Horoskop – tajemna wiedza zapisana w gwiazdach

Horoskop

Być może od bardzo dawna walczysz o sukces i zadowolenie z życia. Marzysz o lepszych relacjach z ludźmi, znalezieniu miłości, pragniesz budzić szacunek lub osiągnąć lepszy stan zdrowia.

Jednakże twoje cele zdają się wymykać i nie wiesz, dlaczego tak jest. Czasami czujesz się bardzo źle - brakuje ci wiary w siebie czy odpowiednio wysokiego poczucia własnej wartości. I znowu – w tych smutnych dniach – zadajesz sobie pytanie: dlaczego tak jest?

Odpowiedzi na to pytanie może być wiele. Tak naprawdę jest ich nie mniej niż ludzi na Ziemi. I często są to odpowiedzi bardzo skomplikowane. Na szczęście istnieje sposób na to, by wszystko zmienić na lepsze. Tym sposobem jest astrologia.

Kiedy odkryjesz to uniwersalne narzędzie, jakim jest horoskop, znajdziesz olbrzymią inspirację do działania. Wiedza zdobyta dzięki astrologii tchnie nadzieję w twoje serce; zaszczepi pozytywne myśli i przestaniesz być jak inni ludzie. Znajdziesz swoją unikalną drogę. Nie będzie potrzeby naśladować innych. Nie będzie marzeń, których nie uda się zrealizować. Nie będzie samotności. A wszystkie porażki zamienią się w nowe okazje.

Pamiętaj, że jesteś istotą duchową zdobywającą w tym świecie czysto ludzkie doświadczenie. Każdy duch istnieje w systemie połączonych ze sobą rzeczy – planet, gwiazd, żywiołów i całego wszechświata. Wszystko jest jednością, a więc oddziałuje ze sobą. Nic nie jest odłączone, nic nie jest pozostawione samemu sobie. Ludzie, sytuacje i okoliczności są sprawnie działającą maszynerią, której każda część jest równie ważna dla całości. Nie ma nieistotnych elementów.

Poznaj swój horoskop

Jeśli znasz swój znak zodiaku, kliknij poniższy odnośnik i przejdź do odpowiedniego opisu.

Horoskop Baran

Baran

(21 marca – 19 kwietnia)

Ludzie spod znaku Barana są inteligentni, odważni i pewni siebie. Cechuje ich szlachetny charakter, dlatego są godni zaufania...

Horoskop Byk

Byk

(20 kwietnia – 20 maja)

Byk lubi wygodę oraz zmysłowe przyjemności. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są zazwyczaj rzeczowi i praktyczni...

Horoskop Bliźnięta

Bliźnięta

(21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta to ludzie pełni energii i witalności. Są inteligentne i łatwo dostosowują się do każdej sytuacji i każdego człowieka...

Horoskop Rak

Rak

(21 czerwca – 22 lipca)

Rak to znak pełen sprzeczności. Jest wytrwały w dążeniu do tego, na czym mu zależy, ale też uzależniony od wsparcia innych...

Horoskop Lew

Lew

(23 lipca – 22 sierpnia)

Osoby urodzone pod tym znakiem są prawdziwymi lwami. To zwierzę jest rewelacyjnym symbolem przedstawiającym...

Horoskop Panna

Panna

(23 sierpnia – 22 września)

Zanim Panna na coś się zdecyduje, musi przeanalizować wszystkie fakty i poznać wszystkie szczegóły...

Horoskop Waga

Waga

(23 września – 22 października)

Osoby urodzone pod znakiem Wagi mają doskonałą intuicję, choć przez większość czasu nie ufają jej wystarczająco...

Horoskop Skorpion

Skorpion

(23 października – 21 listopada)

Skorpion to najbardziej tajemniczy ze wszystkich znaków - pełen sprzeczności, intensywnie przeżywa swoje emocje...

Horoskop Strzelec

Strzelec

(22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec jest dobrym człowiekiem - bez emocjonalnych problemów, które mogłyby go hamować...

Horoskop Koziorożec

Koziorożec

(22 grudnia – 19 stycznia)

Koziorożec to wyjątkowo ambitny człowiek. Zawsze jest w trakcie realizowania jakiegoś projektu o wielkim znaczeniu...

Horoskop Wodnik

Wodnik

(20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik to znak wizjonerów, niekonwencjonalnej myśli i niezależności intelektualnej. Wodniki to ludzie odbiegający od reszty...

Horoskop Ryby

Ryby

(19 lutego – 20 marca)

Ryby to znak mistycyzmu, tajemnicy i nieznanych duchowych krain. Żyją w dwóch światach: materialnym i duchowym...


Zacznij przygodę z astrologią

Horoskop był znany od starożytności. Jako astrologiczną wyrocznię tworzono go na podstawie obserwacji gwiazd oraz ciał niebieskich naszego układu słonecznego. W dawnych czasach astrologia posiadała miano pełnoprawnej nauki i była przedmiotem badań licznych mędrców. Próbowali oni odnaleźć zapisany w gwiazdach los ludzkości i poszczególnych osób.

