Planety astrologia

Znaczenie planet w astrologii | Fot. Comfreak

Znaczenie planet w astrologii

Planety, słońce oraz księżyc – ich rozmieszczenie na niebie w chwili, kiedy się urodziłeś – są uważane za główne czynniki wpływające na znaki zodiaku w zachodniej astrologii. Można wręcz powiedzieć, że ciała niebieskie nadają cały sens astrologii.

W chwili narodzin człowieka, każda planeta, słońce i księżyc znajdują się w jakiejś pozycji. Pozycje te są reprezentowane poprzez znaki zodiaku w horoskopie urodzeniowym.

Względne pozycje planet, to jak się poruszają po domach astrologicznych, jakie tworzą kąty i aspekty – wszystko to się bez ustanku zmienia. Wewnętrzne planety naszego układu słonecznego poruszają się szybciej, niż planety zewnętrzne.

W ten sposób całe pokolenia mogą być pod wpływem więcej niż jednej planety, a astrologiczny "klimat" może ulec zmianie ze względu na stały ruch planet, gwiazdozbiorów i znaków zodiaku.

Chociaż mówi się, że planety rządzą pewnymi znakami, w rzeczywistości wszystkie mają – w pewnym stopniu – wpływ na każdy znak. Wiemy, jak księżyc wpływa na oceany (przypływy i odpływy) i jak to wpływa na nastrój. Albo jak się czujemy, gdy świeci słońce, w porównaniu z ponurym, deszczowym dniem. Łatwo można sobie więc wyobrazić, że istnieją siły, które być może również na nas wpływają.

Poniżej znajdziesz listę ciał niebieskich, które "rządzą" poszczególnymi znakami zodiaku.

Słońce

Mimo że słońce nie jest planetą, jego umiejscowienie na wykresie urodzenia jest uważane za mające istotne znaczenie. Słońce daje życie wszystkim istotom na naszej planecie. Twój znak zodiaku opiera się na położeniu słońca w konstelacji zodiaku, w chwili narodzin. Znak zodiaku zdradza, kim jesteś w głębi duszy.

Słońce rządzi znakiem Lwa.

Księżyc

Księżyc jest ściśle połączony z nastrojem, emocjami oraz instynktem w astrologii. Jest również związany z matką i relacjami z kobietami w ogóle. Pierwotne i nieświadome nawyki, popędy i instynkty leżą w domenie księżyca. W zależności od jego umieszczenia w twoim horoskopie urodzeniowym lub aktualnej fazy księżyca i jego miejsca w zodiaku, może się okazać, że nastroje zmieniają się jak pływy oceaniczne.

Księżyc rządzi znakiem Raka.

Merkury

Merkury to planeta, która zarządza komunikacją i handlem (w szczególności umowami). Jej domeną jest rozsądek, analiza, ustne i pisemne formy wypowiadania się, a także handel. Jeśli Merkury znajdował się z horoskopie urodzenia danej osoby, będzie ona bardziej komunikatywna i ekspresyjna.

Merkury rządzi znakami Bliźniąt i Panny.

Wenus

Wenus jest planetą miłości, piękna i kreatywności. Inspiruje sztukę, romans, ale również majątek. Wenus przynosi swoim "podwładnym" dodatkowe atuty w wyglądzie i ogólnie pojętej atrakcyjności, która przyciąga do nich innych ludzi. Także perspektywy finansowe ludzi rządzonych przez Wenus są całkiem interesujące.

Wenus rządzi znakami Wagi i Byka.

Mars

Mars był starożytnym bogiem wojny. Jego wpływ jest więc energiczny i agresywny. Ta planeta sprawia, że emocjonujemy się z różnych powodów. Efektem jego wpływu jest to, że często czujemy się wyczerpani - ale za to mamy szansę odnieść sukces w interesującej nas dziedzinie.

Mars rządzi znakiem Barana oraz Skorpiona.

Jowisz

Jowisz to szczęście, szansa i optymizm. Myśl i działaj na wielką skalę! Jowisz obdarowuje możliwością rozwoju i wzrostu. Wszyscy mamy Jowisza w naszym znaku mniej więcej raz na dwanaście lat i jest to właściwy czas, aby realizować marzenia.

Jowisz rządzi znakiem Strzelca.

Saturn

Saturn jest kolejną dużą planetą jak Jowisz, ale jego wpływ przynosi raczej ograniczenia, niż okazje. Saturn symbolizuje wszelkie przeciwności losu, w obliczu których musimy stanąć na drodze do sukcesu. Trudny i surowy, Saturn jest tyranem i nie zostawi cię w spokoju, dopóki nie nauczysz się właściwej lekcji.

Saturn rządzi znakami Koziorożca i Wodnika.

Uran

To planeta zmian, często nieoczekiwanych. Niektórzy uważają, że Uran jest buntownikiem, walczącym z istniejącymi paradygmatami i normami. Postęp jest nieuchronny i Uran nie podda się, dopóki sukces nie zostanie osiągnięty.

Uran rządzi znakiem Wodnika.

Neptun

Neptun jest uważany za planetę wyobraźni, iluzji i oszustwa (zwłaszcza samooszukiwania). Czasem musimy jednak odkrywać wewnętrzne fantazje lub uwrażliwiać się. Wpływ Neptuna nie jest więc całkowicie negatywny. Dobrze jest jednak pamiętać, że obecność Neptuna może być związana z nadużywaniem substancji psychoaktywnych (narkotyków).

Neptun rządzi znakiem Ryb.

Pluton

Pluton jest ciałem niebieskim najbardziej związanym z nieświadomością, seksem oraz śmiercią. Jest również związany z odrodzeniem. Wszystkie rzeczy okultystyczne i duchowe leżą w domenie Plutona i człowiek pod wpływem tego ciała niebieskiego często zaczyna poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z duchowością.

Pluton rządzi znakiem Skorpiona.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: planety astrologia, znaczenie planet w astrologii, planety w horoskopie urodzeniowym, planety w znakach oblicz, układ planet w dniu urodzenia, znaki zodiaku i ich planety, horoskop planety, znaczenie planet.