Sens życia

Kategorie: Duchowość

Na czym polega sens życia?

Na czym polega sens życia? Co nim jest? Wielokrotnie słyszałem już te pytania. Sam zresztą zadawałem je wielokrotnie w przeszłości. Nic dziwnego. Przecież to jedna z najważniejszych tajemnic... Czytaj całość »

Jak rozwijać swoje talenty?

Kategorie: Rozwój osobisty

Jak rozwijać swoje talenty?

Każdy posiada jakieś talenty – ty również. Nawet jeśli wszyscy dokoła twierdzą, że jest inaczej – nie możesz wątpić w siebie. Zamiast tego dokładnie przyjrzyj się sobie i postaraj się... Czytaj całość »


5 iluzji, które cię zniewalają

Kategorie: Poczucie własnej wartości

5 iluzji, które cię zniewalają

Jedną z rzeczy, których ludzie pragną najbardziej, jest wolność. To bardzo powszechne dążenie i nie ma się czemu dziwić. Któż chciałby być niewolnikiem spełniającym rozkazy swojego pana... Czytaj całość »

Odpowiedzialny

Kategorie: Duchowe pytania

Co to znaczy być odpowiedzialnym?

Być odpowiedzialnym człowiekiem to piekielnie trudny wyczyn. Wielu ludziom się to nie udaje. Ich umysły nie znają samokontroli, a przez to wciąż poszukują szczęścia gdzieś daleko... Czytaj całość »


Prawo karmy

Kategorie: Rozwój duchowy

Prawo karmy – prosty przewodnik dla każdego

Prawo karmy to pojęcie, któremu przez wieki poświęcono wiele filozoficznych rozpraw. Można na ten temat znaleźć całą masę tekstów. W wielu z nich znajdują się szczegółowe wyjaśnienia... Czytaj całość »

Mądrość

Kategorie: Oświecenie

Myśleć jak mędrzec, czyli 10 sposobów na zdobycie mądrości

W dawnych czasach mądrość była kojarzona ze starszymi ludźmi. Niestety – wiek oraz życiowe doświadczenie nie zawsze oznaczają posiadanie umiejętności właściwego osądu. Nie każdy jest mądry... Czytaj całość »


Czy warto mieć dzieci

Kategorie: Rodzina

Czy w dzisiejszych czasach warto mieć dzieci?

Obecnie przeżywamy kryzys rodziny. Społeczeństwo starzeje się w zastraszającym tempie, ponieważ coraz więcej osób nie chce mieć dzieci, ewentualnie odkłada kwestię ich posiadania... Czytaj całość »

Jak odpoczywać

Kategorie: Styl życia

Jak odpoczywać skutecznie? 10 niezwykle prostych sposobów

Zastanawiasz się, jak odpoczywać? Ja się nad tym zastanawiałem przez długi czas. Nie umiałem zaplanować swojego czasu w taki sposób, by zrównoważyć pracę i odpoczynek. Bardzo z tego powodu... Czytaj całość »


Podstawy medytacji

Kategorie: Joga i medytacja

11 sekretów, czyli podstawy medytacji

Istnieje kilka sposobów na usprawnienie medytacji. Jeśli wykonujesz ją regularnie, prawdopodobnie poniższe porady nie będą dla ciebie nowością. Jeśli dopiero zaczynasz... Czytaj całość »

Fizyka kwantowa duchowość

Kategorie: Mistyka i metafizyka

Jak fizyka kwantowa zmienia nasze postrzeganie?

Fizyka kwantowa coraz częściej jest łączona z duchowością. Powoli, krok po kroku, zaczynamy dostrzegać, że zaawansowaną naukę trudno jest oddzielić od (nie mniej... Czytaj całość »

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.