Obecnie astrologia nie jest już traktowana tak poważnie jak kiedyś. Większość ludzi traktuje horoskop jako zabawę, do której na dłuższą metę nie przywiązuje większej wagi. Czy jest to jednak właściwe podejście? Astrologia może i wydaje się zabawą dla naiwnych, ale trzeba przyznać, że coś w niej jest. Dobrze przeszkolony astrolog jest w stanie bardzo dużo powiedzieć o naturze danej osoby i z dużą dokładnością przepowiedzieć przyszłość, a przynajmniej ogólne tendencje.

Horoskop można opracować na każdy dzień, tydzień, rok lub na całe życie. Istnieją również inne horoskopy – opisowe i porównawcze. Doskonałym przykładem tego ostatniego jest horoskop partnerski. Dzięki niemu można dowiedzieć się, które znaki zodiaku do siebie pasują. Miłość to tajemnicza siła. Nie jest łatwo ją okiełznać. Być może nie jest to nawet możliwe. Horoskop może jednak pomóc w ustaleniu, czy dany związek okaże się łatwy, czy trudny; czy jest skazany na porażkę, a być może będzie od razu kwitł niczym najpiękniejsza róża.

Jednym z najważniejszych jest, w moim odczuciu, horoskop urodzeniowy. To najbardziej odpowiednie narzędzie, jakie można wykorzystać w wejrzeniu we własną naturę. Bardzo pomaga dostrzec pewne swoje cechy, które dotychczas mogły być skrywane.

Nawet jeśli sądzisz, że charakterystyka znaków zodiaku opiera się na stereotypach i uproszczeniach, warto zajrzeć do opisów, by przekonać się, na ile są trafne. W wielu przypadkach okazują się zaskakująco prawidłowe.

Horoskop...

 • Daje okazję do znalezienia odpowiedzi na najtrudniejsze pytania;
 • Uczy odpuszczać wszystkie te rzeczy, które powstrzymują przed osiągnięciem sukcesu;
 • Pokazuje, jak szukać sensu w życiu, a nie chwilowych podniet czy ulotnych przedmiotów;
 • Identyfikuje cel w życiu każdego człowieka – pokazuje role odgrywane przez niego w każdej sytuacji;
 • Zwiększa pewność siebie oraz świadomość, że nie jesteśmy samotnymi drobinkami materii zagubionymi we wszechświecie;
 • Pomaga odkrywać pasje oraz znajdować najlepsze ścieżki kariery;
 • Uczy budowania właściwych relacji między ludźmi;
 • Ujawnia ukryte talenty i możliwości człowieka, a także zagrożenia czyhające na niego w życiu;
 • Pozwala żyć bardziej efektywnie;
 • Łączy człowieka z jego wewnętrzną naturą – zgłębia wiedzę i pozwala wykorzystać ją w praktyce;
 • A przede wszystkim uczy, jak lepiej dbać o siebie i innych ludzi.

Dobry horoskop to nie tylko znak zodiaku

W chwili urodzenia każdego człowieka, Słońce znajduje się w jednym z dwunastu znaków zodiaku. Mówi się, że znak jest patronem danej osoby albo że ktoś urodził się pod jakimś znakiem. Jest to oczywiście najprostsza interpretacja astrologii.

Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego opis ich znaku zodiaku do nich za bardzo (albo w ogóle) nie pasuje. Otóż tajemnica tkwi w tym prostym fakcie, że znak zodiaku to nie jedyna rzecz, jaka ma wpływ na człowieka. Oprócz 12 grup ludzi podzielonych na znaki powinniśmy wziąć jeszcze pod uwagę osobiste doświadczenia, relacje z innymi ludźmi, wpływ wydarzeń społecznych czy historycznych. Jak widać, sam znak zodiaku to nie wszystko.

Dobry astrolog bierze pod uwagę wszystkie elementy wszechświata, które mają wpływ na człowieka. Dopiero wówczas może stworzyć dokładny i wiarygodny obraz danej osoby. Jest to dość skomplikowany proces i wymaga doświadczenia.

Mamy nadzieję, że na naszej stronie znajdziesz potrzebne ci informacje. Zapraszamy więc do zapoznania się ze znakami zodiaku oraz tym, w jaki sposób gwiazdy wpływają na twoje życie.


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Kategorie: Astrologia

DOŁĄCZ DO MNIE

Bądź na bieżąco z nowościami pojawiającymi się na Przewodniku duchowym.


Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: dokładny horoskop, horoskop, horoskop opisowy, horoskop numerologiczny, darmowy horoskop, horoskop bezpłatny, najlepszy horoskop, horoskop interia, horoskop wp, horoskop sennik.