Znaki zodiaku

Horoskop - znaczenie znaków zodiaku | Fot. Steinar Engeland

Znaki zodiaku – daty urodzin, dopasowanie

Dowiedz się jak najwięcej o swoim znaku zodiaku: co oznacza, jakie są jego zalety i wady, słabe i mocne strony. Poznając tę wiedzę, będziesz w stanie lepiej kierować swoim życiem, a przez to i losem. Szczęście uśmiecha się do nielicznych. Żeby je mieć, trzeba sobie pomóc w jego zdobyciu.

Dzięki astrologii zrozumiesz swoją rolę na tej planecie i relacje łączące cię z innymi ludźmi. Będziesz w stanie zajrzeć do ich umysłów - dowiesz się, dlaczego robią to, co robią, poznasz ich motywy i powody, dla których podejmują decyzje. Zdobądź przewagę w kontaktach z ludźmi i dowiedz się, jak znaleźć wymarzoną miłość. Nie zapomnij sprawdzić również innych informacji astrologicznych, jak żywioły czy jakości. Sam znak nie jest jeszcze pełną wiedzą.

Odkrywamy tajemnice ludzkiej duszy

Większość z nas ma niewielkie pojęcie o horoskopach. Czytujemy je w gazetach lub na różnych stronach internetowych, lecz – tak naprawdę, to wszystko. Większość ludzi nadaje astrologii łatkę zabobonu lub śmiesznej pseudonauki. Co ciekawe, 99% znanych mi osób zna swój znak zodiaku.

Dlaczego horoskopy są tak krytykowane, a jednocześnie zdecydowana większość ludzi poświęca czas na ich poznanie?

Być może dlatego, że wielu z nas coś zawdzięcza wiedzy astrologicznej i w pewnym momencie życia, korzystając z niej, udało się polepszyć swój los. Być może gdzieś w głębi duszy czujemy, że gwiazdy są z nami w jakiś sposób połączone. Odkrycia nowoczesnej nauki, chociażby fizyki kwantowej, potwierdzają, że wszystko we wszechświecie zdaje się ze sobą połączone w jeden pięknie działający system.

Tymczasem astrologia jest tak stara, jak sama ludzkość. Od zarania dziejów człowiek spoglądał w gwiazdy i czuł więź, jaka go z nimi łączy. Porównując ruch gwiazd do cech osobowości człowieka oraz wydarzeń w jego życiu, dostrzegliśmy pewne wzorce. I właśnie nimi zajmuje się astrologia.

Wszechświat jest odzwierciedleniem naszego życia, a my – stanowimy mikroskopijne odbicie jego istnienia.

Poszukaj zatem swojego znaku zodiaku i poznaj jego sekrety. Być może dowiesz się o sobie rzeczy, których wcześniej nie podejrzewałeś – lub sam przed sobą ukrywałeś. Czytając horoskop, należy być ze sobą szczerym. To niełatwa sztuka. Wielu ludzi ponosi porażkę na tym etapie, po czym krytykuje astrologię za niedokładność. Otwórz się więc na informacje, jakie chcą przekazać ci astrologowie. Ich zadanie jest proste – dostarczyć dane. Twoje zadanie jest o wiele trudniejsze – przeanalizować, zrozumieć i prawidłowo wykorzystać.

Znajdź swój znak zodiaku

W zachodnim horoskopie znajduje się 12 znaków, tzw. patronów zodiakalnych. Każdemu z nich przypisany został określony czas w roku. Dzięki temu z łatwością dowiesz się, jakim znakiem jesteś.

Horoskop Baran

Baran

(21 marca – 19 kwietnia)

Ludzie spod znaku Barana są inteligentni, odważni i pewni siebie. Cechuje ich szlachetny charakter, dlatego są godni zaufania...

Horoskop Byk

Byk

(20 kwietnia – 20 maja)

Byk lubi wygodę oraz zmysłowe przyjemności. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są zazwyczaj rzeczowi i praktyczni...

Horoskop Bliźnięta

Bliźnięta

(21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta to ludzie pełni energii i witalności. Są inteligentne i łatwo dostosowują się do każdej sytuacji i każdego człowieka...

Horoskop Rak

Rak

(21 czerwca – 22 lipca)

Rak to znak pełen sprzeczności. Jest wytrwały w dążeniu do tego, na czym mu zależy, ale też uzależniony od wsparcia innych...

Horoskop Lew

Lew

(23 lipca – 22 sierpnia)

Osoby urodzone pod tym znakiem są prawdziwymi lwami. To zwierzę jest rewelacyjnym symbolem przedstawiającym...

Horoskop Panna

Panna

(23 sierpnia – 22 września)

Zanim Panna na coś się zdecyduje, musi przeanalizować wszystkie fakty i poznać wszystkie szczegóły...

Horoskop Waga

Waga

(23 września – 22 października)

Osoby urodzone pod znakiem Wagi mają doskonałą intuicję, choć przez większość czasu nie ufają jej wystarczająco...

Horoskop Skorpion

Skorpion

(23 października – 21 listopada)

Skorpion to najbardziej tajemniczy ze wszystkich znaków - pełen sprzeczności, intensywnie przeżywa swoje emocje...

Horoskop Strzelec

Strzelec

(22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec jest dobrym człowiekiem - bez emocjonalnych problemów, które mogłyby go hamować...

Horoskop Koziorożec

Koziorożec

(22 grudnia – 19 stycznia)

Koziorożec to wyjątkowo ambitny człowiek. Zawsze jest w trakcie realizowania jakiegoś projektu o wielkim znaczeniu...

Horoskop Wodnik

Wodnik

(20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik to znak wizjonerów, niekonwencjonalnej myśli i niezależności intelektualnej. Wodniki to ludzie odbiegający od reszty...

Horoskop Ryby

Ryby

(19 lutego – 20 marca)

Ryby to znak mistycyzmu, tajemnicy i nieznanych duchowych krain. Żyją w dwóch światach: materialnym i duchowym...

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: znaki zodiaku, zodiak, znaki zodiaku daty, znaki zodiaku daty urodzenia, znaki zodiaku daty wzór, astrologia znaki zodiaku, horoskop znaki zodiaku.