Terapia Bowena

Terapia Bowena | Fot. Pixabay

Terapia Bowena

Terapia Bowena jest uważana za jedną z najefektywniejszych metod leczenia naturalnego. Powstała w Australii w latach 50-tych i jest niezwykle popularna na Zachodzie. Ostatnio dotarła również do Polski, zdobywając coraz szersze grono sympatyków.

Na czym polega terapia? Jej podstawą jest założenie, że nasze organizmy posiadają zdolności samoleczenia. Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju, a więc i jego ciało funkcjonuje w unikalny sposób. Stosowanie zatem tych samych metod leczenia u wszystkich może okazać się nieskuteczne. Tymczasem ciało samo najlepiej wie, czego mu potrzeba. Dzięki holistycznej kuracji opracowanej przez Toma Bowena, terapeuta pomaga budzić konkretne miejsca na ciele. Leczenie odbywa się wówczas bez udziału jakichkolwiek substancji chemicznych.

Terapia Bowena polega na delikatnych, a przy tym bardzo precyzyjnych ruchach wykonywanych palcami – w ten sposób masuje się i uciska ciało pacjenta. Mózg otrzymuje dzięki temu informację i bodziec do rozpoczęcia procesu uzdrawiania. Większość osób korzystających z terapii Bowena, już po pierwszych zabiegach dostrzega efekty.

Autorka: Monika Srebrzyńska

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: terapia bowena, bowen terapia, terapia bowena opinie, terapia bowena kurs, korzyści ze stosowania techniki bowena, technika bowena, efekty terapii techniką bowena, uzdrawianie poprzez metodę bowena, terapia bowena na czym polega.