Oświecenie

Jedni nazywają oświecenie nadrzędnym celem praktyki duchowej. Inni przekonują, że w ogóle nie powinniśmy o nie zabiegać. Jedno jest pewne: oświecenie jest bardzo ważnym zagadnieniem we wszelkich rozważaniach na temat duchowości. Nie możemy go pominąć. Nawet jeśli nie będziemy się na nim koncentrować, parę rzeczy powinniśmy wiedzieć.

Człowiek oświecony

10 cech człowieka oświeconego, czyli... jaki jest człowiek oświecony?

Człowiek oświecony jest ważnym elementem rzeczywistości. To dlatego, że nasz świat jest trudny do zrozumienia. Zło i dobro prowadzą w nim bezustanną walkę o wpływy nad ludzkim duchem... Czytaj całość »

Duchowe przebudzenie

Duchowe przebudzenie i jego największe sekrety

Czym jest przebudzenie duchowe? To bardzo ważne pytanie dla każdej osoby interesującej się rozwojem duchowym. Kiedy bowiem człowiek nad sobą pracuje, chce wiedzieć, do jakiego celu... Czytaj całość »

Jak osiągnąć oświecenie

Jak osiągnąć oświecenie, czyli 4 najstraszniejsze kroki do oświecenia

Jak osiągnąć oświecenie – to pytanie, na które nie istnieje łatwa odpowiedź. Ale za to istnieje kilka trudnych i pod wieloma względami strasznych odpowiedzi. Jeśli chcesz je poznać... Czytaj całość »

Jak bardzo jesteś oświecony

Jak bardzo jesteś oświecony? Sprawdź swój duchowy poziom

Jak bardzo jesteś oświecony? Aby się tego dowiedzieć, możesz przeprowadzić prosty test (zajmie dosłownie chwilkę). Zastanów się, na które z poniższych punktów możesz odpowiedzieć... Czytaj całość »

13 korzyści płynących z oświecenia

13 korzyści płynących z oświecenia

W wielu tekstach spotykam się z opisami drogi do oświecenia. Od wieków autorzy i nauczyciele duchowi starają się przekazać ludziom mądrość prowadzącą do tego, jakże upragnionego, celu... Czytaj całość »

Oświecenie

Oświecenie duchowe, czyli o co w tym wszystkim chodzi? To cię zaskoczy!

Każdy człowiek interesujący się duchowością zastanawia się nad ostatecznym celem swoich działań. Najczęściej dochodzi do wniosku, że tak naprawdę pragnie dojść do czegoś... Czytaj całość »

Przemiana duchowa

Przemiana duchowa – co to jest i na czym polega?

Przemiana duchowa jest bardzo ważnym momentem w życiu człowieka. Jeśli do niej dochodzi, trzeba się liczyć z koniecznością porzucenia części samego siebie – tej starej i już niepotrzebnej... Czytaj całość »

Inteligencja duchowa

Inteligencja duchowa, czyli 4 aspekty duchowej mądrości

Inteligencja duchowa to jeden z typów inteligencji, jakie posiada człowiek. Inteligencja nie ogranicza się bowiem tylko do myślenia logicznego. Obecnie wyróżniamy aż osiem rodzajów inteligencji... Czytaj całość »

Cel życia duchowego

Prawdziwy cel życia duchowego – odkrywamy wielką egzystencjalną tajemnicę

Cel życia duchowego jest zagadką, którą od wieków starają się rozwikłać niezliczone rzesze myślicieli, kapłanów oraz zwykłych ludzi. Tak naprawdę wszyscy poszukujemy odpowiedzi... Czytaj całość »

Dojrzałość duchowa

Dojrzałość duchowa – 7 oznak twojego rozwoju

Czym jest dojrzałość duchowa? Wbrew pozorom to bardzo proste pytanie. Pojęcie to oznacza bowiem dążenie do poznania prawdy oraz życie zgodne z tym, co udało ci się odkryć i zweryfikować... Czytaj całość »