Terapia Bowena

Terapia Bowena

Nawyki nieszczęśliwego człowieka | Fot. Pixabay

Terapia Bowena jest uważana za jedną z najefektywniejszych metod leczenia naturalnego. Powstała w Australii w latach 50-tych i jest niezwykle popularna na Zachodzie. Ostatnio dotarła również do Polski, zdobywając coraz szersze grono sympatyków.

Na czym polega terapia? Jej podstawą jest założenie, że nasze organizmy posiadają zdolności samoleczenia. Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju, a więc i jego ciało funkcjonuje w unikalny sposób. Stosowanie zatem tych samych metod leczenia u wszystkich może okazać się nieskuteczne. Tymczasem ciało samo najlepiej wie, czego mu potrzeba. Dzięki holistycznej kuracji opracowanej przez Toma Bowena, terapeuta pomaga budzić konkretne miejsca na ciele. Leczenie odbywa się wówczas bez udziału jakichkolwiek substancji chemicznych.

Terapia Bowena polega na delikatnych, a przy tym bardzo precyzyjnych ruchach wykonywanych palcami – w ten sposób masuje się i uciska ciało pacjenta. Mózg otrzymuje dzięki temu informację i bodziec do rozpoczęcia procesu uzdrawiania. Większość osób korzystających z terapii Bowena, już po pierwszych zabiegach dostrzega efekty.


Kategorie: Zdrowie

Autor: Monika Srebrzyńska


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: terapia bowena, bowen terapia, terapia bowena opinie, terapia bowena kurs, korzyści ze stosowania techniki bowena, technika bowena, efekty terapii techniką bowena, uzdrawianie poprzez metodę bowena, terapia bowena na czym polega.