Szczęście

Czym jest szczęście? Jak je osiągnąć? Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć w tym dziale. Wiemy, że nie ma gotowej recepty na szczęśliwe życie. Można jednak znaleźć całe mnóstwo przydatnych sposobów oraz inspirujących porad. Właśnie to wszystko znajdziesz poniżej.


Dekalog

Dekalog – 10 sekretów szczęśliwego życia

Dziesięć przykazań (w tradycji żydowskiej Dziesięć Oświadczeń) to zbiór podstawowych nakazów moralnych, obowiązujących pierwotnie wyznawców judaizmu, a następnie przejętych przez... Czytaj całość »

10 przekonań, które sprawiają, że jesteś nieszczęśliwy

10 przekonań, które sprawiają, że jesteś nieszczęśliwy

Większość osób, z którymi rozmawiam, ma zwyczaj opowiadania o tym, jak wiele spotyka ich w życiu problemów. Od dawna zastanawia mnie ten stan rzeczy, tym bardziej że dla mnie... Czytaj całość »


Sposób na lepsze życie

Sposób na lepsze życie – najłatwiejszy, jaki można znaleźć

Życie nie jest łatwe – to może powiedzieć większość z nas. Małżeństwo jest skomplikowane i może się rozsypać jak domek z kart. Prowadzenie firmy to często ciężka harówka i nie ma żadnej gwarancji, że odniesie się sukces... Czytaj całość »

Życie jest zbyt krótkie, by...

Życie jest zbyt krótkie, by...

Ludzie mają do dyspozycji bardzo mało czasu na Ziemi. Wydaje się, że możemy żyć długo, ale czas płynie zbyt szybko, by nacieszyć się bogactwem naszej rzeczywistości... Czytaj całość »


Jak należy żyć?

Jak należy żyć?

Ostatnio coraz więcej moich pacjentów zadaje to samo pytanie: „jak należy żyć?” Jest to kwestia o tyle trudna, że nie można udzielić jednej uniwersalnej dla wszystkich ludzi odpowiedzi... Czytaj całość »

12 zasad szczęścia

12 zasad szczęścia

Kiedy ktoś pyta mnie, jak udaje mi się być szczęśliwą, zazwyczaj nie mam prostej i krótkiej odpowiedzi. Na ten stan rzeczy składa się zbyt wiele czynników, żeby móc powiedzieć... Czytaj całość »


Jak przyciągnąć szczęście

Jak przyciągnąć szczęście i powodzenie?

Wielu z nas zastanawia się, jak przyciągnąć szczęście i powodzenie do swojego życia. To bardzo powszechny temat rozważań. Nie ma się co dziwić, skoro wszyscy pragniemy być szczęśliwi... Czytaj całość »

Natychmiastowe szczęście

Natychmiastowe szczęście

Jestem szczęśliwym człowiekiem. Nie musiałem nigdy poszukiwać zadowolenia z życia; nie zabiegałem o nie, lecz nigdy nie czułem się nieszczęśliwy. Dlaczego? Ponieważ wiem, jak być... Czytaj całość »


Sekret szczęścia

Sekret szczęścia

Kiedy ktoś wręcza ci prezent, masz prawo odmówić jego przyjęcia. Kiedy ktoś cię obraża, możesz zachować spokój i zignorować jego słowa. Jesteś w stanie słuchać obraźliwych wypowiedzi... Czytaj całość »

Być bogatym

Być bogatym

Pewnego dnia ojciec bardzo bogatej rodziny zabrał swojego syna na wycieczkę na wieś. Chciał pokazać mu, jak żyją biedni ludzie. Spędzili dwa dni na farmie, która należała do bardzo ubogiej... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: szczęście, jak być szczęście, szczęście cytaty, co ot jest prawdziwe szczęście, człowiek szczęśliwy, jak być szczęśliwym.