Horoskop Strzelec

Znak zodiaku: Strzelec – horoskop opisowy | Fot. Ojo Toluwashe

Znak zodiaku: Strzelec – horoskop opisowy

Czy to twój horoskop? Strzelec to osoby urodzone pomiędzy: 22 listopada – 21 grudnia.

Strzelec jest po prostu dobrym człowiekiem – bez emocjonalnych problemów, które mogłyby go hamować. Pragnie poznawać świat i szybko dostosowuje się do zmieniającej sytuacji (np. w podróży).

Bliscy Strzelca mogą czuć się zranieni jego brakiem uczuciowego zaangażowania, ale to nie jest źródłem troski dla Strzelca. Uważa on, że żyje na tej planecie, aby uczyć się i odkrywać.

Strzelec ma często problemy z kończeniem spraw, które rozpoczął. Jeśli coś trwa zbyt długo, zaczyna go nudzić i męczyć. Woli widzieć natychmiastowe efekty swoich działań. Znudzony, szybko przechodzi do następnego projektu, poprzedni pozostawiając w rozsypce. Nuda wręcz przeraża Strzelca, więc zamiast stawić czoła rutynie, będzie poszukiwał czegoś bardziej stymulującego.

Cechy charakteru zodiakalnego Strzelca

Strzelec wydaje się być prowadzony przez szczęście. Dobre rzeczy przytrafiają mu się cały czas. Najczęściej wynika to po prostu z optymistycznego patrzenia na świat i pozytywnego usposobienia. To cała tajemnica przyciągania szczęścia. Pomimo napotykanych trudności, Strzelec jest zawsze optymistą. Wierzy, że dobre rzeczy wydarzą się jutro, a przyszłość niesie pomyślność.

Człowiek urodzony pod znakiem Strzelca ma żywą, wyrazistą osobowość – chce być wolny jak ptak. Przepełniony ciekawością świata, zawsze patrzy w przyszłość. Nie zamartwia się błędami przeszłości, wyciąga z nich wnioski i idzie dalej przed siebie.

Najważniejsze cechy: idzie naprzód i przekracza wszelkie granice – jest optymistą szukającym przygody.

Zalety Strzelca: otwarty na świat, liberalny, pozytywnie nastawiony, entuzjastyczny, wesoły, bezpośredni, spontaniczny i energiczny.

Wady Strzelca: przemądrzały, pozer, obłudny, świętoszkowaty, nieczuły.

Zodiakalny Strzelec w miłości

W sprawach miłosnych Strzelec jest otwarty i bezpośredni. Nie jest typem snajpera, który kryje się w krzakach, by ustrzelić swoją ofiarę. On woli użyć dubeltówki i wystrzelić z biodra, licząc na szczęśliwy traf. Uganianie się za płcią przeciwną sprawia mu ogromną przyjemność, ponieważ wówczas emocje szaleją i dzieje się coś niesamowitego.

Małżeństwo musi być dla Strzelca przygodą. W przeciwnym razie będzie się nudził i z pewnością zaczną się problemy. Najprawdopodobniej pozostanie wierny współmałżonkowi, ale bez ciekawych doświadczeń będzie go obwiniał o stagnację i rutynę.

Jak zainteresować sobą Strzelca?

Rozmawiaj i zadawaj pytania – sprawiaj wrażenie osoby, która chce się wszystkiego o Strzelcu dowiedzieć. Przy okazji postaraj się go rozśmieszyć. Pamiętaj przy tym, żeby nie drążyć intymnych szczegółów z jego życia. Zachowaj emocjonalny dystans, a Strzelec będzie do ciebie lgnął. Nic trudnego, prawda?

Zaproponuj randkę na łonie natury – coś dzikiego i nietypowego, jak spływ kajakowy lub piknik nad rzeką. Cokolwiek, co będzie wymagało działania i akcji. Strzelec lubi mieć coś do roboty, a nuda go odpycha.

Ze wszystkich znaków zodiaku, ze Strzelcem najłatwiej da się umówić na randkę. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie jest to zaleta. Przygotuj się na to, że będzie trzeba dzielić się Strzelcem z innymi ludźmi. On bardzo lubi rozrywkę i nie będzie ograniczał się tylko do jednej osoby. Przynajmniej tak długo, dopóki będzie to możliwe.

Zodiakalny Strzelec w rodzinie

Osoba urodzona pod znakiem Strzelca ceni sobie osobistą wolność. Z tego powodu czasami może czuć się zniewolona życiem rodzinnym. Potrzebuje swobody, która przez codzienne obowiązki związane z dziećmi, partnerem i prowadzeniem domu, może być mocno ograniczona.

Co prawda Strzelec ma pogodne usposobienie, ale nie czyni go to dobrym materiałem na rodzica. Nie jest osobą zbytnio odpowiedzialną. Wręcz nie lubi odpowiedzialności. Przy wychowaniu dzieci jest to cecha niezbyt pożądana. Oczywiście z punktu widzenia dziecka wszystko jest super. Strzelec chętnie będzie się z nim bawić, stymulować jego rozwój osobisty w sposób kreatywny i pozbawiony przymusu. Jeśli jednak pojawi się potrzeba egzekwowania dyscypliny, Strzelec polegnie na całej linii.

Zodiakalny Strzelec w przyjaźni

Strzelec jest doskonałym przyjacielem z powodu swojej pozytywnej natury i dobrego serca. To człowiek, który zrobi wszystko, aby upewnić się, że jego przyjaciele są szczęśliwi. Nie oczekuje przysług w zamian za swoją życzliwość. Jest całkowicie bezinteresowny.

