Horoskop Waga

Znak zodiaku: Waga – horoskop opisowy | Fot. Alan KO

Znak zodiaku: Waga – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Waga to osoby urodzone pomiędzy: 23 września – 22 października.

Osoby urodzone pod znakiem Wagi mają doskonałą intuicję, choć przez większość czasu nie ufają jej wystarczająco. To błąd, gdyż mogłyby uniknąć wielu kłopotów, gdyby tylko wsłuchały się w ten cichy głos w swoim wnętrzu.

Zodiakalna Waga prawdopodobnie mogłaby osiągnąć w życiu więcej, ale ze względu na luźne podejście do swoich obowiązków nie zawsze realizuje swój pełny potencjał. To nie znaczy, że jest leniwa, po prostu nie pragnie niczego dość mocno, by o to walczyć. Jedynie w przypadku doznania niesprawiedliwości Waga będzie zaciekle broniła swojego stanowiska. Jeśli czuje się pokrzywdzona, będzie walczyć o swoje.

Cechy charakteru zodiakalnej Wagi

Waga to często wyrafinowana intelektualistka, która lubuje się w słownych utarczkach. Nie chce, by rozmówcy od razu się z nią zgadzali. Woli, kiedy ktoś ma zupełnie odmienne zdanie i potrafi je dobrze argumentować. Dyskusje z takimi osobami są dla Wagi inspirujące. Jej wrodzona inteligencja dostarcza umiejętności sprawnego rozważania różnych kwestii, a więc rozmowa z nią nigdy nie jest nudna.

Najważniejsze cechy: dla Wagi najważniejsza jest równowaga i harmonia. Unika konfliktów jak ognia.

Zalety Wagi: dyplomatyczna, pełna wdzięku, pokojowo nastawiona, idealistyczna, gościnna.

Wady Wagi: nie można na niej polegać, próżna, niezdecydowana, powierzchowna, egoistyczna.

Zodiakalna Waga w miłości

Waga jest romantyczna i ma w sobie dużo uroku. Uwielbia stan zakochania i czasami zaczyna nowy związek bez głębszego zastanowienia. Po prostu emocje biorą górę. Życie staje się od razu piękniejsze i jakby bardziej radosne, kiedy miłość wisi w powietrzu.

Nie znaczy to jednak, że Waga nie nadaje się do stałego związku. Wręcz przeciwnie. Kiedy znajdzie swoją drugą połówkę, daje z siebie wszystko, by związek uczynić trwałym i szczęśliwym. Wprowadza dużo radości w życie partnera, dzięki czemu zapewnia mu dobre samopoczucie. To bardzo umacnia więzi. W towarzystwie Wagi każdy czuje się po prostu dobrze i trudno z tego zrezygnować.

Jeśli chodzi o małżeństwo, Waga potrzebuje nieco czasu, żeby do niego dojrzeć emocjonalnie. Na początku jest bardzo niezdecydowana. Z jednej strony pragnie stabilizacji, z drugiej zaś chce korzystać z życia i bawić się. W dodatku jest cały czas niepewna uczuć partnera, który musi ją ciągle o nich zapewniać.

Jak zainteresować sobą Wagę?

Człowieka urodzonego pod znakiem Wagi łatwo przyciągnąć. Najczęściej jednak to on przyciąga najpierw uwagę innych z powodu swojej wyważonej natury. Waga wyróżnia się z tłumu i nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Jeśli chcesz zdobyć Wagę, po pierwsze i najważniejsze, podziwiaj ją i schlebiaj, ile jesteś w stanie. Traktuj ją jak księżniczkę (lub księcia, jeśli to mężczyzna). Waga uwielbia rozmawiać, może rozprawiać o wszystkim, ale jest szczególnie zainteresowana swoją osobą. Chcesz zostawić trwały ślad w umyśle osoby urodzonej pod znakiem Wagi? Pytaj o jej pasje, jak się miewa – cokolwiek, byle na jej temat.

Zodiakalna Waga w rodzinie

Człowiek urodzony pod znakiem Wagi lubi, kiedy w domu panuje harmonia. Stara się unikać konfliktów i jest gotowy ustępować innym członkom rodziny, dostosowując się do ich potrzeb. To niestety sprawia, że Waga jest podatna na manipulacje. Szczególnie ze strony dzieci, które z pewnością będą przez rodzica-Wagę rozpieszczane. Nie ma mowy o dyscyplinie i egzekwowaniu posłuszeństwa, przez co pociechy szybko wchodzą Wadze "na głowę".

