Jak żyć szczęśliwie?

Jak żyć szczęśliwie

Jak odmienić swoje życie? | Fot. Pixabay

Niektórzy świadomie podejmują decyzje związane z wyborem życiowej drogi. Inni idą po prostu za stadem, nie zastanawiając się, dokąd prowadzi ich pasterz. Jeszcze inni błądzą po omacku, szukając odpowiedzi na najprostsze pytania. Jednym z takich pytań – a często je słyszę – jest: jak żyć?

Z pozoru proste, a w rzeczywistości niezwykle skomplikowane pytanie. W dodatku nie ma na nie jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od danej osoby – jej aspiracji, marzeń, osobowości oraz doświadczeń.

Wyobraź sobie swoje życie jako dom, w którym mieszkasz. Jest w nim kilka pokoi, meble i różnego rodzaju urządzenia. Przez lata uzbierałeś zapewne mnóstwo rzeczy – nie wszystkie są ci potrzebne, ale masz je i cenisz. W domu przechowujesz wspomnienia, poglądy, sukcesy i porażki, nawyki oraz uczucia. Wszystko to znajduje się w granicach wyznaczanych przez ściany, podłogę i dach. Być może twoje rzeczy są uporządkowane, najczęściej jednak trudno utrzymać porządek. Z każdym rokiem gromadzisz przecież coraz więcej i więcej.

Prędzej czy później zrobi się bałagan. Nie unikniesz tego. Chyba że jesteś naprawdę porządnicką osobą.
Jak odnaleźć w tym nieładzie rzeczy prawdziwie ważne i wartościowe? Nie będzie łatwo. Mam jednak kilka prostych wskazówek, które z pewnością przydadzą się każdemu.

Jak żyć

Jak żyć szczęśliwie

Kategorie: Duchowe pytania

Autor: Wojciech "Abaren" Zieliński
Założyłem tę stronę internetową, by pomóc wszystkim osobom, dla których liczy się uniwersalna duchowość. Nie taka, która nakłania do nienawiści i walki, lecz prawdziwa - skupiona na szczerych poszukiwaniach prawdy.


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: jak żyć, jak żyć panie premierze, jak odmienić swoje życie, jak żyć żeby nie zwariować, jak żyć aby być szczęśliwym, jak żyć swoim życiem w pełni, jak żyć szczęśliwie, jak żyć w polsce, jak zyc naprawde.