Środowisko i ekologia

Praca nad sobą to piękne zadanie. Nie sposób go jednak wykonać, jeśli ignoruje się swoje otoczenie. Człowiek jest częścią przyrody. Jeśli chce podążać prawidłową ścieżką duchową, nie może zapominać o ekologii. Naczelną zasadą duchowości jest: "nie krzywdzić". Dotyczy to jednak nie tylko innych ludzi, ale też zwierząt oraz całego środowiska naturalnego.


Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata

10 najbardziej śmiercionośnych zwierząt na świecie

Czytając tytuł tego artykułu, zapewne wyobraziłeś sobie jakąś dziką bestię z wielkimi kłami i pazurami, biegnącą przez dżunglę w poszukiwaniu ofiary. Oczywiście niewiele się... Czytaj całość »

Oceany pełne plastiku

Oceany pełne plastiku

Najnowsze badania wykazały, że blisko 270 tysięcy ton plastikowych odpadów pływa w oceanach świata, siejąc niemałe spustoszenie w całym ekosystemie morskim. Cierpią jednak nie tylko zwierzęta. Zanieczyszczenie coraz bardziej daje się we znaki... Czytaj całość »


Mrówki sprzątają miasta

Mrówki sprzątają miasta

Niedawno opublikowano ciekawe wyniki badań dotyczących roli stawonogów w ekosystemie wielkich miast. Przez sześć dni zespół z North Carolina State University „zaśmiecał” ulice Nowego Jorku popularnymi produktami spożywczymi... Czytaj całość »

Coś ciekawego o zwierzętach

Coś ciekawego o zwierzętach

Może się wydawać, że wiesz o zwierzętach już prawie wszystko i nie ma rzeczy, które mogłyby cię zaskoczyć. Wielu ludzi uważa, że zwierzęta są bezmyślnymi istotami, w związku... Czytaj całość »


10 korporacji kontroluje prawie wszystko co kupujesz

10 korporacji kontroluje prawie wszystko, co kupujesz

Zapewne większość z was powie, że Ameryki tu nie odkrywamy. To fakt. Niemniej wielu ludzi zdaje się nie znać tej prostej prawdy: zaledwie 10 mega-korporacji... Czytaj całość »

Śmiercionośny plastik

Śmiercionośny plastik

Tworzywo sztuczne jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów, z których wykonuje się pojemniki do przechowywania żywności. Większość ludzi posiada w kuchni plastikowe pudełka, butelki czy miseczki... Czytaj całość »


Człowiek marnuje żywność

Człowiek marnuje żywność

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile na świecie marnuje się żywności? Odpowiedź na to pytanie przynosi raport opublikowany we wrześniu przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)... Czytaj całość »

Twój smartfon cię ogłupia

Twój smartfon cię ogłupia

Nie od dzisiaj wiadomo, że telefon komórkowy może ograniczać używanie przez człowieka pamięci. Kto dziś pamięta numery telefonów do swoich najbliższych? Większość z nas ma zapisane wszystko w kontaktach i wystarczy ... Czytaj całość »


Ratujemy pszczoły?

Ratujemy pszczoły?

O ginięciu pszczół zapewne większość z nas już słyszała niejednokrotnie. Wiemy również, jak ogromne znaczenie dla ludzkości mają te maleńkie owady. Albert Einstein powiedział kiedyś... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: środowisko naturalne, ekologia, troska o środowisko, bezpieczna natura, walka z degradacją środowiska, ekologia i ochrona środowiska.