Książki duchowe dla ciebie


Homo sapiens – Rutger Bregman

Homo sapiens. Ludzie są lepsi, niż myślisz – Rutger Bregman

Rutger Bregman uważa, że dobroć i współpraca są jednym z najważniejszych czynników ludzkiego sukcesu. Niestety obserwacja współczesnego świata sugeruje coś zupełnie innego... Czytaj całość »

Sabrina – Nick Drnaso

Sabrina – Nick Drnaso [Niepokojąca recenzja]

Sabrina (Nick Drnaso) to komiks, który wniesie do twojego życia silne emocje. Część z nich może okazać się niezbyt przyjemna, ale z pewnością uznasz je za świetną okazję do podjęcia... Czytaj całość »


Człowiek i jego symbole

Człowiek i jego symbole – Carl Gustav Jung

Do lektury tej książki od samego początku podchodziłem z wielkim entuzjazmem. Byłem ciekaw, czy znajdę w niej coś wartościowego, ale jeśli tak – na ile wpłynie to ma mój dalszy rozwój... Czytaj całość »

Pan Żarówka

Pan Żarówka – Wojtek Wawszczyk [Smutna recenzja]

Pan Żarówka (autor: Wojtek Wawszczyk) to przykład komiksu, który już od pierwszych stron daje jasno do zrozumienia, że nie mamy do czynienia z wesołą historyjką. Wręcz przeciwnie... Czytaj całość »


Kamyki ze stawu

Kamyki ze stawu – Paramahamsa Prajnanananda

Zbiór przypowieści pojawiających się w różnych kulturach i krajach. Przekazywane są one ludziom od pokoleń i tak naprawdę nie zawsze wiadomo, kto jest ich prawdziwym autorem... Czytaj całość »

Judasz komiks

Judasz – Jeff Loveness, Jakub Rebelka [Lekko zaskakująca recenzja]

Oto komiks, który rzuca nowe światło na chrześcijańską opowieść o zbawieniu. Dla niektórych może się okazać zaskakujący, może nawet szokujący, ale z pewnością jest też bardzo cenną duchową lekcją... Czytaj całość »


Dhammapada Osho

Dhammapada: Droga Buddy – Osho

Nie jest to powieść, publikacja popularnonaukowa ani tym bardziej traktat filozoficzny. To zbiór tekstów stanowiących zapis oryginalnych wykładów Osho... Czytaj całość »

Przepis na człowieka

Przepis na człowieka – Dawid Myśliwiec

Jeśli ktoś ogląda kanał na YouTubie prowadzony przez Dawida Myśliwca i lubi jego długie wywody, może być zachwycony. Sam oglądam dość regularnie Uwaga! Naukowy Bełkot... Czytaj całość »


Pierwsza i ostatnia wolność

Pierwsza i ostatnia wolność – Jiddu Krishnamurti

Książka, do której wróciłem po wielu latach. Tym razem miałem okazję przeczytać ją w innym tłumaczeniu i przyznam szczerze, że po zajrzeniu do zanotowanych przed laty... Czytaj całość »

Światło Azji

Światło Azji – Edwin Arnold

Książka, z którą początkowo miałem problem. Pierwsze strony czytało mi się ciężko. To dlatego, że język, jakim posługuje się autor, zdecydowanie nie należy do tego, co w naszych czasach... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Tao Te Ching

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: duchowość książki, rozwój duchowy książki, książki o tematyce duchowej, rozwój duchowy książki chomikuj, książki o rozwoju duchowym, klasyka duchowości, duchowość teksty źródłowe.