Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Daimon

Daimon

Daimon (gr. δαίμων), dosł. ten, który coś rozdziela) - pojęcie z mitologii greckiej oznaczające demona. Daimony to nadnaturalne istoty pojawiające się w wielu wierzeniach ludowych, mitologiach oraz religiach. Zajmują pozycję pośrednią między bogami a ludźmi i są najczęściej uważane za byty wrogie człowiekowi.

W oryginalnym starogreckim znaczeniu słowo to nie niosło ze sobą negatywnych skojarzeń. Dopiero w starożytnych religiach z Bliskiego Wschodu (w tym starożytnej i średniowiecznej chrześcijańskiej demonologii), demon był uważany za nieczystego ducha, zazwyczaj złego anioła, mogącego powodować opętanie człowieka. Według tradycji zachodniego okultyzmu i renesansowej magii, demonologii żydowskiej i chrześcijańskiej, demon jest bytem duchowym, którego można przywołać i kontrolować dzięki określonym obrzędom.


Powrót do litery: D »


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Hasła zaczynające się na:

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: daimon, daimon definicja, co to jest daimon, daimon co to, daimon wikipedia, daimon psychologia, daimon znaczenie.