10 korporacji kontroluje prawie wszystko, co kupujesz

10 korporacji kontroluje prawie wszystko, co kupujesz

Zapewne większość z was powie, że Ameryki tu nie odkrywamy. To fakt. Niemniej wielu ludzi zdaje się nie znać tej prostej prawdy: zaledwie 10 mega-korporacji kontroluje większość produktów, jakie można znaleźć w sklepach.

Poniżej zamieszczamy wykres przedstawiający sieć powiązań pomiędzy poszczególnymi markami i produktami. Grafika ta od jakiegoś czasu krąży w Internecie pod tytułem "Iluzja wyboru".

Mega-korporacje

Jak to się ma do rozwoju duchowego? No cóż, w naszej redakcji uważamy, że globalizacja nie sprzyja zdrowej praktyce duchowej (patrz tutaj). Przekształcanie rynku, gospodarki i polityki w jeden ogólnoświatowy organizm może się odbić negatywnie na wszystkich mieszkańcach Ziemi. Dlatego przestrzegamy przed iluzją, jaką mamią nas każdego dnia najbardziej wpływowi ludzie tego świata.


Autor: Monika Srebrzyńska


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Komentarze

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Szukaj na stronie

O nas

Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: 10 korporacji kontroluje prawie wszystko co kupujesz, kontrola korporacji, korporacyjna kontrola, globalna kontrola korporacji, globalizacja.