Szczęście

Czym jest szczęście? Jak je osiągnąć? Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć w tym dziale. Wiemy, że nie ma gotowej recepty na szczęśliwe życie. Można jednak znaleźć całe mnóstwo przydatnych sposobów oraz inspirujących porad. Właśnie to wszystko znajdziesz poniżej.


Najpiękniejsze rzeczy na świecie

5 najpiękniejszych rzeczy na świecie +Bonus

Na świecie istnieje wiele wspaniałych rzeczy. Zapewne bez problemu każdy wymieni całą listę. Gdybyś jednak miał wybrać pięć najpiękniejszych rzeczy na świecie? Zdaję sobie... Czytaj całość »

Jak dobrze zacząć dzień?

Jak dobrze zacząć dzień?

Zacznij dzień z uśmiechem na twarzy. Nawet jeśli twoje życie nie do końca układa się według planu, jaki sobie przygotowałeś. Po co się smucić i zamartwiać kłopotami? Zamiast tego wykorzystaj wszystko, co masz... Czytaj całość »


Kto jest naprawdę szczęśliwy?

Kto jest naprawdę szczęśliwy?

Krótka opowiastka o poszukiwaniu szczęścia i o tym, jak sami sobie utrudniamy życie. Wielu z nas powtarza dokładnie ten sam błąd, który przedstawiono w historyjce. Porównujemy... Czytaj całość »

O szczęściu – Gendün Rinpoché

O szczęściu – Gendün Rinpoché

Lama Gendün Rinpoché (1918-1997) to wybitny mistrz buddyjski, który studiował i praktykował medytację pod kierunkiem najznamienitszych nauczycieli szkoły... Czytaj całość »


Brak przywiązania

Brak przywiązania – źródło twojej siły

Budda nauczał, że największymi wrogami człowieka są pragnienia i przywiązywanie się do przedmiotów materialnych (bądź niematerialnych). One są w dużej mierze przyczyną cierpienia... Czytaj całość »

Zrób pierwszy krok

Zrób pierwszy krok

Wykonanie pierwszego kroku jest najprostszym sposobem osiągnięcia sukcesu. Jest to również najtrudniejsze zadanie w każdym przedsięwzięciu. Wielu ciekawych pomysłów nie realizujemy... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: szczęście, jak być szczęście, szczęście cytaty, co ot jest prawdziwe szczęście, człowiek szczęśliwy, jak być szczęśliwym.