Mujū Dōkyō

Mujū Dōkyō

Mujū Dōkyō był japońskim mnichem buddyjskim. Powszechnie przyjęło się uważać go za mnicha Rinzai – ze względu na stworzoną przezeń kompilację Shasekishū. Czytaj całość »

Zasady życia według Dalajlamy

Zasady życia według Dalajlamy

Poniżej zamieszczam osiemnaście zasad życia według Dalajlamy. Myślę, że mogą się okazać pomocne wielu ludziom, a jednocześnie wzbudzić kilka interesujących przemyśleń... Czytaj całość »

Osho

Osho

Osho był przeciwnikiem jakiegokolwiek systemu zorganizowanej religii. Cenił natomiast i zalecał osobistą religijność, a nie bycie nominalnym wyznawcą religii... Czytaj całość »

Mooji

Mooji

Anthony Paul Moo-Young (znany jako Mooji) jest duchowym nauczycielem pochodzącym z Jamajki. Moo-Young był uczniem Papaji oraz mistrza Ramany Maharshi. Czytaj całość »

Thich Nhat Hanh

Thich Nhat Hanh

Thich Nhat Hanh to wietnamski mistrz zen, mnich buddyjski, nauczyciel, autor książek, poeta oraz działacz na rzecz pokoju. Mieszka w Plum Village. Czytaj całość »

Paradoks naszych czasów

Paradoks naszych czasów – Dalajlama wyjaśnia na czym polega

Żyjemy w trudnych czasach i praktycznie każdy z nas może to potwierdzić. Niestety często nie potrafimy określić, co tak naprawdę jest nie tak ze współczesną cywilizacją. Komuś się to jednak udało. Wspaniale opisał paradoks naszych czasów... Czytaj całość »

Siedem grzechów społecznych

Siedem grzechów społecznych

Siedem grzechów społecznych, zwanych też Siedmioma błędami ludzkości, to lista sporządzona przez Mahatmę Gandhiego. To on powiedział kiedyś o siedmiu rzeczach... Czytaj całość »

W przygotowaniu: Budda Siakjamuni, Dogen, Jiddu Krishnamurti, Konfucjusz, Maharishi Mahesh Yogi, Neale Donald Walsch, Lama Ole Nydahl, Papaji, Platon, Ram Dass, Ramana Maharishi, Rama Tirtha, Sathya Sai Baba, Swami Abhedananda, Swami Vishwananda, Wiwekananda.