Cytaty i sentencje

Wielu mądrych ludzi na przestrzeni wieków podzieliło się z nami swoimi przemyśleniami. W tym miejscu znajdziesz je zebrane w przejrzystej formie. Poszczególne artykuły poświęcone zostały jednemu konkretnemu zagadnieniu lub osobie.

Cytaty motywujące

222 motywujące cytaty, które pomogą Ci zrealizować marzenia. Pozytywne słowa na trudne chwile

Cytaty motywujące do działania to coś wyjątkowego. Przynajmniej dla mnie. Mogę śmiało powiedzieć, że niejednokrotnie uratowały mnie przed zgubą. Być może... Czytaj całość »

Duchowość cytaty

[44] Duchowość – cytaty ukazujące paradoksy ludzkiej egzystencji

Zebrane poniżej sentencje ukazują ciekawe paradoksy ludzkiego istnienia. Niektóre teksty są zaskakujące. Niektóre są dziwaczne. A jeszcze inne tak bardzo potrząsną twoim umysłem... Czytaj całość »

24 sarkastyczne sentencje zen

24 sarkastyczne sentencje zen, które pomogą ci w życiu

Mądrość zen to coś, co zawsze było dla mnie fascynującym tematem do studiowania. To dlatego, że zen pozwala nauczyć się rozumienia rzeczywistości w całości. Choć wielu ludziom wydaje się... Czytaj całość »

Pewność siebie cytaty

33 cytaty, które wzmocnią twoją pewność siebie

Niektórzy ludzie wydają się posiadać naturalną pewność siebie. Niestety większości osób tej pewności zdecydowanie brakuje. Nie ma w tym nic złego, ale nie da się ukryć, że każdy chciałby... Czytaj całość »

Dawanie cytaty

Dawanie – cytaty w prezencie dla ciebie

W czasie, kiedy tak bardzo liczą się ludzie oraz obdarowywanie ich, warto przyjrzeć się kilku (w tym przypadku kilkudziesięciu) sentencjom. To bynajmniej nie są wszystkie znane mi... Czytaj całość »

Wdzięczność cytaty

50 wspaniałych cytatów o wdzięczności

Cytaty o wdzięczności to nie jest tylko wygodny sposób na napisanie kartki z życzeniami, by zdobyć czyjąś sympatię. Sentencje, które znajdziesz poniżej, pomogą ci przemyśleć wszystko... Czytaj całość »

Przysłowia chińskie

44 przysłowia chińskie, które doładują twoją duszę

Aforyzmy i przysłowia są latarniami rozświetlającymi mroki ludzkiego żywota. Niczym świetliki krążą nad naszymi głowami i wskazują drogę do bezpiecznego miejsca. Idąc za nimi... Czytaj całość »

30 przysłów rdzennych Amerykanów

30 przysłów rdzennych Amerykanów, które dotkną twojej duszy

Mądrość ludowa uczy nas, byśmy darzyli szacunkiem swoich przodków. To dlatego, że dysponują oni mądrością mającą poparcie wielu pokoleń. Dawniej zwykliśmy słuchać rad starszych... Czytaj całość »