Przewodnik duchowy nr 14

Przewodnik duchowy, nr 14

Przewodnik duchowyNumer 14, Zima 2015 r.

Pobierz za darmo

 

Witaj w kolejnym numerze „Przewodnika duchowego”.

Końcówka roku to szczególny czas, chciałoby się rzec, magiczny. W tym okresie wielu z nas rozmyśla o subtelnych sprawach związanych z własną egzystencją. Robimy podsumowanie naszych sukcesów oraz porażek, czyniąc swoisty rachunek sumienia (niezależnie od wyznawanej religii czy posiadanych poglądów). Z drugiej strony, głowy mamy zaprzątnięte sprawami, zdawałoby się, bardziej przyziemnymi, związanymi z przygotowaniem do obchodów grudniowych świąt, kupowaniem prezentów oraz ogólną przedświąteczną gorączką. Jak pogodzić wszystkie te kwestie? Jak znaleźć na nie czas?

Być może „Przewodnik duchowy” udzieli pomocy przynajmniej w niektórych rozważaniach. Szczególnie dwa artykuły – poświęcone prostocie – mogą pokazać ci, jak bardzo komplikujesz sobie codzienną egzystencję. Przepływ pieniędzy – zarabianie i wydawanie – sprawia, że człowiek czuje się często przytłoczony własną osobą. Nasze pragnienia, plany, a nawet obawy zaczynają się wiązać z tą jedną rzeczą, jaką są cyferki zapisane na elektronicznym rachunku bankowym. I z każdym kolejnym dniem sprawy coraz bardziej się komplikują.

Możesz dostrzec tę tendencję w swoim najbliższym otoczeniu. W domu, w pracy czy na spotkaniach ze znajomymi. Wzajemne relacje bliskich sobie osób stają się napięte i bardziej zagmatwane. Czy nie byłoby warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym wszystkim, co składa się na nasze życie? Na pewno.

Polecam twojej uwadze grupę artykułów, które przygotowałem z myślą o końcu starego i początku nowego roku. Na pierwszy rzut oka mogą nie wydawać się ze sobą za bardzo połączone, ale w rzeczywistości idealnie nadają się na nadchodzące tygodnie. Przełom 2015 i 2016 roku to czas, kiedy masz szansę na dokonanie rewolucji.

Nie chodzi mi jednak o rewolucję obejmującą cały świat czy chociażby Polskę – bardzo modna ostatnio działalność polityczna. Ta rewolucja może dotyczyć tylko i wyłącznie twojego życia. Nie staraj się zmieniać innych ludzi. Nie próbuj przekształcać swojego miasta, wsi czy osiedla. Skup się na sobie i na tym, co musi być zrobione, żeby życie stało się pełniejsze.

Zacząć możesz od lektury najnowszego numeru „Przewodnika duchowego”.

Pozdrawiam,

Wojciech P. P. Zieliński

Spis treści

 1. 5 najpiękniejszych rzeczy na świecie
 2. Prostota – uniwersalny klucz do szczęścia
 3. Korzyści płynące z prostoty
 4. Czy jestem odpowiedzialny?
 5. 8 życiowych lekcji, których udzielił mi Rumi
 6. 8 rzeczy, które wspaniali rodzice robią inaczej
 7. 5 powodów zagubienia w życiu
 8. 10 najważniejszych kroków do twojego zdrowia
 9. Inspirujący ludzie: nie uwierzysz, ile on ma lat
 10. Medytacja w ruchu
 11. Rozwiązywanie problemów w małżeństwie
 12. Bajka o dzbanie
 13. Recenzje książek
 14. Tego nie nauczą cię w szkole

 

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:
Share on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page
Komentarze
 1. Dominik Jędrzejczak
 2. Katarzyna
 3. Elżbieta
 4. Gregor
 5. Marek G.
 6. Livania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pisząc komentarz zastosuj się, proszę, do naszych zasad komentowania.

O Stronie | Polityka Prywatności | Zasady Autorów | Warunki Użytkowania | Kontakt

© 2012-2018 Przewodnik duchowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione. | W oparciu o MyThemeShop.