Duchowość

Duchowość – czym jest? Definicja dla ciebie

Jak powinniśmy zdefiniować duchowość? Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Istnieje wiele sposobów podejścia do tego zagadnienia. Nie wszystkie są właściwe i warto... Czytaj całość »

Nauczyciel duchowy

Kim jest nauczyciel duchowy? Jaką pełni rolę i w czym może pomóc?

Nauczyciel duchowy – kim jest i jaką pełni rolę w życiu poszukującego prawdy? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule znajdującym się poniżej. Jeśli szukasz kogoś... Czytaj całość »

Pomaganie innym

Pomaganie innym – dlaczego warto to robić? 4 wielkie argumenty i cytaty

Kiedyś nie rozumiałem, dlaczego miałbym komukolwiek pomagać. Co prawda, nie byłem egoistą, ale też i do pomagania się nie garnąłem. Nie zawracałem sobie głowy problemami innych osób... Czytaj całość »

Zakazany owoc

Co oznacza sformułowanie zakazany owoc? W psychologii, Biblii, duchowości i nie tylko

Zakazany owoc to określenie pochodzące oryginalnie z Księgi Rodzaju, w której została opisana historia mieszkającej w Edenie pary pierwszych ludzi – Adama i Ewy... Czytaj całość »

Wyznaczanie celów w duchowości

Wyznaczanie celów w duchowości

W życiu i biznesie bardzo ważne jest wyznaczanie sobie celów i ich realizacja. Każdy człowiek sukcesu to przyzna. A jak jest w duchowości? Tutaj również mamy pewne konkretne cele... Czytaj całość »

Eudajmonia

Co to jest eudajmonia?

Eudajmonia to starożytne pojęcie, które może okazać się bardzo przydatne dla każdego współczesnego człowieka. Dowiedz się, co to jest i w jaki sposób... Czytaj całość »

Dharma

Dharma – 10 zaskakująco prostych zasad

Dharma to nauka, która od wieków nie traci na aktualności. Jej przesłanie odkrywa prawdę o człowieku i wszechświecie. Możesz ją ignorować lub stosować – wybór należy do ciebie... Czytaj całość »

Dawanie

Dawanie, czyli szczodrość jako nieprzemijająca zasada istnienia

Dawanie to duchowa praktyka odzwierciedlająca postawę ludzkiego serca i umysłu. Ale jest coś więcej w szczodrości. W życiu dostajesz zapłatę za wszystko, co robisz... Czytaj całość »