Horoskop Wodnik

Znak zodiaku: Wodnik – horoskop opisowy | Fot. Fezbot2000

Znak zodiaku: Wodnik – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Wodnik to osoby urodzone pomiędzy: 20 stycznia – 18 lutego.

Wodnik to znak wizjonerów, niekonwencjonalnej myśli i niezależności intelektualnej. Człowiek urodzony pod tym znakiem odbiega od reszty ludzkości i idzie własną drogą. Ciągle odkrywa coś nowego, tworząc nowe idee, i uparcie kroczy swoją drogą niezależnie od tego, co myślą inni.

Wodnik jest pełen paradoksów. Pragnie rzeczy wzajemnie ze sobą sprzecznych. Przykładem może być jego podejście do związków międzyludzkich. Z jednej strony lubi spędzać czas w samotności, z drugiej jednak pragnie brylować w towarzystwie.

Wodnik ma jedną zasadę: "żyj i pozwól żyć innym". Nigdy więc nie osądza innych, ponieważ jako istoty ludzkie, wszyscy jesteśmy równi i mamy prawo do własnych opinii.

Cechy charakteru zodiakalnego Wodnika

Człowiek urodzony pod znakiem Wodnika cechuje się niezależną osobowością – nie lubi konserwatyzmu i ograniczeń nakładanych przez społeczeństwo. Każda próba przytrzymania Wodnika w miejscu lub jakakolwiek forma ograniczania go, tylko sprowokuje do ucieczki. Wodnik musi być wolny, pragnie żyć na własną rękę w sposób nieskrępowany. Wolność jest dla niego nie tylko marzeniem i ideałem egzystencji – jest to wyznacznik dobrego samopoczucia.

Zodiakalny Wodnik nie lubi schematyczności i monotonii sztywnych zasad. Zazwyczaj wybiega myślami daleko w przyszłość i nie ogranicza się do tego, co jest wszystkim powszechnie znane. Jest tolerancyjny oraz inteligentny – dlatego niewiele może go zadziwić. Otwartość na nowości czyni z niego zagorzałego zwolennika postępu i rozwoju (szczególnie technologicznego).

Choć z natury przyjacielski i powszechnie lubiany, Wodnik czasami potrafi być bardzo uparty. Nie jest łatwo wymusić na nim zmianę poglądów. Może być przy tym mistrzem manipulacji, uzasadniając swoje przekonania w sposób niemożliwy do podważenia. W rezultacie, radzi sobie z każdego rodzaju osobowościami i dostosowuje do każdej sytuacji. Może działać jako ekspert praktycznie w każdej dziedzinie.

Najważniejsze cechy: wolność oraz przekraczanie barier. Dla Wodnika nie istnieją żadne granice. Jest niezależnym myślicielem, dla którego najważniejsze są idee związane z humanitaryzmem. Jest typem wynalazcy zafascynowanego odkrywaniem tajemnic wszechświata.

Zalety Wodnika: dowcipny, mądry, humanitarny, pomysłowy, oryginalny, niezależny, samowystarczalny, intelektualnie wyprzedza swoją epokę, obiektywny.

Wady Wodnika: uparty, nie umie okazywać emocji, sarkastyczny, buntowniczy (w skrajnych przypadkach anarchistyczny), trzyma się na uboczu, ma trudności w przystosowaniu się do społeczeństwa (często jest postrzegany jako dziwak).

Zodiakalny Wodnik w miłości

Stosunki intymne to coś, co pociąga Wodnika – bardziej jednak intelektualnie niż emocjonalnie. On pragnie miłości i bliskości, lecz jednocześnie obawia się zbytniego przywiązania. Jest to dosyć frustrująca sprzeczność. Wodnik jednocześnie bowiem chce i nie chce miłości.

Z całą pewnością Wodnik wymaga przynajmniej pewnej dozy swobody i niezależności. Lubi swoje własne towarzystwo i czasami potrzebuje "czasu dla siebie". Do tego dochodzą jeszcze trudności w okazywaniu uczuć. Wodnika podnieca intelektualna wspólnota myśli. Kiedy jednak związek robi się za bardzo uczuciowy, potrafi nagle się z niego wycofać.

Wodnik to wyrozumiały i pogodny partner, ale nie spieszy się z odsłanianiem swojego wnętrza przed ukochaną osobą. Potrzebuje na to więcej czasu niż inni ludzie.

Jak zainteresować sobą Wodnika?

Kluczem jest komunikacja. Musisz być w stanie stymulować umysł Wodnika. Od razu zaangażuje się w dowcipną słowną potyczkę. Nie spodziewaj się jednak szybkich uczuciowych rezultatów. Wodnik uwielbia ćwiczyć swój umysł. Jeśli będziesz w stanie nadążyć za jego intelektem i niekonwencjonalnym podejściem do życia, masz szansę zwrócić na siebie uwagę. Wodnik potrzebuje dobrego "porozumienia dusz" ze swoim partnerem. To jest dla niego najważniejsze.

Zadbaj o to, by wasze randki były zróżnicowane i zaskakujące. Szukaj ciekawych atrakcji dla Wodnika i naucz się być osobą elastyczną. Wodnik nie lubi marudzenia i narzekania. Woli ludzi pozytywnie myślących.

Zodiakalny Wodnik w rodzinie

Do życia rodzinnego Wodnik ma dość nietypowe podejście. Jako osoba ceniąca niezależność, podświadomie unika emocjonalnego zaangażowania. Członków swojej rodziny traktuje bardziej jako przyjaciół. Zazwyczaj stoi na niepewnej emocjonalnie pozycji wahania się pomiędzy buntem a konformizmem. Sam do końca nie wie, czy woli życie rodzinne, czy samotne.