Można się ze Strzelcem dogadać w wielu sprawach. Nie jest zazdrosny czy zaborczy, a na spotkania umawia się w taki sposób, by nie kolidowały z innymi planami przyjaciół. Traktuje wszystkich w taki sposób, w jaki sam chciałby być traktowany.

Zodiakalny Strzelec jest doskonałym rozmówcą z genialnym poczuciem humoru. Co prawda jego żarty są czasem dość surowe, ale za to w 100% szczere i naturalne. Strzelec nie lubi gier umysłowych, charakteryzuje się prostolinijnością. Jest znany jako osoba, która zawsze powie całą "bolesną prawdę". Z drugiej jednak strony, można zaufać jego słowom, ponieważ zawsze mówi prawdę.

Praca i kariera Strzelca

Strzelec potrzebuje pracy, żeby mógł rozwinąć skrzydła. Rozpoczynając pracę, jest pełen zapału. Z czasem jednak – jeśli praca nie zapewnia mu poczucia wolności – zaczyna się w niej męczyć. Osoba urodzona pod znakiem Strzelca zazwyczaj zmienia miejsce pracy wielokrotnie w swojej karierze. Potrzebuje czasu i wielu prób, żeby znaleźć taką pracę, która będzie dla niej odpowiednia.

Strzelec, jako wielce pogodny człowiek, wprowadza dobrą atmosferę do swojego zakładu pracy. Nie może jednak zacząć się nudzić w pracy, ponieważ to drastycznie obniża jego motywację. Strzelec musi wykonywać interesujące zadania – wyzwalają one w nim chęć do działania, czyniąc go prawdziwym tytanem pracy.

Osobie urodzonej pod znakiem Strzelca nie zależy zbytnio na rozwijaniu swojej kariery. Nie prze na ślepo do awansu. Woli raczej dbać o to, by nie zostać pociągniętym do odpowiedzialności za jakieś źle wykonane zadanie. Tym bardziej że często jest niedbały w kwestii realizacji powierzonych obowiązków.

Finanse Strzelca

Pieniądze nie trzymają się Strzelca. Niestety nie potrafi on oszczędzać ani inwestować w przyszłość. Zdarza mu się popadać w długi, czasami nawet całkiem spore. Jego ekstrawagancki styl życia jest niejednokrotnie kosztowny i wydaje się, że Strzelec nie może nic na to poradzić.

Jest pozytywnie nastawiony do życia i to sprawia, że finanse traktuje podobnie. Wydaje mu się, że pieniądze zawsze będą dostępne – w taki czy inny sposób. Trudno pogodzić mu się z faktem, że jednak nie zawsze może być różowo. Tym bardziej że jest to człowiek z natury hojny, chętnie dzielący się dobrami materialnymi z rodziną czy przyjaciółmi.

Trzeba zwrócić uwagę na jedną kwestię: niemal każdy Strzelec jest graczem. To jego naturalna skłonność i może objawić się w łagodnej formie lub uczynić ze Strzelca nałogowego hazardzistę, który wszystkie swoje nawyki podporządkuje grze.

Zdrowie Strzelca

Strzelec prowadzi dość aktywny tryb życia. Dzięki temu jego organizm jest wytrzymały i opiera się drobnym dolegliwościom. Strzelec rzadko choruje, a nawet w obliczu ciężkiej choroby potrafi zachować optymizm.

Aktywność fizyczna: człowiek urodzony pod znakiem Strzelca uwielbia sporty zespołowe; regularnie też ćwiczy, co sprawia mu dużo przyjemności. Nie wyobraża sobie życia bez sportu.

Horoskop Strzelec: tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dziewiąty.
Żywioł: ogień.
Jakość: zmienna.
Szczęśliwe kolory: purpurowy, ciemnoniebieski.
Kraje: Hiszpania, Australia.
Szczęśliwe kamienie: topaz, ametyst.
Planeta rządząca: Jowisz.
Szczęśliwe rośliny: mniszek, dąb, morwa, ogórecznik.
Prezenty dla Strzelca: akcesoria samochodowe, dzień na wyścigach konnych, wino, sprzęt sportowy.
Najodpowiedniejsze zawody: w przemyśle turystycznym, nauczyciel, prawnik, rolnik, hodowca, leśniczy, weterynarz, zoolog.
Odpowiednik w chińskim zodiaku: Szczur.

Horoskop partnerski: zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Lew, Waga, Strzelec, Wodnik.
Interesujący związek: Bliźnięta.
Przeciętnie, ale rokuje: Skorpion, Ryby.
Mało zrozumienia: Byk, Rak, Panna, Koziorożec.

Sławni Strzelcy

Alexandre Gustave Eiffel, Sir Winston Churchill, Maria Callas, Osho, Camille Claudel, Królowa Krystyna, Ludwig van Beethoven, Tina Turner, Jimi Hendrix, Brad Pitt, Adam Małysz, Woody Allen, Britney Spears, Tomasz Adamek, Robert Kubica, Bruce Lee, Katarzyna Skrzynecka, Agnieszka Włodarczyk, Christina Aguilera, Steven Spielberg, Charles de Gaulle, Joseph Conrad, Mark Twain, Steven Buscemi, Ozzy Osbourne, James "Sonny" Crockett, Nelly Furtado.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop strzelec, strzelec horoskop opisowy, strzelec znak zodiaku, zodiakalny strzelec, strzelec znak zodiaku cechy charakteru, astrologia strzelec, strzelec znak zodiaku charakterystyka, horoskop strzelec miłość, horoskop strzelec dzienny, horoskop strzelec partnerski.