Oceany pełne plastiku

Oceany pełne plastiku

Najnowsze badania wykazały, że blisko 270 tysięcy ton plastikowych odpadów pływa w oceanach świata, siejąc niemałe spustoszenie w całym ekosystemie morskim. Cierpią jednak nie tylko zwierzęta. Zanieczyszczenie coraz bardziej daje się we znaki ludziom.

Dane zebrane przez naukowców z USA, Francji, Chile, Australii i Nowej Zelandii dowodzą, że oceany zostały zaśmiecone ogromną ilością odpadów, w tym tzw. „mikro-śmieciami” o średnicy mniejszej niż 5 mm. Grupa badaczy pod kierunkiem ekologa morskiego Andresa Cozar Cabanasa sporządziła pierwszą mapę oceanu śmieci. Bardzo wyraźnie widać na niej, jak wielka jest skala zjawiska.

Większość tworzyw sztucznych, które dostały się do oceanów, z czasem ulega fragmentacji i unosi się w wodzie w postaci niewielkich drobinek plastiku. Zanieczyszczają one morski ekosystem i są zjadane przez zwierzęta. Również te, które ludzie łowią i spożywają później w swoich posiłkach. Jest to więc oczywiste, że zanieczyszczenie wód odbija się także na naszym zdrowiu.

Plastik

Ten artykuł został opublikowany w „Przewodniku duchowym” nr 10

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:
Share on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pisząc komentarz zastosuj się, proszę, do naszych zasad komentowania.

O Stronie | Polityka Prywatności | Zasady Autorów | Warunki Użytkowania | Kontakt

© 2012-2017 Przewodnik duchowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione. | W oparciu o MyThemeShop.