Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Duchowość: teksty źródłowe

W sekcji poświęconej tekstom źródłowym znajdziesz wszelkiego rodzaju książki, traktaty i teksty, które - w większym lub mniejszym stopniu - są związane z duchowością oraz rozwojem duchowym. Do tych pozycji naprawdę warto zajrzeć. Czasami nie ma możliwości praktyki pod okiem doświadczonego nauczyciela duchowego. W takim wypadku zawsze zachęcam do czytania książek. One mogą (przynajmniej w pewnym zakresie) bardzo pomóc w osobistych poszukiwaniach. Z pewnością też zainspirują cię do pracy nad sobą i ułatwią osiągnięcie szczęścia.

Czytaj, a poznasz głębię ludzkiego ducha.

Najnowsze wpisy

Zioła w doniczkach Engelbert Kötter

Zioła w doniczkach - Engelbert Kötter

Chcąc rozpocząć przygodę w uprawianiem ziół we własnym domu, trzeba zasięgnąć porady kogoś, kto wie "co i jak". Można zapytać starszych członków rodziny o sprawdzone porady... Czytaj całość »

Wielka księga sekretów Osho

Wielka księga sekretów - Osho

Kompleksowy i praktyczny przewodnik po medytacji, Wielka księga sekretów zaprasza nas do doświadczania życia codziennego poprzez świadomość własnej istoty... Czytaj całość »

Tao Te Ching

Tao Te Ching - Laozi

Jeden z najcenniejszych klejnotów duchowej literatury. Księga 5000 tysięcy słów Laozi ukaże ci świat, jakiego dotąd nie byłeś w stanie dostrzec. W prostych słowach ujmuje... Czytaj całość »


Jedz, módl się, kochaj Elizabeth Gilbert

Jedz, módl się, kochaj - Elizabeth Gilbert

Zanim skończyła trzydziestkę, Elizabeth Gilbert (autorka Jedz, módl się, kochaj) miała już wszystko, o czym może marzyć nowoczesna, wykształcona i ambitna Amerykanka... Czytaj całość »

Księga ego Wolność od iluzji Osho

Księga ego. Wolność od iluzji - Osho

Ego zawsze ma ambicje i pragnienia - zwykle jego oczekiwania są ogromne. Ego pragnie znajdować się na samym szczycie drabiny społecznej. Ego cię wykorzystuje. Nie pozwala... Czytaj całość »

101 opowieści zen

101 opowieści zen - Mujū Dōkyō (red.)

Zbiór Piasku i Kamieni to zbiór opowieści zen zebranych i spisanych przez japońskiego mnicha Mujū Dōkyō w 1283... Czytaj całość »


Przebudzenie Anthony de Mello

Przebudzenie - Anthony de Mello

Książka Przebudzenie jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony'ego de Mello, pochodzącego z Indii jezuitę, a zredagowanych po jego śmierci przez... Czytaj całość »

Siedem duchowych praw sukcesu Deepak Chopra

Siedem duchowych praw sukcesu - Deepak Chopra

Deepak Chopra obala mit o tym, że sukces osiąga się dzięki ciężkiej pracy, wyznaczaniu sobie wielkich celów i realizowaniu własnych ambicji... Czytaj całość »

Mała Księga Zen

Mała Księga Zen - Wojciech P. P. Zieliński (red.)

Mistrzowie zen uczą, jak żyć we właściwy sposób i osiągnąć nieprzerwaną radość życia. Jeśli poznasz zasady... Czytaj całość »