10 książek duchowych na prezent

10 książek duchowych na wspaniały prezent gwiazdkowy

Zastanawiając się nad tegorocznymi prezentami gwiazdkowymi, nie mogłem ominąć bogatej oferty książek duchowych, jakie są obecnie dostępne na naszym rynku. Wybór jest naprawdę ogromny. Ilość tytułów może przyprawić o zawrót głowy. Co wybrać? Które z książek duchowych mogą stać się wspaniałym prezentem gwiazdkowym?

W czasach zaawansowanej technologii oraz Internetu, książka wydaje się wyjątkowo cennym prezentem. Osobiście zawsze sądziłem, że to właśnie książki są najlepszymi podarkami dla najbliższych. Co ciekawe, nawet dla osób na co dzień nieczytających można znaleźć interesujące pozycje.

Dzisiaj nie będę jednak pisał o uniwersalnych prezentach książkowych dla każdego. Chciałbym poświęcić ten tekst pozycjom związanym z duchowością, które warto – moim zdaniem – położyć pod choinką. Książki duchowe są wyjątkowe, ponieważ mogą przysłużyć się na tak wiele sposobów, że nawet nie jestem w stanie ich teraz wymienić.

10 książek duchowych

Poniżej znajdziesz więc listę dziesięciu książek, które uważam za idealne na prezent gwiazdkowy. Są wśród nich pozycje znane i cenione, ale też mniej znane – może i nieco zapomniane, a warte przeczytania. Zachęcam zatem do zapoznania się z moją małą listą. Jeśli masz ochotę, dodaj też jakieś propozycje od siebie. Możesz to zrobić w komentarzu pod artykułem.

Wielka księga sekretów – Osho

Wielka księga sekretów OshoW tym zestawieniu nie powinno zabraknąć książki Osho. Lecz którą wybrać na prezent? Moim zdaniem, najlepszym wyborem będzie Wielka księga sekretów. Jest to kompleksowy i praktyczny przewodnik po tajemnicach starożytnej nauki tantry. Wcześniej ta wiedza była dostępna dla nielicznych. Teraz każdy może zanurzyć się w niesamowitym świecie tantry.

Osho zaznacza jednak, że tantra to nie tylko zbiór technik mających na celu rozwinięcie doznań seksualnych. To coś o wiele większego i ważniejszego. Ze stron tej książki dowiesz się, że tantra to nauka samorealizacji oraz sposób na odnalezienie sensu życia i pełnej świadomości siebie. W Wielkiej księdze sekretów znajdziesz zestaw potężnych narzędzi transformacyjnych, które mogą zostać wykorzystane w celu głębszego zrozumienia natury rzeczy i odczuwania radości w każdym aspekcie twojego życia.

Więcej o książce: Wielka księga sekretów »

Siedem duchowych praw sukcesu – Deepak Chopra

Siedem duchowych praw sukcesu Deepak ChopraW swojej książce Deepak Chopra omawia znaczenie sukcesu w ludzkim życiu. Autor definiuje sukces jako ogólnie pojęte szczęście oraz realizację upragnionych celów życiowych. I tutaj należy zaznaczyć, że sukces nie ogranicza się do zdobycia bogactwa. Oto szalenie ważna kwestia, którą wszyscy powinniśmy pojąć, jeśli chcemy nazywać siebie ludźmi sukcesu.

Deepak Chopra napisał książkę, w której przedstawia występujące powszechnie w przyrodzie duchowe prawa sukcesu. Należą do nich, między innymi, prawo możliwości, prawo przyczyny i skutku (karmy) czy prawo celu życia (dharmy). O pozostałych można przeczytać w książce, której siła tkwi nie tylko w prostym przekazie autora, ale też w jego umiejętności wykładania starożytnych wedyjskich nauk w sposób zrozumiały dla współczesnego czytelnika.

Więcej o książce: Siedem duchowych praw sukcesu »

Jedz, módl się, kochaj – Elizabeth Gilbert

Jedz, módl się, kochaj Elizabeth GilbertPo ciężkim rozwodzie, autorka książki – Elizabeth Gilbert – poświęciła rok na podróżowanie. Odwiedziła Włochy, gdzie raczyła się dobrym jedzeniem. Następnie udała się do Indii, aby dowiedzieć się więcej o duchowości. I wreszcie zakończyła swą podróż na Bali, gdzie nauczyła się utrzymywać równowagę pomiędzy tymi dwoma: za pomocą miłości.