Jako rodzic jest bardzo liberalny. Nie strofuje dzieci zbyt często i pozwala im na decydowanie za siebie. Pozwala im odkrywać świat na własną rękę, dyskretnie strzegąc ich bezpieczeństwa. Nie jest surowy, dlatego atmosfera w domu nie jest zwykle zbyt napięta. Czasami może to być postrzegane jako brak autorytetu w osobie rodzica-Wodnika.

Osoba urodzona pod tym znakiem powinna pamiętać o tym, że dzieci potrzebują pewnych określonych reguł postępowania i kontroli. Choć dla Wodnika jest to nieprzyjemne, powinien nauczyć się egzekwować dyscyplinę od swoich potomków.

Zodiakalny Wodnik w przyjaźni

Za potrzebą wolności i nieokazywanymi emocjami leży ukryte wielkie serce przyjaciela, który zrobi, co w jego mocy, aby pomagać innym. Wodnik uwielbia rozśmieszać ludzi i przynosić im radość. To dlatego, że każda osoba urodzona pod tym znakiem czuje się dobrze, kiedy inni są zadowoleni. Wodnik nie oczekuje niczego w zamian za swoją uprzejmość i dobre słowo, ponieważ takie zobowiązanie mogłoby ograniczyć jego niezależność. Woli żyć bez żadnych krępujących go więzi.

Wodnik jest bardzo niekonwencjonalny i zawsze pełen pozytywnego nastawienia do życia. Jeśli masz Wodnika za przyjaciela, twoje życie będzie zabawne i radosne. Wodnik może zaproponować coś, czego się nie spodziewasz, np. spontaniczną wyprawę do lasu lub w góry. Być może niezbyt dobrze się do niej przygotuje, ale jeśli zdecydujesz się iść, będzie to niezapomniana przygoda.

Praca i kariera Wodnika

W pracy Wodnik daje wyraz swojej kreatywności i oryginalności. Lubi eksperymentować. Szuka przy tym dobrego miejsca dla siebie. Pragnie znaleźć takie, które będzie mu odpowiadać pod każdym względem – gdzie będzie mógł w spokoju rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności.

Wodnik często zmienia miejsce pracy. Przynajmniej dopóty, dopóki nie znajdzie dla siebie idealnego zawodu. Gdy już wybierze odpowiednią dla siebie ścieżkę kariery, szybko staje się odpowiedzialnym specjalistą wysokiej klasy. Z łatwością tworzy nowe koncepcje i procedury postępowania, usprawniając pracę całej firmy.

Trzeba pamiętać o tym, że Wodnik jest idealistą. Ma bardzo sprecyzowane zasady. Jeśli jego praca koliduje z wewnętrznymi przekonaniami, pojawiają się problemy nie do przejścia. Pracodawcy i współpracownicy Wodnika powinni wziąć to pod uwagę.

Finanse Wodnika

Życiem Wodnika nie kieruje pragnienie bogactwa. Wszystko, co robi, jest zgodne z jego prywatną ideologią, która zwykle jest raczej altruistyczna niż nastawiona na zysk. Niestety to sprawia, że Wodnik nie jest zbyt dobrym biznesmanem. Powinien korzystać z profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. W przeciwnym razie może zainwestować w pomysł zbyt ekscentryczny, by przyniósł sensowne dochody.

Zdrowie Wodnika

Wodnik powinien uprawiać określoną ilość ćwiczeń fizycznych. Jego umysł potrzebuje ciągłej stymulacji, a to wymaga odpowiedniej ilości energii. Brak ruchu osłabia organizm, co może znacznie utrudnić realizację marzeń, których Wodnik ma wyjątkowo dużo.

Aktywność fizyczna: spacery, taniec, aikido, tai chi.

Horoskop Wodnik: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: jedenasty.
Żywioł: powietrze.
Jakość: stała.
Szczęśliwe kolory: błękit nieba, fiolet.
Państwa: Polska, Rosja, Chorwacja.
Szczęśliwe kamienie: ametyst, akwamaryn, nefryt.
Planeta rządząca: Saturn, Uran.
Szczęśliwe rośliny: mandragora, jarzębina, przebiśnieg.
Prezenty dla Wodnika: ciekawe i nietypowe przedmioty, gadżety, książki o duchowości, zdrowa żywność, produkty medycyny alternatywnej.
Najodpowiedniejsze zawody: wszelkiego rodzaju wolne zawody, najlepiej artystyczne – pisarz, muzyk, architekt, a także psychiatra, ogrodnik czy rolnik.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Tygrys.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik.
Interesujący związek: Baran.
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby.
Mało zrozumienia: Rak, Panna.

Sławne Wodniki

Włodzimierz Wysocki, Virginia Woolf, Michael Jordan, Abraham Lincoln, Galileusz, Anna Pawłowna Pawłowa, Bob Marley, Dorota Rabczewska (Doda), Édouard Manet, Colette Sidonie Gabrielle, Cristiano Ronaldo, Karol Darwin, Bolesław Leśmian, Shakira, Konstanty Ildefons Gałczyński, Juliusz Verne, Krzysztof Kamil Baczyński, James Dean, Eckhart Tolle, Vanessa Redgrave, Czesław Niemen, Joe Pesci, Oprah Winfrey, Justin Timberlake, Borys Pasternak, Wolfgang Amadeusz Mozart, Mariusz Pudzianowski, Martin Schmitt, Chris Rock, Richard Dean Anderson, Alicia Keys, Mooji.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop wodnik, wodnik horoskop opisowy, wodnik znak zodiaku, zodiakalny wodnik, wodnik znak zodiaku cechy charakteru, astrologia wodnik, wodnik znak zodiaku charakterystyka, horoskop wodnik miłość, horoskop wodnik dzienny, horoskop wodnik partnerski.