Regularny gość

Przypowieść duchowa

Miejsce dla nieznajomego przy stole | Fot. Jason Blackeye

W cichej nocy, ciemnej i spokojnej, otulonej śniegiem i pełnym napięcia oczekiwaniem wędrował samotnie człowiek. Między drzewami drzemiącego lasu jego cień śpiewał pieśń. W rytmie kroków tańczyły nuty, słowa goniły się przez ciemność.

Człowiek szedł przez las już nie pierwszy raz. Od wielu lat każdego roku rozpoczynał swoją wędrówkę. Zawsze o tej samej porze, tego samego dnia. W tym samym ubraniu, starym jak on sam. Z tym samym cieniem śpiewającym tę samą piosenkę.

Mężczyzna szedł w kierunku małej wioski przyczajonej na krawędzi świata. Jakby czekającej na swój wielki dzień. Na wydarzenie, które zmieni los wszystkich ludzi. Przegoni demony, nada nowy sens istnieniu. Może to o cud chodzi...

Spomiędzy drzew nieśmiało wyglądały już światła pierwszych domów. Zachęcając strudzonych podróżników swym ciepłem i migotliwą radością. Kominy kierowały ku stęsknionym gwiazdom zapachy miłości i wigilijnych potraw. To smażona ryba kołysała się w podmuchach wiatru, to barszcz lśnił na niebie, grzyby między chmurami przemykały...

Człowiek doszedł na skraj lasu i przystanął na chwilę. Kilka łez spłynęło po policzku na wspomnienie tej wsi. Wspomnienie odrzucenia sprzed roku, sprzed dwóch, trzech i jeszcze wielu. Mężczyzna poczuł wszystkie zapachy, nawet te najsubtelniejsze, jak aromat szczęścia, miłości czy braterstwa. Czuł te zapachy, lecz dotąd nigdy nie dotknął ich istoty. Zawsze wzgardzony, odtrącany z powodu bycia nieszczęśliwym. Nienawidzony nawet za swoją samotność.

Ruszył z nadzieją w sercu bijącym dla wszystkich ludzi. Poszedł... może w tym roku ktoś cierpienie ostudzi.

A jeśli do twych drzwi zapuka? Czy będzie to kres smutnej podróży? Czy może za rok ponownie w ciemnym lesie będzie musiał samotnie kolędę nucić?

Przypowieść duchowa

Kategorie: Przypowieści duchowe

Autor: Wojciech P. P. Zieliński
Założyłem tę stronę internetową, by pomóc wszystkim osobom, dla których liczy się uniwersalna duchowość. Nie taka, która nakłania do nienawiści i walki, lecz prawdziwa - skupiona na szczerych poszukiwaniach prawdy.


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: regularny gość, gość w wiosce, świąteczny gość, miejsce dla nieznajomego przy stole, regularny gość niedzielny, opowieść o gościu.