i nie trafiają na niefortunne zdarzenia przypadkiem. One same je do siebie przyciągają przez grymaszenie, lenistwo i dobieranie sobie kiepskich partnerów oraz przyjaciół.

Ryby pragną mieć w swoim życiu ludzi, którzy wzbudzają emocje. To pomaga im ćwiczyć stabilność emocjonalną. Ich wewnętrzny konflikt jest wynikiem skrajności temperamentu i sprzecznych emocji. Ryby starają się zidentyfikować siebie w świecie rzeczywistym, lecz ich wewnętrzny świat duchowych przeżyć często przyćmiewa widzenie.

Ryby starają się unikać sytuacji niekomfortowych, zamiast stawić im czoła. Odwieczna walka ludzi urodzonych pod znakiem Ryb toczy się o to, by umiały skutecznie korzystać ze swoich uzdolnień i wyobraźni – w pozytywny, produktywny sposób.

Najważniejsze cechy: ucieczka od rzeczywistości (w marzenia). Ryby żyją we własnym świecie, z którego czasami trudno się uwolnić.

Zalety Ryb: intuicja, instynkt, wyobraźnia, są gotowe do wielkiego poświęcenia, współczujące, tolerancyjne, oddane.

Wady Ryb: zmienne, nadwrażliwe, nie radzą sobie z emocjami, mają skłonność do popadania w nałogi, użalają się nad sobą, leniwe.

Zodiakalne Ryby w miłości

Ryby to wielcy romantycy. Od najmłodszych lat marzą o pięknej, wręcz epickiej miłości. Pragną gorącego romansu rodem z powieści, pełnego namiętności i szalonych uczuć. Ich niezwykła wyobraźnia sprawia, że przeżywają taką miłość... w głowie. Podczas gdy rzeczywistość jawi im się nieciekawą i szaroburą, wyobraźnia podsuwa coraz piękniejsze obrazy.

Osoba spod znaku Ryb tak głęboko wpada w pułapkę swojej wyobraźni, że może nie dostrzegać wad swojego partnera. Idealizuje go i nawet w obliczu faktów potrzebuje dodatkowego potwierdzenia, że coś jest nie tak, jak powinno.

Jak zainteresować sobą Ryby?

Zacznij mówić o duchowości, okultyzmie, astrologii – o czymkolwiek, co znajduje się daleko od materialistycznego świata. Ryby łatwo się zanurzą w tak dobrą rozmowę. Mogą godzinami rozprawiać o niewyjaśnionych zjawiskach czy życiu po śmierci. Poruszając tego typu tematy, zajmiesz je na długie godziny i ani przez chwilę nie będziecie się nudzić.

Ryby nie są zbyt konserwatywne, więc nie bój się mówić o niekonwencjonalnych lub dziwnych rzeczach. Nietypowe żarty rozbawią je i rozluźnią. Ludzie urodzeni pod tym znakiem zodiaku są łakomi pochlebstw. Praw im więc komplementy i spróbuj w zawoalowany sposób powiedzieć im, że je podziwiasz.

Bądź wrażliwy na ludzką niedolę, hojny i delikatny – to pozwoli im poczuć się komfortowo w twoim towarzystwie i sprawi, że każde spotkanie pójdzie gładko.

Zodiakalne Ryby w rodzinie

Ryby są najprawdopodobniej najbardziej wrażliwymi członkami każdej rodziny. Łatwo ulegają wpływom, więc ogólna atmosfera w domu jest dla nich niebezpieczna. Jeśli dzieje się coś złego, Ryby odczują to z podwójną siłą. Ich uczucia zmieniają się niczym pogoda – w jednej chwili Ryby są radosne, po czym w mgnieniu oka stają się pochmurne i zalewają się łzami.

Jako rodzice, zodiakalne Ryby są bardzo kochające. Nie dręczą dzieci nadmierną dyscypliną, co te oczywiście skwapliwie wykorzystują. Ryby często rozpieszczają swoje pociechy, co nie jest dobre z punktu widzenia wychowania.

Zodiakalne Ryby w przyjaźni

Ryby wyjdą z siebie, aby pomóc przyjacielowi. Są bardzo wrażliwe i lojalne. Zawsze współcierpią z przyjaciółmi, traktując ich problemy jak swoje własne. To jest słaby punkt Ryb, ponieważ podświadomie ciągną do ludzi z problemami. Wyrządzają sobie w ten sposób więcej szkody, niż przysparzają pożytku.

Mimo że Ryby oferują swoją pomoc, nie potrafią jej przyjmować. Jeśli się za bardzo zagłębią w twoje problemy, mogą zatracić się w nich, gubiąc własną tożsamość. Ryby potrzebują silnego, pozytywnie nastawionego przyjaciela, który je wzmocni swoją obecnością.

