Nauczyciele duchowi

W poszukiwaniu duchowych drogowskazów

Eckhart Tolle

Eckhart Tolle

Eckhart Tolle (właśc. Ulrich Leonard Tolle) urodził się 16 lutego 1948 roku w Niemczech. Obecnie mieszka w Kanadzie. Tolle jest współczesnym nauczycielem duchowym, najbardziej znanym jako autor książek pt. "Potęga teraźniejszości" oraz "Nowa Ziemia". W 2008 roku jeden z publicystów New York Timesa uznał go za "najbardziej popularnego w Stanach Zjednoczonych autora książek o duchowości". Z kolei w 2011 roku został uznany przez Watkins Review jako najbardziej wpływowa w dziedzinie duchowości osoba na świecie.

Eckhart Tolle nie jest związany z żadną religią, konkretną filozofią czy tradycją duchową. Jak sam twierdzi, przez większość swojego życia był w depresji, zanim w wieku 29 lat przeszedł "wewnętrzną przemianę". Przez następne kilka lat nie pracował i podróżował bez celu "w stanie głębokiego szczęścia". Później został nauczycielem duchowym. Przeniósł się do Ameryki Północnej, gdzie zaczął pisać swoją pierwszą książkę, pod tytułem "Potęga teraźniejszości", która została opublikowana w 1997 roku i od razu osiągnęła szczyty listy bestsellerów New York Timesa. Tolle zamieszkał w Vancouver, w Kanadzie, gdzie spędził kolejne 10 lat.


Więcej o Eckharcie Tolle

Eckhart Tolle życiorys

Życiorys Eckharta Tolle

Eckhart Tolle urodził się w Lunen, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Dortmundu w Zagłębiu Ruhry (Niemcy). Sam opisuje swoje dzieciństwo jako...

Eckhart Tolle nauki

Podstawowe elementy nauk Eckharta Tolle

Tolle pisze we wstępie do swojej drugiej książki, Mowa ciszy, że "prawdziwy nauczyciel duchowy nie ma nic do nauczenia w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nie ma nic, co mógłby...

Eckhart Tolle cytaty

Eckhart Tolle cytaty

Tutaj znajdziesz kilka ciekawych cytatów z wypowiedzi oraz tekstów pisanych przez Eckharta Tolle...Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Eckhart Tolle

Data i miejsce urodzenia:
16 lutego 1948 r. w Dortmund (Niemcy)

Spis treści:

  1. Eckhart Tolle
  2. Życiorys
  3. Nauczanie

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: eckhart tolle, eckhart tolle książki, eckhart tolle cytaty, eckhart tolle online, eckhart tolle pdf, eckhart tolle chomikuj, eckhart tolle youtube, eckhart tolle potęga teraźniejszości.