Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Uniwersalna duchowość

Jak zmienić swoje życie

Jak zmienić swoje życie? Oto 40 prostych sposobów

Zastanawiasz się, jak zmienić swoje życie, by było lepsze? Dlaczego nie jest idealnie piękne już teraz? Odpowiedzi mogą być tysiące, a nawet więcej. Każdy człowiek to osobna... Czytaj całość »

10 oryginalnych myślicieli prześladowanych jako heretycy

10 oryginalnych myślicieli prześladowanych jako heretycy

W historii naszej cywilizacji znajdziemy wiele smutnych, niepokojących, a nawet odrażających momentów. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ale chciałbym napisać o jednej szczególnie ohydnej... Czytaj całość »


Oto wielka tajemnica wiary

Oto wielka tajemnica wiary

Wielu ludzi uważa wiarę za podstawę duchowości. To prawda, że ma ona wielkie znaczenie dla większości praktykujących. Istnieje jednak pewna wielka tajemnica wiary, o której istnieniu... Czytaj całość »

Toksyczny związek

Toksyczny związek – jak go rozpoznać?

Toksyczny związek – kiedy miłość zaczyna być bardziej bolesna niż przyjemna. Jak to się dzieje, że niektóre pary nie potrafią być ze sobą szczęśliwe? Miłość wydaje się przecież tak prosta... Czytaj całość »


Sekrety bogactwa

8 sekretów bogactwa, których bogacze ci nie zdradzą

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórym ludziom powodzi się w sferze finansowej, podczas gdy inni wiecznie borykają się z niedoborem gotówki? Dlaczego tylko nielicznych można... Czytaj całość »

Przekonania o związkach

10 fałszywych przekonań o związkach

Przekonania to jedne z najpotężniejszych sił w życiu. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo wpływają one na jakość relacji z innymi ludźmi, karierę zawodową czy... Czytaj całość »


Jak przyciągnąć szczęście

Jak przyciągnąć szczęście i powodzenie?

Wielu z nas zastanawia się, jak przyciągnąć szczęście i powodzenie do swojego życia. To bardzo powszechny temat rozważań. Nie ma się co dziwić, skoro wszyscy pragniemy być szczęśliwi... Czytaj całość »

Cnoty główne

4 cnoty główne – kardynalne cechy ludzkiego ducha

Czy można sporządzić listę cnót niezbędnych do osiągnięcia oświecenia? Z pewnością nie jest to łatwe zadanie. Możemy się jednak pokusić o wyliczenie cnót potrzebnych do prowadzenia... Czytaj całość »

Przyczyny niepowodzeń w życiu

10 przyczyn niepowodzeń w życiu

Zanim zaczniesz się zastanawiać nad swoimi marzeniami i planami na przyszłość, poświęć kilka chwil na przeanalizowanie samego siebie. Jeśli nie udaje ci się realizować swoich celów... Czytaj całość »

Zaufanie

Zaufanie do siebie – bądź własnym mistrzem

Zaufanie to piękna rzecz. Jeśli jest dobrze ulokowane, może niesamowicie wesprzeć nasze dążenie do szczęścia i poczucia spełnienia. Ufając sobie, jesteśmy w stanie dokonać... Czytaj całość »

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Polecane książki

Joga i ajurweda

Joga i ajurweda – Bartosz Niedaszkowski

Tak dobrze przygotowanej książki o jodze i ajurwedzie już dawno nie widziałam. Bartosz Niedaszkowski stworzył bardzo ważne i przydatne dzieło. Kim jest autor? Doświadczonym nauczycielem... Czytaj całość »

Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości - Robert Greene

Czuję się świetnie, bo jem w zgodzie z naturą - Jordina Casademunt

Bycie miłym to przekleństwo - Marson Jacqui

Duchowe przypowieści

Jahwe, Jehowa, Kriszna

Jahwe, Jehowa, Kriszna

Często mam okazję być świadkiem płomiennych dyskusji na tematy religijne tudzież duchowe. Ludzie uwielbiają się kłócić o sprawy dla siebie ważne. Bronią ich niczym lwy, nie ustępując pola nawet na milimetr... Czytaj całość »

Źródło istnienia - krótki wykład

Koncentracja

Uważam, że zen jest trudny