Duchowość

Jeśli chcemy mówić o sensie istnienia, nie sposób pominąć duchowości. Wszystko, co robisz, jest – w taki czy inny sposób – związane z twoim duchem. Niezależnie od tego, czy na co dzień zwracasz na to uwagę, czy nie, wciąż pozostajesz związany z wyższą jaźnią. Jedni nazywają ją Bogiem, inni używają bardziej enigmatycznych słów. Nawet ateizm jest duchową drogą – nie ma więc sensu ukrywać się przed szansą na praktykowanie duchowości. Poczytaj, a przekonasz się...


Pieniądze duchowość

Pieniądze i duchowość, czyli jak traktować finanse w kontekście życia duchowego

Pieniądze i duchowość. Dwie kwestie, które wydają się mieć niewiele wspólnego, a w rzeczywistości są bardzo ze sobą powiązane. Nie, nie mam na myśli kwestii finansowania organizacji... Czytaj całość »

Złota Reguła

Złota Reguła – czym jest etyczna zasada wzajemności?

To najprawdopodobniej najważniejsza etyczna zasada ludzkości. Oparta jest na przekonaniu, że wszystkie istoty żyjące są do siebie podobne, dlatego też powinny się traktować z szacunkiem... Czytaj całość »


Duchowość polityka

Duchowość i polityka – czyli jak dobrze angażować się w życie społeczne

Czy można łączyć duchowość i politykę? Obserwując działania niektórych rządów i przedstawicieli religijnych, można odnieść wrażenie, że nie jest to dobre połączenie. Zbyt często... Czytaj całość »

Sens życia

Sens życia – o co tutaj chodzi? Na czym polega sens życia?

Sens życia – jaki jest, na czym polega? Wielokrotnie słyszałem już tego typu pytania. Sam zresztą nieraz zadawałem je w przeszłości. Nic dziwnego. Przecież to jedna z największych tajemnic... Czytaj całość »


Cechy duchowe człowieka

Cechy duchowe człowieka – niszczące i budujące źródła twojego działania

Cechy duchowe człowieka to czynniki wpływające na jego wewnętrzny rozwój. Każdy z nas charakteryzuje się określonymi przymiotami – zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi... Czytaj całość »

Życie duchowe

Życie duchowe – co jest najważniejsze? Tak naprawdę liczą się tylko te 3 rzeczy

Życie duchowe (wewnętrzne) człowieka kręci się tak naprawdę wokół trzech podstawowych kwestii. One są najważniejsze, a wszystko pozostałe to tylko dodatki. Czasem przyjemne, czasem bolesne... Czytaj całość »


Cnoty główne

4 cnoty główne – kardynalne cechy ludzkiego ducha

Czy można sporządzić listę cnót niezbędnych do osiągnięcia oświecenia? Z pewnością nie jest to łatwe zadanie. Możemy się jednak pokusić o wyliczenie cnót potrzebnych do prowadzenia... Czytaj całość »

Wszystko jest doskonałe

Wszystko jest doskonałe – wszechświat, życie i cała reszta

Czy to może być prawda? Przecież kiedy rozglądamy się dookoła, widzimy ułomny świat. Wydaje się, że jest on w jakiś sposób uszkodzony – być może celowo, a może przez pomyłkę. Jak więc można... Czytaj całość »


Jak rozwijać się duchowo

10 zasad nauczania duchowego, czyli jak rozwijać się duchowo

Jak rozwijać się duchowo w bezpieczny sposób? Warto zadać sobie to pytanie, by uniknąć niepotrzebnych problemów życiowych. A może ich być naprawdę sporo, jeśli zaczniesz korzystać z pomocy... Czytaj całość »

Odżywianie duchowość

Odżywianie i duchowość, czyli jak jedzenie wpływa na duszę człowieka?

Odżywianie i duchowość są ze sobą powiązane. W wielu tradycjach uważa się, że jedzenie ma duży wpływ na rozwój duchowy człowieka – może wspierać lub blokować jego postępy... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: duchowość, duchowość artykuły, duchowość człowieka, duchowość forum, duchowość blog, duchowość online.