Duchowość

Jeśli chcemy mówić o sensie istnienia, nie sposób pominąć duchowości. Wszystko, co robisz, jest – w taki czy inny sposób – związane z twoim duchem. Niezależnie od tego, czy na co dzień zwracasz na to uwagę, czy nie, wciąż pozostajesz związany z wyższą jaźnią. Jedni nazywają ją Bogiem, inni używają bardziej enigmatycznych słów. Nawet ateizm jest duchową drogą – nie ma więc sensu ukrywać się przed szansą na praktykowanie duchowości. Poczytaj, a przekonasz się...


10 kłamstw duchowości, które niszczą ludzkie życie

10 kłamstw duchowości, które niszczą ludzkie życie

Popularne kłamstwa rozpowszechniane w sferze duchowości zniszczyły już życie wielu ludzi. Od zarania dziejów ciągle spotykamy się z tymi samymi błędami w postrzeganiu wszechświata... Czytaj całość »

Duchowość może uratować świat

Duchowość może uratować świat

Wszystko wskazuje na to, że nasza cywilizacja cały czas stoi na krawędzi wielkiej zawieruchy. Być może czeka nas kolejna wojna światowa; być może zatrujemy środowisko tak bardzo... Czytaj całość »


Wolność od cierpienia

3 cnoty, które uwolnią cię od cierpienia

Przez długi czas zastanawiałem się, jakie cechy charakteru (cnoty) są tymi najważniejszymi na ścieżce samodoskonalenia. Wyboru można dokonać z całkiem sporej liczby ewentualności, więc nie było łatwo ustalić te trzy... Czytaj całość »

Korzyści płynące z prostoty

Korzyści płynące z prostoty

Ponoć Leonardo da Vinci twierdził, że prostota jest szczytem wyrafinowania. Trudno nie zgodzić się ze słowami tego mądrego człowieka. Szczególnie, kiedy na własnej skórze można doświadczyć dobrodziejstw... Czytaj całość »


List umierającego mistrza

List umierającego mistrza

W zeszłym roku zmarł mój nauczyciel. Przez wiele lat praktykowałem medytację pod jego kierunkiem i wiele mu zawdzięczam. Niestety, przez jakiś czas nie mieliśmy kontaktu. Ja wróciłem do Polski... Czytaj całość »

Najważniejsza rzecz w duchowości

Pierwsza, najważniejsza rzecz w duchowości

Jeden z Czytelników zadał mi dzisiaj pytanie: co jest najważniejsze w duchowości? Wydaje się, że odpowiedzi jest bardzo wiele – każda religia czy tradycja duchowa udzieliłaby pewnie... Czytaj całość »


Wolna wola

Wolna wola – fundament twojego życia

Rozpatrując kwestie rozwoju duchowego, powinniśmy zwrócić uwagę na fakt podstawowy: wolna wola jest charakterystyczną cechą każdej istoty żywej. Nie wdawajmy się w tym... Czytaj całość »

Wybaczanie

Wybaczanie – sposób na spokój ducha

Uczucia żalu, złości, nienawiści wobec innych lub samego siebie to bardzo silne emocje. Podjęcie z nimi walki jest niezwykle trudne. Tym bardziej że potrafią one wgryźć się w ludzką duszę... Czytaj całość »


Świadome życie

Na czym polega świadome życie? 22 sekrety, które odkryją przed tobą całą prawdę

Ludzie od wieków starają się nauczyć, jak prowadzić świadome życie. Ale co to tak naprawdę znaczy żyć świadomie? Dla niektórych ludzi jest to poczucie wspólnoty, dla innych spokój... Czytaj całość »

Zagrożenia duchowe

Zagrożenia duchowe

Poświęcając swój czas i uwagę praktyce rozwoju duchowego, możemy poznać wiele dróg i technik służących realizacji duchowych celów. Jest tego naprawdę dużo. Istnieją tysiące przeróżnych... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: duchowość, duchowość artykuły, duchowość człowieka, duchowość forum, duchowość blog, duchowość online.