Oświecenie

Jedni nazywają oświecenie nadrzędnym celem praktyki duchowej. Inni przekonują, że w ogóle nie powinniśmy o nie zabiegać. Jedno jest pewne: oświecenie jest bardzo ważnym zagadnieniem we wszelkich rozważaniach na temat duchowości. Nie możemy go pominąć. Nawet jeśli nie będziemy się na nim koncentrować, parę rzeczy powinniśmy wiedzieć.


Mądrość

Myśleć jak mędrzec, czyli 10 sposobów na zdobycie mądrości

W dawnych czasach mądrość była kojarzona ze starszymi ludźmi. Niestety – wiek oraz życiowe doświadczenie nie zawsze oznaczają posiadanie umiejętności właściwego osądu. Nie każdy jest mądry... Czytaj całość »

Zrozumieć tu i teraz

Zrozumieć tu i teraz

Ludzie bez ustanku gnają przed siebie. Dni mijają, a oni pędzą, jakby się dokądś spieszyli. Codzienne obowiązki, rodzina i przyjaciele, praca i kariera – to wszystko przyciąga ich uwagę. Nagle okazuje się, że przeżyli... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: oświecenie, oświecenie artykuły, oświecenie człowieka, człowiek oświecony, przebudzenie, satori, zbawienie.