Mądrość

Myśleć jak mędrzec, czyli 10 sposobów na zdobycie mądrości

W dawnych czasach mądrość była kojarzona ze starszymi ludźmi. Niestety – wiek oraz życiowe doświadczenie nie zawsze oznaczają posiadanie umiejętności właściwego osądu. Nie każdy jest mądry... Czytaj całość »

Tu i teraz

Tu i teraz – zrozumieć prawdę ukrytą za zasłoną iluzji naszych umysłów

Tu i teraz to termin, który wydaje się niezbyt skomplikowany. A jednak wielu ludzi nie za bardzo rozumie jego znaczenie. Zamiast skupić się na chwili obecnej, gnają bez ustanku przed... Czytaj całość »

Łagodność

Czym jest łagodność, czyli zamach na łagodnego człowieka

Łagodność to cecha, która pozwala walczyć z demonami mieszkającymi w naszych umysłach. Nawet jeśli nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich całkowicie, przynajmniej możemy zapanować... Czytaj całość »

Wszystko jest w tobie

Nie wiesz, co robić w życiu? Oto prosta podpowiedź: wszystko jest w tobie

Tak naprawdę masz w sobie wszystko, czego potrzebujesz, aby być szczęśliwą i spełnioną osobą. Niektórym ludziom może być trudno w to uwierzyć. Z doświadczenia wiem jednak, że... Czytaj całość »

Wszystko jest jednością

Wszystko jest jednością, czyli największy sekret duchowości

Oto największy sekret duchowości. Coś, o czym większość ludzi zdaje się zapominać lub po prostu tego nie rozumie. A tymczasem uświadomienie sobie tego faktu jest przełomem w postrzeganiu rzeczywistości... Czytaj całość »

Wolność

Wolność jest moją prawdziwą naturą, czyli czym jest wolność w życiu człowieka

Prawdziwą wolność przynosi prawda i zrozumienie. Odkryłem to przed wieloma laty i od tamtej pory żyję w sposób prosty i nieskrępowany. Ktoś mnie zapytał, jak to robię. Odpowiedź może... Czytaj całość »

Równowaga

Równowaga, czyli jak odnaleźć spokój wewnętrzny

Równowaga to temat, którym interesują się tylko filozofowie. Tymczasem reszta świata ciągle wybiera taką czy inną skrajność – te słowa usłyszałem niedawno od mojego przyjaciela... Czytaj całość »