Książka Elizabeth Gilbert ukazuje ze szczegółami duchową podróż kogoś, kto doświadczył ogromnej ilości cierpienia. Ostatecznie udaje się autorce odnaleźć szczęście oraz wspaniałego, kochającego człowieka. Historia ta wywarła ogromne wrażenie na wielu czytelnikach na całym świecie, trafiając również na listę bestsellerów New York Timesa. Doczekała się także ekranizacji w 2010 roku (Julia Roberts zagrała główną rolę).

Więcej o książce: Jedz, módl się, kochaj »

Niebiańska przepowiednia – James Redfield

Niebiańska przepowiednia James RedfieldW 1992 roku James Redfield napisał i samodzielnie opublikował swoją pierwszą książkę, której tytuł brzmi Niebiańska przepowiednia. Obecnie jest to jedna z najbardziej popularnych publikacji wydanych własnym nakładem autora. Nic dziwnego, skoro łączy w sobie wartką akcję niczym z Kodu Leonarda da Vinci oraz głęboki przekaz duchowy w stylu New Age.

Akcja Niebiańskiej przepowiedni kręci się wokół podróży bohaterów powieści przez Peru. Ich celem jest odnalezienie dziewięciu fundamentalnych wtajemniczeń w istotę życia – prawd, które całkowicie zmieniają sposób patrzenia na świat i ludzkie życie. Choć fabuła wydaje się banalna, spostrzeżenia dokonane przez autora urzekają czytelnika i zachęcają do poszerzania horyzontów myślowych.

Więcej o książce: Niebiańska przepowiednia »

Sztuka szczęścia – Dalajlama, Howard C. Cutler

Sztuka szczęścia Dalajlama, Howard C. CutlerZainspirowany radosnym usposobieniem Dalajlamy, pomimo trudnej sytuacji politycznej w Tybecie, Howard C. Cutler napisał interesującą książkę duchową, której treść koncentruje się na umiejętności szczęśliwego i radosnego życia. Autor podkreśla, jak wielkie znaczenie ma szczęście w codziennym życiu. I jak bardzo – wbrew powszechnie panującemu przekonaniu – owo szczęście jest dla nas wszystkich osiągalne.

Co jest celem ludzkiego życia? To wydaje się oczywiste – znalezienie szczęścia. Lecz jak je osiągnąć? Szukać należy we własnym wnętrzu. Nie w zewnętrznych okolicznościach. Ale tego trzeba się nauczyć. Najlepiej zrobić to bez użycia sztywnych reguł duchowych lub wytycznych religijnych. Tylko w ten sposób bowiem nauka może wytrzymać próbę czasu.

Więcej o książce: Sztuka szczęścia »

Droga rzadziej przemierzana – M. Scott Peck

Droga rzadziej przemierzana M. Scott PeckM. Scott Peck w swojej książce rozpatruje wiele zagadnień – zarówno z punktu widzenia psychiatry, jak i nawróconego chrześcijanina. Autor wymienia atrybuty spełnionego człowieka, które w jego mniemaniu są niezbędne do osiągnięcia szczęścia.

Książka jest podzielona na trzy sekcje. Pierwsza została poświęcona dyscyplinie, postrzeganej przez autora jako narzędzie duchowego rozwoju. Druga sekcja koncentruje się na miłości – sile napędowej rozwoju duchowego, natomiast trzecia sekcja – na łasce. Choć książka ma swoje lata (pierwszy raz opublikowana w roku 1978), nadal pozostaje popularna wśród osób poważnie zajmujących się duchowością.

Więcej o książce: Droga rzadziej przemierzana »

Wtorki z Morriem – Mitch Albom

Wtorki z Morriem Mitch AlbomKsiążka Mitcha Alboma, Wtorki z Morriem, to seria rozmów przeprowadzonych z Morriem Schwartzem – umierającym na chorobę Lou Gehriga, byłym nauczycielem autora. Bez wątpienia książkę Alboma można uznać za wyjątkową pozycję. Jej treść zainspirowała ogromne rzesze czytelników, a jej popularność zaowocowała nawet powstaniem filmu, z udziałem tak świetnych aktorów jak Hank Azaria czy Jack Lemmon.

