Jak żyć szczęśliwie

Jak odmienić swoje życie? | Fot. Pixabay

Jak żyć szczęśliwie?

Niektórzy świadomie podejmują decyzje związane z wyborem życiowej drogi. Inni idą po prostu za stadem, nie zastanawiając się, dokąd prowadzi ich pasterz. Jeszcze inni błądzą po omacku, szukając odpowiedzi na najprostsze pytania. Jednym z takich pytań – a często je słyszę – jest: jak żyć?

Z pozoru proste, a w rzeczywistości niezwykle skomplikowane pytanie. W dodatku nie ma na nie jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od danej osoby – jej aspiracji, marzeń, osobowości oraz doświadczeń.

Wyobraź sobie swoje życie jako dom, w którym mieszkasz. Jest w nim kilka pokoi, meble i różnego rodzaju urządzenia. Przez lata uzbierałeś zapewne mnóstwo rzeczy – nie wszystkie są ci potrzebne, ale masz je i cenisz. W domu przechowujesz wspomnienia, poglądy, sukcesy i porażki, nawyki oraz uczucia. Wszystko to znajduje się w granicach wyznaczanych przez ściany, podłogę i dach. Być może twoje rzeczy są uporządkowane, najczęściej jednak trudno utrzymać porządek. Z każdym rokiem gromadzisz przecież coraz więcej i więcej.

Prędzej czy później zrobi się bałagan. Nie unikniesz tego. Chyba że jesteś naprawdę porządnicką osobą.
Jak odnaleźć w tym nieładzie rzeczy prawdziwie ważne i wartościowe? Nie będzie łatwo. Mam jednak kilka prostych wskazówek, które z pewnością przydadzą się każdemu.

Jak żyć

Autor: Wojciech Zieliński

Wojciech ZielińskiSpędzam sporo czasu na czytaniu o filozofii i psychologii, choć w rzeczywistości po prostu szukam pretekstu, żeby uniknąć zmywania kubków po kawie.

Zawsze chciałem pisać o rzeczach poruszających mnie osobiście. Największą frajdę mam wtedy, gdy mogę zgłębić jakiś fascynujący temat. Zwłaszcza że trzeba się nieźle napracować, by dojść do czegoś sensownego. A kiedy już dochodzę (tylko bez skojarzeń), chętnie dzielę się tym w Internecie. Z nadzieją, że komuś moje słowa pomogą...

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: jak żyć, jak żyć panie premierze, jak odmienić swoje życie, jak żyć żeby nie zwariować, jak żyć aby być szczęśliwym, jak żyć swoim życiem w pełni, jak żyć szczęśliwie, jak żyć w polsce, jak zyc naprawde.