Duchowość

Duchowość

Jak powinniśmy zdefiniować duchowość? Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Istnieje wiele sposobów podejścia do tego, jakże rozległego, zagadnienia. Czytaj całość »

Nauczyciel duchowy

Nauczyciel duchowy

Idąc przez życie, każdy z nas korzysta z pomocy nauczycieli w prawie każdej dziedzinie. Od najwcześniejszego dzieciństwa przyswajamy wiedzę o świecie, ludziach i samych sobie. Nie inaczej... Czytaj całość »


Jak odróżnić prawdziwego mistrza od fałszywego?

Jak odróżnić prawdziwego mistrza od fałszywego?

Wielu z nas poszukuje przewodnictwa duchowego. Nie ma się co dziwić, skoro życie – choć na pozór proste – stawia nas w tak wielu trudnych sytuacjach. Pragniemy więc poznać kogoś, kto... Czytaj całość »

Karma – zrób coś dla drugiego człowieka

Karma – zrób coś dla drugiego człowieka

Kiedyś nie rozumiałem, dlaczego miałbym komukolwiek pomagać. Co prawda, nie byłem egoistą, ale też i do pomagania się nie garnąłem. Nie zawracałem sobie głowy problemami innych osób... Czytaj całość »


Wyznaczanie celów w duchowości

Wyznaczanie celów w duchowości

W życiu i biznesie bardzo ważne jest wyznaczanie sobie celów i ich realizacja. Każdy człowiek sukcesu to przyzna. A jak jest w duchowości? Tutaj również mamy pewne konkretne cele... Czytaj całość »

Współpraca

Współpraca

Człowiek pragnący osiągnąć sukces w duchowości powinien mieć jedną istotną cechę: umiejętność życia w zgodzie z innymi ludźmi. Pozwala to powstrzymywać się od zaciekłej rywalizacji... Czytaj całość »


Oznaki postępu duchowego

Oznaki postępu duchowego

Postępy w rozwoju duchowym osiąga się przede wszystkim wytrwałą pracą nad sobą. Często będziesz miał problem z dostrzeżeniem rezultatów; duchowa moc jest tak subtelna, że rzadko widać... Czytaj całość »

Odżywianie i duchowość

Odżywianie i duchowość

Spożywane przez nas pokarmy mają za cel dostarczenie potrzebnych organizmowi substancji odżywczych. Jednakże jedzenie ma również inne funkcje: pełni kluczową rolę w rozwoju relacji... Czytaj całość »


3 główne koncepcje praktyki duchowej

3 główne koncepcje praktyki duchowej

W duchowości słowa mają niewielkie znaczenie. Najważniejsze jest bezpośrednie doświadczenie. Wyobraź sobie dwa skaliste wybrzeża: jedno z nich symbolizuje wiedzę (informacje przekazywane... Czytaj całość »

Jesteś już bardzo blisko

Jesteś już bardzo blisko

Idąc przez życie, szukasz odpowiedzi na niezwykle ważne pytania. Czasami udaje ci się wychwycić pewne mądrości – czy to w książce, filmie, kazaniu nauczyciela duchowego czy też rozmowie z drugim człowiekiem... Czytaj całość »


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

Przewodnik duchowy

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: duchowość, duchowość artykuły, duchowość człowieka, duchowość forum, duchowość blog, duchowość online.