10 kłamstw duchowości, które niszczą ludzkie życie

10 kłamstw duchowości, które niszczą ludzkie życie

Popularne kłamstwa rozpowszechniane w sferze duchowości zniszczyły już życie wielu ludzi. Od zarania dziejów ciągle spotykamy się z tymi samymi błędami w postrzeganiu wszechświata... Czytaj całość »

Koniec świata

Kiedy będzie koniec świata? Duchowość może nas wszystkich uratować

Koniec świata jest bliski – tak twierdzi spora grupa ludzi. Wiele wskazuje na to, że nasza cywilizacja stoi na krawędzi wielkiej zawieruchy. Czy czeka nas rychła zagłada? A może... Czytaj całość »

Wolność od cierpienia

Wolność od cierpienia – 3 cechy charakteru, które doprowadzą cię do wyzwolenia

Wolność od cierpienia to coś, czego wielu ludzi poszukuje przez całe życie. Wszystkie religie starają się znaleźć sposób na wyzwolenie z trudów materialnego świata. Tymczasem istnieje... Czytaj całość »

Prostota

Prostota – czym jest i jakie przynosi korzyści? Czy naprawdę jest kluczem do szczęścia?

Prostota jest szczytem wyrafinowania – tak ponoć twierdził Leonardo da Vinci, jeden z najwybitniejszych ludzi renesansu. Trudno nie zgodzić się ze słowami tego mądrego człowieka... Czytaj całość »

Uniwersalna duchowość

Uniwersalna duchowość, czyli ekscytująca podróż w głąb siebie

Uniwersalna duchowość jest tym, co stanowi najgłębszą prawdę o wszechświecie i wszystkim, co się w nim znajduje. Także o nas samych. Dzięki coraz liczniejszym... Czytaj całość »

Zdrowy rozsądek

Zdrowy rozsądek, czyli coś bardzo ważnego w duchowości

Zdrowy rozsądek jest jednym z fundamentów rozwoju duchowego. Choć w świetle wielu nauk religijnych brzmi to zaskakująco, w rzeczywistości nie może być inaczej. Wszak każdy z nas poszukuje... Czytaj całość »

Wolna wola

Wolna wola – fundament twojego życia

Wolna wola jest bardzo ważnym elementem duchowości. To nie tylko charakterystyczna cecha każdej istoty żywej, ale także narzędzie osobistego rozwoju. Właśnie dzięki wolnej woli... Czytaj całość »

Wybaczanie

Wybaczanie – niezawodny sposób na spokój ducha

Wybaczanie ma ogromną moc – to jedna z tych zasad, które poznałem, zajmując się przez wiele lat szeroko pojętą duchowością. Będąc świadomym siły, jaką daje przebaczenie, mogłem zmienić... Czytaj całość »

Świadome życie

Na czym polega świadome życie? 22 sekrety, które odkryją przed tobą całą prawdę

Ludzie od wieków starają się nauczyć, jak prowadzić świadome życie. Ale co to tak naprawdę znaczy żyć świadomie? Dla niektórych ludzi jest to poczucie wspólnoty, dla innych spokój... Czytaj całość »

Zagrożenia duchowe

Zagrożenia duchowe – lista, która może uratować twoją duszę

Zagrożenia duchowe to bardzo poważny i skomplikowany temat. Aby sporządzić nawet najbardziej podstawową listę niebezpieczeństw związanych z duchową praktyką, należy stąpać bardzo ostrożnie... Czytaj całość »