Ryby lubią przygody, nowe sytuacje i wydarzenia. Zawsze mają coś ciekawego w głowie – pomysły, nadzieje i wyobrażenia. To czyni znajomość z nimi bardzo satysfakcjonującą i zazwyczaj długotrwałą.

Praca i kariera Ryb

Rybom nie odpowiada praca na stanowiskach kierowniczych. Nie są materiałem na biznesmena – są na to zbyt wrażliwe, brakuje im samodyscypliny i pewności siebie. Raczej nie sprawdzą się jako przedsiębiorcy czy dyrektorzy.

Są za to dobre w pracach, w których trzeba wykorzystywać wyobraźnię: pisanie, aktorstwo, muzyka. Ryby są bardzo dobre we wszystkim, co ma dotykać głęboko serca i ma mistyczny tudzież duchowy wydźwięk. Są bardzo kreatywne i mogą wykorzystać swoje umiejętności do inspirowania innych.

Niestety, większość Ryb idzie na łatwiznę i nigdy nie osiąga sławy, jaką mogłaby osiągnąć. Zatrzymuje je niska samoocena i brak wiary w siebie. Zamiast dążyć do realizacji marzeń, poprzestają na tworzeniu w myślach opowieści o swoich sukcesach.

Finanse Ryb

Większość osób urodzonych pod znakiem Ryb nie radzi sobie zbyt dobrze z finansami. Za bardzo bujają w obłokach. Posiadanie pieniędzy jest dla nich smutną i uciążliwą koniecznością. Mają wielkie trudności w zapanowaniu nad nimi. Często wpadają w finansowe tarapaty – muszą uważać, by nie skończyło się to źle dla nich i całej rodziny.

Ryby są z natury hojne, ale również dość naiwne. Ta cecha czyni je wyjątkowo łatwym łupem dla wszelkiej maści naciągaczy. Wystarczy opowiedzieć Rybie łzawą historię ze swojego życia (niekoniecznie prawdziwą), by sięgnęła po portfel i oddała ostatni grosz. Ryby powinny najpierw zadbać o własne finanse, zanim zaczną tak hojnie obdarowywać innych.

Zdrowie Ryb

Zodiakalne Ryby są ludźmi o bardzo wrażliwej naturze psychicznej. To niestety sprawia, że ich zdrowie w dużej mierze jest uzależnione od stanu emocjonalnego. Zestresowane, są podatne na wszelkiego typu dolegliwości – od drobnych, po te najpoważniejsze.

Aktywność fizyczna: ludzie urodzeni pod znakiem Ryb uwielbiają wodę. Nic dziwnego więc, że chętnie chodzą na basen popływać. Lubią również wybrać się na kojący nerwy spacer, podczas którego mogą wyciszyć się i odstresować. Ryby są dość neurotyczne, dlatego potrzebują sposobu na psychiczne odprężenie. Jednym z lepszych na to sposobów jest joga.

Horoskop Ryby: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dwunasty.
Żywioł: woda.
Jakość: zmienna.
Szczęśliwe kolory: morska zieleń, fiolet.
Kraje: Portugalia.
Szczęśliwe kamienie: perła, koral, chryzolit.
Planeta rządząca: Jowisz, Neptun.
Szczęśliwe rośliny: dziewanna, irys, leszczyna, wierzba.
Prezenty dla Ryb: szampan, kwiaty, obrazy, niekonwencjonalne i tajemnicze przedmioty.
Najodpowiedniejsze zawody: artysta, tancerz, muzyk, medium, uzdrowiciel, lekarz, duchowny, parapsycholog.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Wąż.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Byk, Panna.
Przeciętnie, ale rokuje: Lew, Waga, Strzelec.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Wodnik.

Sławne Ryby

Marie-Madeleine de Lafayette, Róża Luksemburg, Jean Harlow, Michał Anioł, Victor Hugo, Albert Einstein, Andrzej Wajda, Elizabeth Taylor, Michael Caine, Sharon Stone, Chuck Norris, Bruce Willis, Rihanna, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Zdzisław Beksiński, Fryderyk Chopin, Jarosław Iwaszkiewicz, Zygmunt Krasiński, Justin Bieber, Sandro Botticelli, Georg Ohm, Antonio Vivaldi, Flavor Flav, Andrzej Grabowski, Ryszard Kapuściński, Jakub Gierszałur.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop ryby, ryby horoskop opisowy, ryby znak zodiaku, zodiakalny ryby, ryby znak zodiaku cechy charakteru, astrologia ryby, ryby znak zodiaku charakterystyka, horoskop ryby miłość, horoskop ryby dzienny, horoskop ryby partnerski.