Można powiedzieć, że Morrie po dziś dzień dotyka ludzi. Choć nie żyje od ponad dwudziestu lat, nadal może „opowiadać” o miłości (zarówno jej dawaniu, jak i przyjmowaniu) czy chociażby o odrzucaniu sławy na rzecz o wiele większych wartości ludzkiego życia. Wtorki z Morriem to jedna z tych książek, które na długo nie dają o sobie zapomnieć.

Więcej o książce: Wtorki z Morriem »

Ścieżka miłości – Don Miguel Ruiz

Ścieżka miłości Don Miguel RuizTa książka to wspaniały dar dla całej ludzkości. Jej przesłanie jest oparte na starożytnej mądrości Tolteków, jak zresztą i inne dzieła Ruiza (np. niezapomniane Cztery umowy Tolteków). Formuła autora na szczęśliwe i udane życie jest zaskakująco prosta i łatwa do zapamiętania. Niestety, w dzisiejszych czasach nader często o niej zapominamy, więc trzeba ją ciągle ożywiać w naszej pamięci.

Don Miguel Ruiz robi to w świetnym stylu. Odkrywa przed nami iluzje tego świata i wyzwala z kajdan schematycznego myślenia. W dodatku uczy nas czegoś, co można uznać za najważniejsze: budowania związków – trwałych i szczęśliwych.

Więcej o książce: Ścieżka miłości »

Śmiertelni nieśmiertelni – Ken Wilber

Śmiertelni nieśmiertelni Ken WilberOto głęboko poruszająca relacja z walki z rakiem i drogi do uzdrowienia duchowego. Śmiertelni nieśmiertelni jest opowieścią o pięcioletniej podróży Kena Wilbera i jego żony Treyi Killam Wilber przez jej chorobę, leczenie, a wreszcie pożegnanie z tym światem.

Niezwykła historia, która ukazuje, że szczęśliwe zakończenie nie jest udziałem wszystkich ludzi na Ziemi. Dziesięć dni po ślubie Treya dowiaduje się, że ma raka piersi. Ta wstrząsająca informacja zamienia radość towarzyszącą nowożeńcom w ciężką walkę o zdrowie i życie. A wszystko kończy się w smutny i niezwykle pouczający sposób. Rzeczywistość nie zawsze jest piękna jak historie z bajek, które opowiadamy dzieciom na dobranoc.

Więcej o książce: Śmiertelni nieśmiertelni »

Medytacja buddyjskiego mnicha – Ajahn Brahm

Medytacja buddyjskiego mnicha Ajahn BrahmNa zakończenie zaproponuję Medytację buddyjskiego mnicha. Ta książka wielce przypadła mi do gustu. Dlaczego? Ponieważ jej autor zwraca uwagę na bardzo ważną rzecz, o której wielu z nas zapomina. W rozważaniach duchowych często pisze się i mówi o uważności. Ajahn Brahm idzie dalej. Według niego (z czym się całkowicie zgadzam), uważność nie wystarczy. Trzeba czegoś więcej. Życzliwości.

Jak to działa w praktyce? Wszystko zostało przedstawione w Medytacji buddyjskiego mnicha. Autor korzysta z wciągających historii oraz szczegółowych instrukcji, dzięki którym pomaga czytelnikowi dokonać prawdziwej transformacji. Można powiedzieć, że książka Brahma to swoisty poradnik dla początkujących – uczący żyć z radością i współczuciem w sercu.

Więcej o książce: Medytacja buddyjskiego mnicha »

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:
Share on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page
Komentarze
  1. Tatiana
  2. Romek
  3. Mateusz Sikorski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pisząc komentarz zastosuj się, proszę, do naszych zasad komentowania.

O Stronie | Polityka Prywatności | Zasady Autorów | Warunki Użytkowania | Kontakt

© 2012-2018 Przewodnik duchowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione. | W oparciu o MyThemeShop.