Duchowość - Książki


Bądź tym kim jesteś

Bądź tym, kim jesteś – Śri Ramana Maharishi

Książka, której tytuł od razu zwrócił moją uwagę. Poczułem się, jakbym przeczytał na okładce cytat z własnych wypowiedzi. Dość często zdarza mi się powtarzać podobną sentencję... Czytaj całość »

Ciemność Sandberg

Ciemność. W obronie mroku – Sigri Sandberg

Książka na temat znacznie ważniejszy, niż się wydaje wielu ludziom. Dla mnie osobiście jest to zagadnienie niezwykle fascynujące i od wielu lat przyciągające uwagę, ilekroć tylko mam... Czytaj całość »


Nowa mapa cudów

Nowa mapa cudów – Caspar Henderson

Kilka stron tej książki i już wiesz, że twoje życie może się zmienić na lepsze. Jeśli tylko pozwolisz sobie spojrzeć na świat w podobny sposób, jak czyni to autor, nagle okaże się... Czytaj całość »

Stać się Leonardem

Stać się Leonardem – Mike Lankford

Książka, której lekturę rozpoczynałem z wielkimi oczekiwaniami. Miała bowiem otworzyć przede mną prywatne życie jednego z najbardziej cenionych przeze mnie artystów. Czy autor spełnił... Czytaj całość »


No właśnie miłość

No właśnie, miłość – Laura Mucha

Publikacja podchodząca do kwestii najważniejszego ludzkiego uczucia w zupełnie inny sposób, niż większość z nas przywykła. To nie jest wzruszające do łez romansidło, lecz pełnowartościowa... Czytaj całość »

Mit sztuk zen

Mit sztuk zen w kształtowaniu się kultury artystycznej Japonii – Michał Andrzej Sokołowski

Oto książka, która wydała mi się interesująca od pierwszego – że tak się wyrażę – wejrzenia. Czy jednak jej lektura spełniła moje oczekiwania? Odkryję rąbka tajemnicy w poniższej recenzji... Czytaj całość »


Włam się do mózgu

Włam się do mózgu – Radosław Kotarski

Włam się do mózgu (Radosław Kotarski) to książka dobra dla każdego. Dla małego i dużego. Ucznia, studenta i osoby dorosłej, która po prostu chce (albo musi) cały czas się uczyć... Czytaj całość »

Mistyka i mistyfikacje

Mistyka i mistyfikacje – Anna Sobolewska

Mistyka i mistyfikacje (Anna Sobolewska) to książka o duchowości, literaturze, sztuce i życiu. O odkrywaniu własnej ścieżki duchowej nie tylko poprzez praktyki religijne czy medytacyjne... Czytaj całość »


Offline

Offline – Mark Boyle (Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście)

Książka, którą napisał Mark Boyle, przywołuje w mojej pamięci wspomnienia sprzed wielu lat, kiedy to planowałem wieść pustelnicze życie z dala od cywilizacji... Czytaj całość »

Zawiść Schoeck

Zawiść: źródło agresji, destrukcji i biedy – Helmut Schoeck

Zawiść: źródło agresji, destrukcji i biedy (Helmut Schoeck) to książka, która może zaniepokoić wiele osób. Głównie takich, które mają dość ogólną wiedzę na temat ludzkiego społeczeństwa... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Tao Te Ching

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: duchowość książki, rozwój duchowy książki, książki o tematyce duchowej, rozwój duchowy książki chomikuj, książki o rozwoju duchowym, klasyka duchowości, duchowość teksty źródłowe.