Oświecenie

Jedni nazywają oświecenie nadrzędnym celem praktyki duchowej. Inni przekonują, że w ogóle nie powinniśmy o nie zabiegać. Jedno jest pewne: oświecenie jest bardzo ważnym zagadnieniem we wszelkich rozważaniach na temat duchowości. Nie możemy go pominąć. Nawet jeśli nie będziemy się na nim koncentrować, parę rzeczy powinniśmy wiedzieć.


Człowiek oświecony

10 cech człowieka oświeconego, czyli... jaki jest człowiek oświecony?

Człowiek oświecony jest ważnym elementem rzeczywistości. To dlatego, że nasz świat jest trudny do zrozumienia. Zło i dobro prowadzą w nim bezustanną walkę o wpływy nad ludzkim duchem... Czytaj całość »

Oświecenie

Oświecenie duchowe, czyli o co w tym wszystkim chodzi? To cię zaskoczy!

Czym jest przebudzenie duchowe? To bardzo ważne pytanie dla każdej osoby interesującej się rozwojem duchowym. Kiedy bowiem człowiek nad sobą pracuje, chce wiedzieć, do jakiego celu... Czytaj całość »


Najstraszniejsze kroki do oświecenia

4 najstraszniejsze kroki do oświecenia

Praktyka duchowa to naprawdę piękna i fascynująca przygoda. Nie ma co do tego wątpliwości. Nigdy w życiu nie zrezygnowałbym z niej na rzecz czegokolwiek innego. Nie znaczy to jednak... Czytaj całość »

Jak bardzo jesteś oświecony?

Jak bardzo jesteś oświecony?

Jak bardzo jesteś oświecony? Sprawdź, jak daleko lub jak blisko oświecenia znajdujesz się na swojej duchowej ścieżce. Wynik może cię zaskoczyć. To zajmie tylko minutkę, a wszystko się wyjaśni... Czytaj całość »


13 korzyści płynących z oświecenia

13 korzyści płynących z oświecenia

W wielu tekstach spotykam się z opisami drogi do oświecenia. Od wieków autorzy i nauczyciele duchowi starają się przekazać ludziom mądrość prowadzącą do tego, jakże upragnionego, celu... Czytaj całość »

Oświecenie

Oświecenie duchowe, czyli o co w tym wszystkim chodzi? To cię zaskoczy!

Każdy człowiek interesujący się duchowością zastanawia się nad ostatecznym celem swoich działań. Najczęściej dochodzi do wniosku, że tak naprawdę pragnie dojść do czegoś... Czytaj całość »


7 kroków do wewnętrznej przemiany

7 kroków do wewnętrznej przemiany

Twoja wewnętrzna natura podlega ciągłym przemianom, choć jednocześnie pozostaje niezmienna. Cokolwiek robisz, masz plany względem siebie i możesz je realizować – krok po kroku. Jeśli poszukujesz... Czytaj całość »

4 aspekty duchowej mądrości

4 aspekty duchowej mądrości

Istota praktyki duchowej to poszukiwanie wiedzy i zrozumienia. Mądrość jest więc tym, do czego dążą adepci duchowego rozwoju na całym świecie. Tak naprawdę nie poszukują oświecenia... Czytaj całość »


Cel życia duchowego

Cel życia duchowego

Praktykując ścieżkę rozwoju duchowego, większość z nas wyznacza sobie konkretny cel do realizacji. Najczęściej jest nim oświecenie, ale nie zawsze. Czasami wystarczy zaledwie uśpienie... Czytaj całość »

Dojrzałość duchowa

Dojrzałość duchowa – 7 oznak twojego rozwoju

Czym jest dojrzałość duchowa? Wbrew pozorom to bardzo proste pytanie. Dojrzałość oznacza bowiem dążenie do poznania prawdy oraz życie w oparciu o tę jej część, którą człowiek zdołał... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: oświecenie, oświecenie artykuły, oświecenie człowieka, człowiek oświecony, przebudzenie, satori, zbawienie.