Nerwica

Nerwica

Nerwica, inaczej znana jako zaburzenia nerwicowe lub zaburzenia lękowe, to zaburzenia psychiczne, które charakteryzują się bardzo różnymi objawami. Czytaj całość »

Pewność siebie

Pewność siebie

Wiele osób doświadcza problemów z utrzymaniem pewności siebie na odpowiednio wysokim poziomi. Temat ten jest – i zapewne zawsze będzie – jednym z najbardziej złożonych problemów... Czytaj całość »


Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym jest poczucie własnej wartości i w jaki sposób mieć go jak najwięcej? Czy uważasz, że poziom twojej samooceny jest niski? Czy wiesz, jak go określić? Jeśli nie z pewnością jest dla ciebie... Czytaj całość »

Praktyka duchowa – definicja

Praktyka duchowa – definicja

Czym jest praktyka duchowa; co to tak naprawdę znaczy? Wielokrotnie spotykam się z tym pytaniem. Za każdym razem staram się odpowiedzieć w najprostszy możliwy sposób. Nie ma potrzeby gmatwać sprawy... Czytaj całość »


Relaksacja

Relaksacja

Relaksacja to proces wchodzenia w stan relaksu. Niekiedy używa się zamiennie terminów "relaksacja" i "relaks". Może być ona osiągana poprzez trening relaksacyjny. Czytaj całość »

Rozwój duchowy

Rozwój duchowy

Idea rozwoju duchowego to filozoficzne i religijne założenie, że ludzie (i cała natura) ewoluują według ustalonego kosmicznego wzoru, którego celem jest oświecenie. Czytaj całość »


Rozwój osobisty

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest procesem trwającym przez całe życie. To sposób na to, by człowiek mógł prawidłowo ocenić swoje umiejętności i cechy oraz był w stanie skutecznie wyznaczać swoje cele życiowe. Czytaj całość »

Sannjasa

Sannjasa

Sannjasa w powszechnym zastosowaniu oznacza etap życia, w którym rozwijana jest wajragia, czyli stan determinacji i stałości w dążeniu do wyzwolenia się z iluzji materialistycznego życia. Czytaj całość »


Sansara

Sansara

Sansara, czy też saṅsāra, dosłownie oznacza "nieustanny przepływ", czyli wieczną wędrówkę, przechodzenie przez różne stany istnienia. Jest to ciągle powtarzający się cykl narodzin, śmierci i ponownych narodzin. Czytaj całość »

Stres

Stres

Stres jest sposobem reagowania organizmu na wszelkiego rodzaju trudne sytuacje. Może być spowodowany zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi czynnikami. Kiedy ludzie stają w obliczu... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.