Mooji - rozbrajające cytaty

Mooji cytaty

Mooji - rozbrajające cytaty | Fot. Materiały prasowe

***
Ego nie może istnieć bez ciebie. To ty płacisz rachunki. Jesteś jego głównym sponsorem.

***
Kiedy ktoś istnieje bez ego, staje się natychmiast wolny od wszelkich osobistych sądów; postrzega życie i świat przez boskie oczy i umysł. Nic nie jest dla niego obraźliwe i zawsze pozostaje w doskonałej harmonii i spokoju.

***
Żadna myśl nie posiada mocy. Ty posiadasz moc. Dopiero kiedy zidentyfikujesz się z myślą i uwierzysz w nią, dajesz jej moc.

***
"Ja" to rzecz, którą możesz odkryć. Nie dzięki wielokilometrowej podróży, lecz przez pozostanie w spoczynku wewnątrz własnej istoty i rozmowę z Najwyższym.

***
Gdybym mógł udzielić tylko jednej rady, powiedziałbym: z niczym się nie identyfikuj. Bądź całkowicie pusty - bądź nicością. Bądź nikim i sprawdź, czy stracisz cokolwiek poza iluzją.

***
Uwaga zwraca uwagę na wiele rzeczy, ale gdy uwaga zwraca uwagę na uwagę, wówczas pojawia się spokój, a ten spokój przedstawia cię twojej jaźni.

***
Niczego nie potrzebujesz do szczęścia, ale do smutku zawsze czegoś potrzebujesz.

***
Istnieje sposób, aby trwać w czasie rzeczywistym z wszechświatem, ale to nie odbywa się przez użycie siły, wyobraźni lub manipulacji. To dzieje się dzięki odnalezieniu swojego prawdziwego Ja. Gdy to zrobisz, nie będziesz musiał manipulować życiem; będzie po prostu płynąć.

***
Człowiek często jest bardziej przywiązany do podróży niż do odkrywania... bo podróż dzieje się w umyśle... odkrywanie dzieje się w sercu.

***
Istnienie to po prostu radość.

***
Nie musisz wychodzić poza coś, co cię w ogóle nie interesuje... to może przyjść, ale nie znajdzie w tobie pożywienia.

***
Tak jak myjesz ręce przed jedzeniem , oczyść swój umysł przed wejściem w relację ze światem.

***
Uczucia są tylko gośćmi, pozwól im przychodzić i odchodzić.

***
Nauczyliśmy się złych rzeczy przez powtarzanie. Moi drodzy, wy nie jesteście tymi rzeczami. Zostawcie wszystko w spokoju i bądźcie sami wewnątrz własnego serca. Nie jesteśmy sami jako osoby; jesteśmy sami jako cały wszechświat.

***
Kiedy nauczysz się znosić swoją własną pustkę - będziesz wolny.

***
Nie pozwól swojemu umysłowi patrzeć za pomocą oczu.

***
Jeśli chodzi o poszukiwanie prawdy, 98 % naszego myślenia to nic nie znaczący szum informacji. Pozostałe 2% to śmieci. Wyrzuć to wszystko i bądź pusty! Prawda nie może być złapana przez intelekt - potrzebna jest jeszcze łaska.

***
Jeśli pozwolisz sobie na jedną minutę skupionej obecności, po prostu się zatrzymasz; nawet tylko po to, by posłuchać bicia serca, to odciągnie cię od głowy i wprowadzi cię do chwili obecnej, która istnieje sama w sobie. To nie jest droga do innej chwili. To nie jest most do innej okazji. To ponadczasowa doskonałość... Więc zatrzymaj się... i pogrąż się w tej ponadczasowej chwili.

***
Niczym nie muszę być. Nie muszę nawet być sobą, bo nie istnieje coś takiego, jak niebycie mną. Jestem nieuchronnie sobą.

***
Staw czoła swoim lękom i nie pozwól umysłowi się powstrzymywać.

***
Identyfikujemy się z tym, co przemija. Dlatego pojawia się strach. Próbujemy uczynić stałym i nieprzemijającym to, co ze swoje natury jest przemijające.

***
Odrzuć wszystko, zapomnij o wszystkim! Uczysz się zbyt wiele, za dużo pamiętasz, starasz się zbyt mocno. Odpocznij trochę, daj życiu szansę na płynięcie własnym nurtem, bez pomocy twojego umysłu i wysiłku. Przestań wpływać na bieg rzeki!

***
Już jesteś pełen pokoju, którego tak szukasz. Zatrzymaj się i uświadom to sobie.

***
Świat jest pełen Buddów, ale oni wszyscy śpią.

***
Jesteś tutaj. Nie jesteś tym, który przyjdzie i odejdzie. Pozwól, by twoje cierpienie przychodziło i odchodziło, a nie ty. Ty zostań na miejscu.

Mooji cytaty

Kategorie: Nauczyciele duchowi


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: cytaty mooji, mooji cytaty, mooji myśli, mooji sentencje.