Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Słownik duchowy

Słownik pojęć duchowych

Słownik terminów duchowych to projekt, którego celem jest udostępnienie czytelnikom, uczniom oraz osobom poszukującym, zwięzłych opisów pojęć używanych w różnych tradycjach duchowych. Mamy nadzieję, że zbiór ten okaże się pomocny w zrozumieniu oryginalnych tekstów z dziedziny duchowości. Potraktuj go jako uzupełnienie i dodatek do treści publikowanych na łamach "Przewodnika duchowego" oraz zalecanych przez nas książek.

Słownik nie ma charakteru komercyjnego, dlatego może być swobodnie cytowany w dowolnych publikacjach (prosimy jednak o podanie źródła cytatu, najlepiej w formie aktywnego odnośnika do naszej strony). Będziemy starali się rozwijać słownik i dodawać kolejne pojęcia, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to ogromne zadanie. Będziemy wdzięczni za wsparcie czytelników, zarówno amatorów, jak i studentów filozofii czy teologii. Każdy, kto chce współpracować przy redagowaniu definicji, może się z nami skontaktować.

W naszym słowniku znajdziesz wiele cennych informacji związanych z duchowością, rozwojem osobistym oraz psychologią. Możesz go czytać i regularnie poznawać jako przesłanie od mistrzów i nauczycieli.

Życzymy owocnej lektury.

Kilka kwestii technicznych

  • Słownik jest ciągle rozwijany i uzupełniany, więc nie dziw się, że nie ma jeszcze wszystkich haseł. Jeśli zależy ci wyjątkowo na jakiejś definicji, możesz do nas napisać z prośbą o jej szybsze opublikowanie. Podając swój adres e-mail, otrzymasz od nas powiadomienie o udostępnieniu potrzebnego ci hasła.
  • Pojęcia oznaczone kolorem szarym, znajdujące się na liście haseł nie zostały jeszcze dodane do słownika (ich opisy są w trakcie przygotowania).
  • W menu znajdziesz poszczególne litery alfabetu, według których hasła zostały posortowane. Polskie znaki (np. ą, ę, ś, ć) znajdują się pod odpowiadającymi sobie zwykłymi literami (np. a, e, s, c).

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Hasła zaczynające się na:

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona w wyszukiwarce m. in. przez następujące frazy: słownik duchowy, rozwój duchowy, duchowość, przewodnik duchowy, definicje duchowość, duchowość pojęcia, poradnik duchowy.