Manifestacja

Manifestacja

Duchowa manifestacja | Fot. Christian Sterk

Wsłuchiwałem się w cichy szmer swojego tętna. Ciało, ukojone miarowym oddechem, pozwalało zaglądać coraz głębiej i głębiej… Kierowało mnie ku najgłębszemu zrozumieniu; podsuwało jedną wskazówkę za drugą, żebym nie zabłądził po drodze. Mogłem bez przeszkód postępować naprzód, w głąb siebie.

Gdyby ktoś spojrzał z boku, ujrzałby milczącego człowieka; zamknięte oczy i wyraz skupienia na twarzy zasugerowałyby głęboki stan medytacyjny. Nie odważyłby się przerywać ciszy. Nie wymówiłby mojego imienia; nie próbował przebudzić z tego nieokreślonego bliżej stanu. Nikt nie mógłby dotrzeć do mnie w tamtej chwili.

Będąc zanurzonym w swojej istocie, powoli zaczynałem wyczuwać prawdę. Wszystko… wszystko jest tą jedną maleńką iskierką, która tli się w najgłębszej głębi człowieka. Wystarczy skupić się dostatecznie mocno, by ją dostrzec. Ona jest podstawowym budulcem całego wszechświata i tego wszystkiego, co poza niego wykracza. Nie istnieje nawet jedna rzecz z nią niezwiązana.

Zanurzając się w ciszy, można ją wyczuć. Stąd łatwo do świadomości, że jest to dla nas coś wspaniałego. Jestem człowiekiem – oto moja prawdziwa natura. Nie ma żadnych tajemnic; mojego wzroku nie przykrywa całun zwątpienia. Jestem człowiekiem i nie mam zamiaru być kimkolwiek innym; nie próbuję udawać czegoś więcej; nie poniżam się do bycia czymś mniej. Jestem tym, kim jestem.

Najprościej rzecz ujmując: jestem sobą. Istotą, która podejmuje własne decyzje i odpowiada za swoje myśli oraz czyny. Nikt inny nie panuje nade mną. Nikt nie jest odpowiedzialny za mnie i mój los. Uświadomienie sobie tego prostego faktu to pierwszy krok na drodze duchowego rozwoju. Jeśli złożymy odpowiedzialność za siebie na barki kogoś innego – człowieka, anioła czy też Boga – nasz duch zwiędnie i upodobni się do opadającego jesienią liścia. Będzie wysuszony i łamliwy. Byle podmuch wiatru zamieni go w pył.

Ilekroć wsłuchuję się w siebie, wiem, że ryzykuję. Dostrzeżenie swojej prawdziwej natury w jej najczystszej, nieprzekłamanej formie, może prowadzić do szaleństwa. A przynajmniej można sprawiać takie wrażenie w oczach innych ludzi.

Akceptuję więc siebie za cenę narażenia się całemu społeczeństwu. Jak jednak miałbym wzrastać, gdybym tego nie zrobił?

Manifestacja

Kategorie: Przypowieści duchowe

Autor: Wojciech P. P. Zieliński
Założyłem tę stronę internetową, by pomóc wszystkim osobom, dla których liczy się uniwersalna duchowość. Nie taka, która nakłania do nienawiści i walki, lecz prawdziwa - skupiona na szczerych poszukiwaniach prawdy.


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: manifestacja, opowieść duchowa manifestacja, manifestacja ducha, przejawianie duchowe, duchowa manifestacja, manifestacja duchowa, obecność ducha objawy.