Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Uniwersalna duchowość

Zorganizowane życie

5 prostych sposobów na zorganizowane życie

Czy chcesz mieć bardziej zorganizowane życie? Jeśli tak, poniższy artykuł jest dla ciebie. Zacznij wprowadzać zmiany według poniższych wskazówek, a twoja sytuacja szybko... Czytaj całość »

Jak znaleźć pasję

Jak znaleźć pasję w swoim życiu?

Każdy tego pragnie, ale nie każdemu się udaje. Jak znaleźć pasję w swoim życiu? Oto pytanie, na które postaramy się dzisiaj odpowiedzieć. Przynajmniej na tyle, na ile pozwala środek wyrazu, jakim jest... Czytaj całość »


Przywiązanie

Przywiązanie do rzeczy materialnych powoli cię wyniszcza

Jedną z rzeczy, których nauczysz się dzięki rozwojowi duchowemu, jest prosty fakt, iż przywiązanie do rzeczy materialnych nie jest dobre dla nikogo. Także dla ciebie. Możesz nawet nie zdawać sobie... Czytaj całość »

Wymówki

Jak pokonać wymówki?

Cokolwiek chcesz osiągnąć w życiu, możesz to zrobić tylko poprzez codzienną dyscyplinę i skupienie się na celach, co pozwala utrzymać raz obrany kurs. Istnieje jednak pewien wróg sukcesu... Czytaj całość »


Czy umiesz być asertywny

Czy umiesz być asertywny?

Czasami nie potrafimy komuś odmówić. Czasami zgadzamy się prawie na wszystko, byle tylko uniknąć problemów, rozczarowania bądź czyjejś niechęci. Pomaganie innym jest wspaniałe... Czytaj całość »

Jak bardzo jesteś oświecony?

Jak bardzo jesteś oświecony?

Jak bardzo jesteś oświecony? Sprawdź, jak daleko lub jak blisko oświecenia znajdujesz się na swojej duchowej ścieżce. Wynik może cię zaskoczyć. To zajmie tylko minutkę, a wszystko się wyjaśni... Czytaj całość »


Dalai Lama Paradoks naszych czasów

Paradoks naszych czasów

Żyjemy w trudnych czasach i praktycznie każdy z nas może to potwierdzić. Niestety często nie potrafimy określić, co tak naprawdę jest nie tak ze współczesną cywilizacją. Komuś się to jednak udało. Wspaniale opisał paradoks naszych czasów... Czytaj całość »

Kim naprawdę jesteś

7 zachowań ujawniających, kim naprawdę jesteś

Wchodząc w interakcje z innymi, często zakładamy maski. To dość powszechne wśród ludzi. Ty zapewne również to robisz. Być może nawet nie zdajesz... Czytaj całość »

Jak zmienić świat na lepsze?

Jak zmienić świat na lepsze?

Zastanawialiście się kiedyś, jak zmienić świat? Czy jest to w ogóle możliwe? Chodzi mi tutaj o prawdziwą, konkretną zmianę, a nie gadanie czy filozofowanie na ten temat... Czytaj całość »

Sposoby na świadomość

22 sposoby na świadomość. 18 jest najważniejszy

Ludzie od wieków starają się rozwijać swoją zdolność świadomego istnienia. Sztuka ta nie należy do łatwych. Na szczęście wielu nauczycieli duchowych i mistrzów różnych tradycji... Czytaj całość »

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Polecane książki

Mózg i serce magiczny duet

Mózg i serce – magiczny duet – James R. Doty

Mózg i serce to dwie części człowieka, które są ze sobą nierozerwalnie złączone. Jedna wpływa na drugą; uzupełniają się wzajemnie i wzmacniają. To prawdziwy magiczny duet – dokładnie... Czytaj całość »

Duchowe przypowieści

Szczerość

Czy szczerość może być
fundamentem ludzkiego życia?

Zawsze ceniłem sobie uczciwość, szczerość – zarówno swoją, jak i innych ludzi. Szczególnie w sprawach związanych z miłością. Jeśli kochasz, nie rób tego w ukryciu. To nie tylko nie działa... Czytaj całość »

Nauczyciele duchowi