Marek Aureliusz cytaty

Marek Aureliusz – cytaty sprzed wieków, które ciągle są aktualne

Marek Aureliusz przewijał się w moich poszukiwaniach od bardzo dawna. Na cytaty z jego książki trafiałem od czasu do czasu, choć ich autorowi nie... Czytaj całość »

Siedem grzechów społecznych

Siedem grzechów społecznych

Siedem grzechów społecznych, zwanych też Siedmioma błędami ludzkości, to lista sporządzona przez Mahatmę Gandhiego. To on powiedział kiedyś o siedmiu rzeczach... Czytaj całość »

Wayne W Dyer

Wayne W. Dyer – 7 życiowych lekcji [bezcenne cytaty, które zmieniają ludzi]

Wayne W. Dyer był niezwykle interesującym nauczycielem duchowym. Wystarczy zaledwie kilka cytatów z książek tego autora, by stać się lepszym człowiekiem. Nie trzeba poświęcać długich godzin... Czytaj całość »

Zasady życia według Dalajlamy

Zasady życia według Dalajlamy

Poniżej zamieszczam osiemnaście zasad życia według Dalajlamy. Myślę, że mogą się okazać pomocne wielu ludziom, a jednocześnie wzbudzić kilka interesujących przemyśleń... Czytaj całość »

Laozi cytaty

Laozi – ponadczasowe cytaty

Oto najciekawsze cytaty autorstwa Laozi (Lao Tzu), starożytnego mistrza, którego uważa się za prekursora taoizmu... Czytaj całość »

Ralph Waldo Emerson cytaty

Ralph Waldo Emerson – mądre cytaty

Ralph Waldo Emerson – cytaty wielkiego amerykańskiego myśliciela, ojca transcendentalizmu. Jego praca ma doniosłe znaczenie dla każdego poszukiwacza... Czytaj całość »

Thich Nhat Hanh cytaty

Thich Nhat Hanh – cytaty mistrza zen

Thich Nhat Hanh – cytaty najbardziej znanego i cenionego mistrza zen na świecie. Poznaj jego poglądy i biografię... Czytaj całość »

Mooji cytaty

Mooji – rozbrajające cytaty

Mooji – cytaty jamajskiego nauczyciela duchowego. Jego nauki są popularne na całym świecie. Poznaj zbiór najciekawszysch wypowiedzi Mooji, które... Czytaj całość »

Deepak Chopra cytaty

Deepak Chopra – genialne cytaty

Deepak Chopra – cytaty amerykańskiego lekarza, pisarza i nauczyciela duchowego. Poznaj jego nauki, cytaty i książki. Deepak Chopra jest czołowym przedstawicielem... Czytaj całość »

Eckhart Tolle cytaty

Eckhart Tolle – najciekawsze cytaty

Eckhart Tolle – cytaty z wypowiedzi, wykładów i książek niemieckiego nauczyciela duchowego mieszkającego obecnie w Kanadzie. Najciekawsze wypowiedzi... Czytaj całość »