Zodiakalna Waga w przyjaźni

Człowiek urodzony pod znakiem Wagi ceni sobie bliską przyjaźń. Sprawia mu przyjemność spędzanie czasu z przyjaciółmi, może się wówczas otworzyć i zrelaksować. Właśnie dlatego jest bardzo towarzyski i często wychodzi z domu lub przyjmuje gości. Kiedy idzie na miasto, potrafi porozmawiać z każdym napotkanym po drodze znajomym. Z obcym zresztą też.

Waga jest z natury przyjacielska i nie sprawia jej problemu zawieranie nowych znajomości. Jest otwarta na ludzi, szczera i bardzo ciepła w kontaktach. Można z nią porozmawiać o wszystkim. Chętnie wysłucha zwierzeń, jak i podyskutuje o polityce; doradzi, pożartuje i pomoże w trudnej chwili.

Praca i kariera Wagi

Zodiakalna Waga to bardzo towarzyska osoba, więc lubi pracować w grupie. To pozwala dzielić się myślami i pomysłami. Twórcza dyskusja pobudza ją do działania i inspiruje do sprawniejszego wywiązywania się z obowiązków. Waga jest w dodatku odpowiedzialna i uczciwa, co zjednuje jej kolegów i koleżanki z pracy.

Osoba urodzona pod znakiem Wagi nie lubi pracować pod presją. Krótkie terminy i nawał zadań do wykonania destabilizuje ją i wyprowadza z równowagi. Wówczas pracuje chaotycznie, zapomina o różnych drobiazgach i może nieświadomie powodować utrudnienia dla innych.

Finanse Wagi

Waga często ma duże potrzeby, jeśli chodzi o standard życia. Lubi żyć dostatnio i jest to dla niej bardzo ważne. Wiąże się to niestety z brakiem pohamowania w wydatkach. Zdarza jej się przekroczyć miesięczny budżet dość często, czasami nawet... co miesiąc. Takie nadmierne wydawanie jest jej piętą achillesową. Jeśli nie chce popaść w tarapaty, musi nauczyć się samokontroli.

Niestety, do ograniczeń w wydatkach może Wagę skłonić dopiero poważny niedobór środków finansowych na koncie. Dopóki nie ma kryzysu, Waga nie martwi się o pieniądze. Tym bardziej że nie ma zbyt wielkiego problemu z ich zarabianiem.

Zdrowie Wagi

Zdrowie Wagi jest uzależnione od utrzymania równowagi. Jeśli jej się to uda, z pewnością nie będzie narzekała na swoje zdrowie. Niestety, większość osób spod znaku Wagi lubi obfite posiłki i długie imprezy. To nie sprzyja dobrej kondycji organizmu. Warto więc zachować nieco umiaru, jeśli Waga nie chce popaść w tarapaty.

Aktywność fizyczna: Waga jest bardzo leniwa, jeśli chodzi o regularne ćwiczenia. Nie lubi się przemęczać, w związku z czym jej aktywność fizyczna zwykle ogranicza się do spacerów, tańca, ewentualnie pływania.

Horoskop Waga: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: siódmy.
Żywioł: powietrze.
Jakość: kardynalna.
Szczęśliwe kolory: różowy, niebieski.
Kraje: Austria, Chiny.
Szczęśliwe kamienie: diament, szmaragd, opal, szafir.
Planeta rządząca: Wenus.
Szczęśliwe rośliny: malwa, aloes, figowiec pospolity.
Prezenty dla Wagi: czekoladki, kwiaty, wycieczki, luksusowe podarunki, kosmetyki, karnet na floating.
Najodpowiedniejsze zawody: radca prawny, prawnik, psycholog, kompozytor.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Pies.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Wodnik.
Interesujący związek: Lew, Waga.
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Panna, Ryby.
Mało zrozumienia: Rak, Skorpion, Koziorożec.

Sławne Wagi

Paulina Borghese, Oskar Wilde, Romy Schneider, Denis Diderot, Rita Hayworth, Deepak Chopra, Mahatma Gandhi, Le Corbusier, John Lennon, Lech Wałęsa, Bob Geldof, Kate Winslet, Roger Moore, Eminem, Maria Dąbrowska, Snoop Dogg, Katarzyna Cichopek, Jean Claude Van Damme, Will Smith, Giuseppe Verdi, Art Tatum, Thich Nhat Hanh, Art Blakey (Abdullah Ibn Buhaina), Tim Robbins.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop waga, waga horoskop opisowy, waga znak zodiaku, zodiakalny waga, waga znak zodiaku cechy charakteru, astrologia waga, waga znak zodiaku charakterystyka, horoskop waga miłość, horoskop waga dzienny, horoskop waga partnerski.