Tao Te Ching (Daodejing) – Lao Tzu

Tao Te Ching

Tao Te Ching (Daodejing) | Fot. Okładka książki

Tao Te Ching (Daodejing) to starożytna księga autorstwa Lao Tzu. Ten bezcenny klejnot duchowej literatury odcisnął niebagatelne piętno na ludzkich umysłach. Mądrość zawarta w tej książce stanowi kwintesencję dążenia do doskonałości – osiąganej w umyśle, sercu i duszy.

Jeśli pragniesz kroczyć ścieżką rozwoju, jeżeli jesteś człowiekiem otwartym na nieskończoność wszechświata, jeśli potrafisz przystanąć na widok maszerującego wytrwale owada, jeśli zachwyca cię kropla wody... jeśli to wszystko jest udziałem twojego życia, nie możesz przejść obojętnie obok Tao Te Ching.

Tao Te Ching (Daodejing)

Niewielka książeczka, która posiada ogromną moc – odkrywa przed czytelnikiem największe sekrety ludzkiego życia oraz prawdziwą naturę wszechświata. Jeśli nie boisz się, że twój świat wywróci się do góry nogami, zapoznaj się z wiecznie aktualnym przesłaniem Starego Mistrza.

Wiedza zwycięża ignorancję.

Wystarczy, że poznasz zaledwie kilka faktów, a zaczniesz postrzegać własne życie w zupełnie nowy sposób. Trudno w to uwierzyć? Nie musisz wierzyć. Sprawdź, a się przekonasz. Otwórz umysł na starożytną mądrość i zastosuj ją w praktyce.

Lao Tzu nie owija w bawełnę. Używa prostych i bezpośrednich słów. Czasami sprawia wrażenie nazbyt dosadnego, ale tylko dlatego, że przekazuje uniwersalną prawdę o świecie. Być może odmieni także i ciebie.

Tao Te Ching to jedna z najważniejszych duchowych książek, jakie kiedykolwiek powstały. Zainspirowała wielu ludzi na całym świecie i stała się jednym z najczęściej tłumaczonych tekstów w historii.

Wspaniale jest odkryć, że istnieje coś takiego, jak podręcznik sztuki życia – głęboka i prosta książka, która może wskazać ci właściwy kierunek. Ale jedną rzeczą jest przeczytanie o życiu w harmonii z tao, a nawet zrozumienie, co to oznacza, a zupełnie inną jest faktyczne życie według zdobytej wiedzy. – Stephen Mitchell

Co zyskasz dzięki Tao Te Ching?

Prawda ukryta w starożytnej księdze jest na wyciągnięcie ręki, ale nie każdy jest w stanie ją pojąć. Przynajmniej nie po jednokrotnym jej przeczytaniu. Pamiętaj jednak, że wchodząc na drogę Starego Mistrza, rozpoczynasz proces transformacji, którego nie będzie można już zatrzymać. Staniesz się kimś innym.

  • Poznasz (na ile można w ogóle poznać) nieskończone źródło wszystkich rzeczy. Pozbawione początku, pozbawione końca – jest także tym, z czego ty pochodzisz.
  • Osiągniesz wewnętrzną równowagę, dzięki czemu poczujesz spokój w sercu i umyśle.
  • Zaczniesz żyć prawdziwym życiem – bez strachu przed śmiercią, światem, a nawet samym sobą.
  • Zajrzysz w głąb własnej duchowej istoty, po czym uświadomisz sobie własną jedność z całym wszechświatem.
  • Przestaniesz być niewolnikiem własnych pragnień. Być może nawet zaczniesz dążyć do odkrycia tajemnicy życia.
  • Nauczysz się, jak przestać gonić za rzeczami, które w ostatecznym rozrachunku nie mają kompletnie żadnego znaczenia.
  • Pozwolisz odejść swoim problemom. Nie wszystkim i nie naraz, ale krok po kroku odpuścisz wszystko, co nie jest dobre w twoim życiu.
  • Osiągniesz zadowolenie.

Nie ma większej tajemnicy niż to, że wciąż poszukujemy rzeczywistości, chociaż w rzeczywistości sami jesteśmy rzeczywistością. Uważamy, że istnieje coś, co ukrywa naszą rzeczywistość i że musi to zostać zniszczone, zanim rzeczywistość zostanie osiągnięta. Niedorzeczność! Nadejdzie dzień, w którym będziesz się śmiać z dotychczasowych wysiłków. – Ramana Maharshi

Życzę przyjemnej lektury!

Autor

Autorem Tao Te Ching (Daodejing) jest Lao Tzu (Laozi) starożytny chiński filozof uznawany za twórcę taoizmu. Okres życia tej legendarnej postaci jest zwykle datowany na VI wiek p.n.e., czyli te same czasy, w których żył Konfucjusz. Niektórzy historycy twierdzą jednak, że Laozi faktycznie żył w okresie Walczących Królestw, czyli w V lub IV wieku p.n.e.

Dowiedz się więcej: Laozi (Lao Tsu) – kim był Stary Mistrz?

Tao Te Ching (Daodejing) – dane szczegółowe:

Daodejing

Autor: Lao Tzu
Przełożył: Abaren
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020
Format: 14,50 x 20,50
Ilość stron: 130
ISBN: 978-83-8064-852-4
Wydawnictwo: Armoryka

Kategorie: Książki


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: tao te ching, wojciech p.p. zieliński tao te ching, tao te ching pdf, tao te ching chomikuj, tao te ching lao tzu, tao te ching pdf polski, daodejing pdf, księga drogi i cnoty, dao de jing, tao te ching laozi.