Przewodnik duchowy nr 13

Przewodnik duchowy, nr 13

Przewodnik duchowyNumer 13, Jesień 2015 r.

Witaj w kolejnym numerze „Przewodnika duchowego”.

Z okazji 13-tego numeru przygotowaliśmy dla ciebie dwa artykuły poświęcone przesądom. W pierwszym z nich staramy się odpowiedzieć na pytanie, czy zabobony są szkodliwe dla duchowości człowieka, czy może wręcz przeciwnie. Warto się tą kwestią zainteresować, ponieważ większość z nas wierzy w jakieś zabobony. Niektóre z nich są związane z religią, inne nie – ale wszystkie mają zdecydowany wpływ na nasze życie i sposób myślenia.

W drugim artykule przedstawiamy kilka najpopularniejszych przesądów znanych ludzkości. Podejrzewam, że także tobie nie są obce. Czy jednak znasz ich rodowód? Czasami sposób powstania jakiegoś przesądu jest naprawdę zaskakujący. Podczas przygotowywania tego artykułu poznaliśmy wiele zabobonów i trudno było wybrać najciekawsze. Dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić dziesięć najpopularniejszych na świecie.

W Europie najwięcej uwagi poświęca się obecnie fali uchodźców z południa. Jestem pewien, że oglądałeś na ten temat niejeden reportaż i czytałeś wiele artykułów. W redakcji „Przewodnika duchowego” również dużo rozmawialiśmy o ludziach uciekających ze swoich ojczyzn. Mniejsza o to, jakie mają ku temu powody. Fakt, że jest to temat – że tak powiem – na topie.

W związku z zalewającą Internet falą artykułów o uchodźcach, postanowiliśmy w „Przewodniku duchowym” nie pisać na ten temat. Dlaczego? Ponieważ chcemy skoncentrować się na propagowaniu zdrowej duchowości. To właśnie odpowiednia edukacja jest kluczem do właściwego działania. Nie będziemy zatem wyrażać swoich opinii na temat uchodźców, lecz zachęcimy cię do pracy nad sobą. W ten sposób otrzymasz od nas mentalne wsparcie w podejmowaniu słusznych decyzji. Sam będziesz mógł ustosunkować się do problemu imigracyjnego, dotykającego obecnie Europę.

W „Przewodniku duchowym” – jak zwykle – koncentrujemy swoją uwagę na sprawach najwyższej wagi: duchowych. Przeczytasz w tym numerze kilka interesujących artykułów, które – mam taką nadzieję – pomogą ci we własnej praktyce.

Wojciech P. P. Zieliński

Pobierz za darmo

Spis treści

 1. 40 prostych sposobów na piękne życie
 2. 8 buddyjskich mądrości, które odmienią twoje życie
 3. Czy jesteś nowoczesnym niewolnikiem?
 4. Zabobony kontra rozwój duchowy
 5. 10 najpopularniejszych przesądów na świecie
 6. 25 rzeczy, których nie robią ludzie sukcesu
 7. Najwspanialszy nauczyciel duchowy
 8. 9 korzyści płynących z samotności
 9. Zrozumieć tu i teraz
 10. [Inspirujący ludzie] Kelnerka, która zrobiła coś zwyczajnego
 11. 10 oznak, że znalazłeś swoją bratnią duszę
 12. Nie cierpię ludzi!
 13. Opowieść o samuraju
 14. Recenzje książek
 15. Tego nie nauczą cię w szkole
Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:
Share on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page
Komentarze
 1. Anna
 2. Tomasz S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pisząc komentarz zastosuj się, proszę, do naszych zasad komentowania.

O Stronie | Polityka Prywatności | Zasady Autorów | Warunki Użytkowania | Kontakt

© 2012-2018 Przewodnik duchowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione. | W oparciu o MyThemeShop.